×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 8 مهر 1402  .::.   برابر با : Saturday 30 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24086 خبر
رتبه اول مصرف، بهانه برای قطع برق

سیزدهم تیرماه هوای تبریز مثل پاییز شانزده درجه بود! حالا چرا تاریخ نوشتم؟ برای اینکه ده روز بعد یکی که این مطلب را می خواند، بدون تحقیق و تفحص چند تا فحش آبدار بارمان نکند که ننه … دیروز داشتیم می‌پختیم. آخر می‌دانید این روزها فحش دادن شخصیت شده! داشتم عرض می‌کردم… دیروز هوا واقعا سرد بود، این هفته کلا سرد بود که البته علت سردی هوا را برخی ربط می‌دهند به بارش برف و تگرک در مکزیک! نگویید که این به آن ربط نمی‌تواند داشته باشد. تبریز خاصیت جذب سرما دارد. هر کجا سرما باشد به خودش جذب می‌کند! حتی آدم‌های که سرد هستند را جذب می‌کند. اگر دقت کنید همه مدیرانی که به خود جذب کرده همه خونسرد و بی‌تفاوت بودند و هستند. به قول خودمان اصلا امسال «جانمیز قزمیب» ! حالا شرکت برق اعلام کرده آذربایجان‌شرقی رتبه اول یا دوم مصرف برق را دارد. مصرف برق در تابستان مال کولر هست. مگر ما چند تا کولر داریم؟ این بنده خدا «بابک نهرین و مش اسماعیل» خودشان را کشتند با تبلیغ کولر دو نفربیشتر نخریدند، اون دو نفر هم خودشان بودند! «دم خروس یا قسم حضرت ابولفضل» این آمار مثل همه آمارهای ایرانی یا دروغ است یا اشتباه! با این سرما کسی کولر روشن نمی‌کند! مگر قضیه روستای ما باشد، اجازه دهید برای‌تان تعریف کنم: علی پسر خاله من سیمبان روستا بود. می‌گفت: وسط چلّه زمستان رفتم عیادت مش‌حیدر که مریض حال بود. پیر مرد و پیرزن تا خرخره رفته بودند زیر لحاف کرسی از بس که هوا سرد بود. اما پنکه هم بالای کرسی روشن بود!! می گوید پرسیدم: مش حیدر! قضیه این پنکه چیه؟ گفت: فلانی بخاری برقی دارد روشن کرده، من که ندارم باید جور او را بکشم؟! من هم پنکه روشن می‌کنم! اما بعید می‌دانم تبریزی جماعت با روحیه اقتصادی بی‌خود برق مصرف کند که اهوازی بیشتر مصرف می‌کند! کولر گازی که نداریم اگر هم داشته باشیم لازم نیست روشن کنیم!! فریزرها را هم که از برق کشیدیم گوشت مرغ یا علی نیم کیلو بتوانیم بخریم، هنر کرده‌ایم. تلویزیون که برنامه ندارد، من نگاه کنم. بقیه هم که سرشان به موبایل است مگر شارژر چقدر برق مصرف می‌ کند که انگ می‌زنید ما رتبه اول هستیم! نه؟ مگر دو تا شارژر می‌تواند اندازه یخچال و فریز و کولرگازی برق مصرف کند. چرا تهمت می‌زنید؟ باز اگر زمان بازهای لیگ بود می‌گفتم یک عده عمدی کولر روشن کردن و جارو برقی را باز گذاشتند، چرا از روی لج که دولت نگذاشت تراختور برنده شود!! ما هم به دولت ضرر می‌زنیم و پولش را هم خودمان میدهیم، «قوی نئه اولاجاخ اولسون» این که ما رتبه اولیم دروغ است. این را اعلام کردن که برق ما را قطع کنند که پرمصرف هستید و بدهند استان‌های گرم خیز که البته ما ایثار گر هستیم، بدهند آنها خنک شوند ما هم گرم می‌شویم .
واما بعد مگر اول سال همه جا را آب نگرفت؟ مگر گوینده اخبار دم به ساعت نمی‌گفت: لبریز شد، سرریز شد، سد پر شد… اصلا اون آهنگه؛ داره می‌ریزه می‌ریزه… مگر بعد بارش‌ها نبود؟ حالا این وزیر محترم که خودش را نخود هر آش می‌ کند و افاضه می فرماید: یک وعده غذا بخوری،د بیاید بگوید اصلا ما پر مصرف از لج همه وسایل‌برقی را روشن کردیم… یخچال خالی، فریزر خالی، کوچه خالی، خانه خالی، شهر خالی، مصرف برق کجا بود؟! اصلا روشن کردیم خوب پولش را می‌دهیم!
وزیر جان بگو امسال چرا باز کمبود داریم؟ مگر سدها پر نیست و ژنراتورها چرخش نمی‌چرخد. صادرات برق هم که اصولا نباید داشته باشیم چرا که تحریم هستیم. باز چرا برق نداریم. برق که شام ناهار نیست یک وعده بکنیم . والله ظاهرا این کمبود در خون ما هست! چه داشته باشیم چه نه، کمبود را داریم از وقتی گوشت گران شده و مرغ هورمون دارد بهانه کردیم. هر روز اسفناج بار می‌گذاریم و به دو قلو ها می‌گویم بخورید مثل ملوان زبل بشوید.
سه ماه است اسفناج می‌خوریم. رفتم آزمایش خون، کمبود آهن نشان داده مگر ملوان زبل کمبود آهن داشت؟ دکتر می‌گوید ژنی است. اصولا کمبود در خانه ما ایرانی‌ها هست. دومین در گاز هستیم زمستان کمبود گاز داریم، نفت و بنزین هم که کم استو انشا الله بزودی سهمیه می‌شود. گوشت هیچ مرغ که در منطقه تولید کننده اول هستیم کم است روباه صفتان بازار کمبودش می‌کنند. اتوبوس کم داریم، هواپیما کم داریم، دریاچه ارومیه کم آب است.آقا به جای این همه وزارت عریض و طویل یک وزارت مدیریت کمبود راه بیاندازیم مردم را مدیریت کنند با همین کم بسازیم، تا بببینیم چه می شود .
پ‌ن : راستی استان ما تولیدی است وکارخانه زیاد دارد، برق آنها را به حساب ما نگذارید. فلان کارخانه سازنده خودرو روزانه چند صد دستگاه تولید و احتکار می‌کند همه‌اش با برق است .

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.