×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 4 مرداد 1403  .::.   برابر با : Thursday 25 July 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25763 خبر
۲ طلای محمدعلی گرایی و مهمدی و قهرمانی ایران

در پایان رقابت های روز دوم و پایانی تورنمنت رنکینگ کشتی فرنگی در بیشکک قرقیزستان، محمدعلی گرایی در ۷۷ و علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند اما محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک با شکست سنگین مقابل نفر سوم جهان به مدال نقره بسنده کرد.

به گزارش هم‌نوا محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک و نماینده وزن ۷۲ کیلوگرم ایران، در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۳ اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر عادیل خان ساتایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ ویکاس از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت اما در این دیدار با نتیجه سنگین ۱۱ بر ۱ مغلوب راماز زوئیدزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.


محمدعلی گرایی دارنده ۳ مدال برنز جهان در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی یونس امره باشار دارنده مدال برنز جهان از ترکیه را شکست داد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله مقابل ریو لیو از چین با نتیجه ۴ بر ۶ و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۳ از سد یوری لومادزه از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر جیهون اوزدوردیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر ۱شامیل باتیروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۱ گلا بولکوادزه از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مُهمَدی در دیدار فینال با نتیجه ۷ بر ۵ آلپرن بربر از ترکیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

روز گذشته(پنج شنبه) و در جریان برگزاری رقابت های ۷ وزن این مسابقات، سید دانیال سهرابی در ۶۷، محمدهادی ساروی در ۹۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و مهدی محسن نژاد در ۶۰ و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

ناصر علیزاده در ۸۷ از دور رقابت ها کنار رفت و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم نیز به علت بیماری به میدان نرفت.

با این حساب تیم ایران با ۵ طلا، یک نقره و دو برنز قهرمان این مسابقات شد.

نتایج نمایندگان ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دور نخست مقابل موکاشیف از قزاقستان حاضر نشد و از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر لیگیو کائو از چین کشتی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ رضوان آرنوات از رومانی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب اسلام جان بهرام اف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. محسن نژاد در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر آفتاندیل تالایبک اولو از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.
در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول،‌ در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۱ داستان ژارلیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی در این دیدار با نتیجه ۶ بر صفر جیمینگ هان رهتی از چین را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن ۶۷ کیلوگرم‌ سید دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه ۷ بر ۵ ابرار آتابایف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۵ جانی ختسوریانی از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سهرابی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ سلطان آسیتولی از قزاقستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۲ هوسیتیو از چین را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۳ اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر عادیل خان ساتایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ ویکاس از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۱ مغلوب راماز زوئیدزه دارنده مدال برنز جهان از گرجستان شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۷۷ محمدعلی گرایی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی یونس امره باشار دارنده مدال برنز جهان از ترکیه را شکست داد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. گرایی در این مرحله مقابل ریو لیو از چین با نتیجه ۴ بر ۶ و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۳ از سد یوری لومادزه از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا مهمدی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر جیهون اوزدوردیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر ۱شامیل باتیروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۱ گلا بولکوادزه از گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مُهمَدی در دیدار فینال با نتیجه ۷ بر ۵ آلپرن بربر از ترکیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۸۷ کیلوگرم‌ ناصر علیزاده در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۱ مقابل علی جنگیز دارنده مدال برنز جهان از ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد،‌ از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر آرتور اوماروف از چک را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر آرتور اوروزبکوف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهدی بالی دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل اوزور ژوژوپبکوف از قرقیزستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۳ رستم آساکولوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دو نماینده کشورمان در دیدار نیمه نهایی به مصاف یکدیگر رفتند که ساروی با نتیجه ۷ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ساروی در دیدار پایانی با نتیجه ۳ بر ۱ از سد یی مینگ لی از چین گذشت و به مدال طلا دست یافت. بالی نیز در دیدار رده بندی با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب آرتور اوماروف از چک شد و در جایگاه پنجم ایستاد.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۱ عثمان ایلدیریم از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۲ بر ۱ از سد لینگ ژی منگ از چین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با توجوه به عدم حضور آلین الکسیوس چیوراریو از رومانی به دلیل مصدومیت، پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. میرزازاده در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر ۱ از سد اسکار پینو هیندز دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا گذشت و به مدال طلا دست یافت.


رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- مارلان موکاشیف (قزاقستان) ۲- اختیار بوتیروف (ازبکستان) ۳- امانگالی بکبولاتوف (قرقیزستان) و مانجیت (هند)
۶۰ کیلوگرم: ۱- اسلامجان بهرام اف (ازبکستان) ۲- نورسلطان بازاربایف (قزاقستان) ۳- مهدی محسن نژاد (ایران) و یرنور فیداخمتوف (قزاقستان)
۶۳ کیلوگرم: ۱- لری ابولادزه (گرجستان) ۲- شرموخامد شریبجانوف (ازبکستان) ۳- ایمان محمدی (ایران) و داستان کادیروف (قرقیزستان)
۶۷ کیلوگرم: ۱- دانیال سهرابی (ایران) ۲- هوسیتیو (چین) ۳- لوئیس اورتا سانچز (کوبا) و ابرار آتابایف (ازبکستان)
۷۲ کیلوگرم: ۱- راماز زوئیدزه (گرجستان) ۲- محمدرضا گرایی (ایران) ۳- اوتار ابولادزه (گرجستان) و عبداله علی اف (ازبکستان)
۷۷ کیلوگرم: ۱- محمدعلی گرایی (ایران) ۲- یوری لومادزه (گرجستان) ۳- ریو لیو (چین) و یوکسل ساریجیجک (ترکیه)
۸۲ کیلوگرم: ۱- علیرضا مهمدی (ایران) ۲- آلپرن بربر (ترکیه) ۳- گلا بولکوادزه (گرجستان) و بکسلطان نظربایف (قرقیزستان)
۸۷ کیلوگرم: ۱- جالگاسبای بردیموراتوف (ازبکستان) و گورامی ختسوریانی (گرجستان) ۳- علی چنگیز (ترکیه) و نورسلطان تورسینوف (قزاقستان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (ایران) ۲- یی مینگ لی (چین) ۳- آرتور اوماروف (چک) و بک سلطان محموداف (قرقیزستان) ۵- مهدی بالی (ایران)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- امین میرزازاده (ایران) ۲- اسکار پینو هیندز (کوبا) ۳- عثمان ایلدیریم (ترکیه) و فاتح بوزکورت (ترکیه)

منبع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.