×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه 2 اردیبهشت 1403  .::.   برابر با : Sunday 21 April 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25377 خبر
۴۰ درصد زنان به سبب مشکلات مالی سقط جنین می‌کنند

به گزارش همنوا، شهلا خسروی مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی بیان کرد: واقعیت این است که آگاهی کافی مادران جوان در سنین مستعد باروری از روش های مناسب و موثر جلوگیری از بارداری و نیز عوارض جدی ناشی از سقط جنین نقش مهمی در خصوص اجتناب از انجام این کار بین زنان دارد.

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با اشاره به موضوع سقط‌درمانی در کشور گفت: در حال حاضر سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و مورد اعتماد به دلیل بیماری جنین یا خطر جانی برای مادر قبل از چهار ماهگی و با رضایت زن مجار خواهد بود.

او ادامه داد: از نظر اخلاق پزشکی هر طور که قانون سقط جنین را انشا می کند اما بازهم یک عمل غیر انسانی است. سقط جنین یک مسئله اخلاقی است که وجه قانونی آن در مرحله بعدی قرار دارد.  به طور معمول ۱۰ تا ۱۵ درصد ازعوارض ناشی از سقط های غیر ایمن مربوط به سقط‌های ناقص، عفونت، پارگی و سوراخ شدن رحم است که به دلیل غیرقانونی بودن این عمل و آثار ارتکاب آن، زنان کم تر به پزشک معالج مراجعه می کنند.

مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با اشاره به اینکه سقط های القایی و غیربهداشتی منجر به مرگ و میر تعداد زیادی از مادران در سنین باروری می شود، افزود: سقط جنین عوارض جسمی و حتی مرگ رابه همراه دارد و گاهی نیز عوارض ناشی از درمان و حساسیت های دارویی، سلامت زن را در معرض خطر قرار می دهد اما به طور کلی عوارض سقط جنین تاثیر بنیادی بر زندگی زنان خواهد داشت. سقط جنین باعث بروز افسردگی در زن شده و منجر به گوشه‌گیری وعذاب وجدان او می‌شود.

او افزود: در ۹۷ درصد از کشورهای جهان، سقط در مواقع تهدید حیات مادر پذیرفته شده و در ۶۲ درصد از کشورهای دنیا نیز حفظ سلامت جسمی مادر، اساس سقط قانونی است.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.