×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه 2 مهر 1402  .::.   برابر با : Sunday 24 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23874 خبر
شورای شهر هم باید در ستاد کرونا نماینده داشته باشد

هم نوا- مهدی قاسمی

سونیا اندیش، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز در گفتگو با هم نوا درباره تصمیم تغییر ساعت فعالیت و مکان ایستگاه های اتوبوس در تبریز عنوان کرد: این تصمیم مربوط به ستاد کروناست، در جلسه ستاد استانی کرونا گرفته شده و شهرداری مجری آن است. این تصمیم تقریبا ربطی به شورا ندارد چرا که یک نفر از اعضای شورا به این جلسه دعوت نشده است. نباید این تصمیم را متوجه شهرداری دانست چرا که شهرداری فقط مجری این تصمیم است.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر دخالت شورای شهر در این تصمیم گفت:

وقتی شما در ستاد حضور ندارید چگونه می‌توانید دخالت کنید؟ البته شهرداری در ستاد حضور دارد که فقط یک رای دارد ولی هیچ یک از اعضای شورای شهر عضو ستاد کرونا نیست.

وی عدم حضور شورا در این ستاد را از نکات منفی خواند و گفت: شورا یعنی چه؟ یعنی نماینده مردم. شورا ارگان دولتی نیست، نماینده مردم است. باید نماینده مردم، حرف مردم را بگوید. من باید بروم وضعیت بیمارستان ها را در جلسه ستاد عنوان کنم که مردم در چه وضعیتی هستند .پس مردم مرا برای چه انتخاب کرده‌اند؟ که این حرف ها را بگویم. نمیشود از هر کسی که از خیابان رد میشود بپرسند.اصلا دلیل و فلسفه تشکیل شوراها و انجمن های شهر این است. 

 

اندیش در ادامه خواستار عضویت شورای شهر در ستاد کرونا شد و اظهار داشت: شورای شهر هم باید عضو ستاد کرونا باشد و تصمیماتش لحاظ شود.

بالاخره شورای شهر نماینده مردم است و باید آسیب‌هایی که به مردم در حوزه معیشت و سلامت و ... وارد می شود را منعکس کند.

وی افزود: انتظار داریم شورای شهر هم عضو ستاد کرونا باشد و رای موثری داشته باشد.

 

اندیش درباره این که آیا سایر نمایندگان شورا هم این انتظار را دارند گفت: من نماینده سایر اعضا نیستم و نظر خودم را بیان کردم البته طبیعی است که من به عنوان نماینده مردم نظر خودم را گفتم. حتماً سایر اعضای شورا هم خود را نماینده مردم دانسته و غریبه نمی‌دانند و چنین نظری دارند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.