×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 8 فروردین 1402  .::.   برابر با : Tuesday 28 March 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 21003 خبر
یک زمین خیلی خوب به پرسپولیس دادند که مبارکشان باشد

فارس نوشت: اصغر حاجیلو در گفت‌وگو با برنامه زنده تهران ورزشی رادیو تهران در مورد وضعیت سلامتی خودش گفت: متأسفانه این ژنتیکی است، دو تا از رگ‌هایم گرفته بود، مجبور شدم در بیمارستان بستری شوم. حالا الحمدالله خوب هستم.

سرپرست تیم استقلال در خصوص اوضاع و احوال این تیم و در مورد اینکه چرا دو باشگاه پرطرفدار کشورمان زمین تمرین مناسب ندارد، گفت: هر کسی در ابتدای صحبتش می‌گوید یک تیم حرفه‌ای باید ساختارش درست شود. ساختار ما  هم استقلال و پرسپولیس درست بود، ما تاج بودیم، 4 زمین داشتیم که متعلق به خودمان بود، هم در نازی‌آباد، هم در نظام‌آباد و دو زمین پلیس برای ما بود. در آن زمان 3 زمین داشتیم که برویم تمرین کنیم، 5 سالن ورزشی داشتیم که وقتی برف و باران می‌آید به ‌آنجا می‌رفتیم، بعد از انقلاب از ما گرفتند و تحویل استان تهران دادند و آنها هم برای کرایه گذاشتند و پولش را می‌‌گیرند. یعنی الان یکی از زمین‌‌هایی که برای خود استقلال تهران است به خودش بدهند کافی است اما متأسفانه زمینی که داده‌اند چمن مصنوعی است و آن را به آکادمی‌مان داده‌ایم.

حاجیلو در خصوص کمپ مرحوم حجازی و همین‌طور زمینی که شهرداری به باشگاه استقلال داده است گفت: از دو زمین، یک زمینی که خیلی خوب است را به پرسپولیس دادند مبارکشان باشد. من خوشحالم از اینکه آنها حداقل یک زمین چمن خوب گرفتند، اما آن زمینی که به ما دادند هم جا و هم زمینش خوب نیست، چمنش مصنوعی است و در چمن مصنوعی نمی‌توان تمرین کرد. کمپ حجازی هم که ما داریم درست کردن ساختارش بالای 2 تا 3 میلیارد هزینه دارد در همین استادیوم آزادی هم نمی‌توان هفته‌ای دو بازی برگزار کرد و معلوم می‌شود که ساختار آنجا هم خوب نیست یعنی یک چمن استاندارد نیست که وقتی باران می‌آید بلافاصله در آنجا بازی کنید یا فردایش تمرین کنید. یا هر روز در آنجا تمرین باشد. 3، 4 میلیارد هزینه نیاز است که کمپ مرحوم حجازی درست شود. خرج ما روزانه است و بدهی‌هایی از گذشته داریم، 64 میلیارد از ادوار گذشته یعنی شاید از سه دهه اخیر باید باشگاه پولش را پرداخت می‌کرد تا ما از مهلکه‌ای که AFC برایمان درست کرده بود که هم امتیاز کم می‌کند و هم از لیگ قهرمانان آسیا جدا می‌کرد خارج شویم. ما مجبور شدیم هر چه پول می‌آید هزینه‌های جاری و گذشته کنیم. رئیس باشگاه ما نتوانسته یک نفس بکشد که بتواند 2، 3 میلیارد برای یک چمن استاندارد کنار بگذارد.

وی در خصوص ناراحتی بازیکنان استقلال در تمرین دیروز این تیم، گفت: حق دارند، باشگاه مشکلات زیادی دارد نمی‌توانیم هر روز برای مردم از این مشکلات صحبت کنیم و آقای فتحی هر روز در مورد این مشکلات برای مردم صحبت کند و کاغذ سیاه کند برای گرفتاری‌ها و مشکلات باشگاه. ما می‌خواهیم زمین خوب داشته باشیم اما شما می‌دانید که زمین خوب در تهران کم است حتی ورزشگاه آزادی که به آن می‌نازیم حاضر نیست دو بازی در یک هفته برگزار کند، ما زمین خوب نداریم، زمین‌هایی هم که داریم مانند همین زمین‌های نظامی است که مشکلات امنیتی دارد همین زمین پژوهشگاه ما را رد کردند نه هوادار و نه خبرنگار می‌تواند بیاید.

سرپرست تیم استقلال در خصوص اینکه مدیرعامل این باشگاه اعلام کرد قرارداد با مجموعه صنایع دفاع تمدید شده گفت: بله، نامه‌اش را نوشته‌اند، وزیر محترم ورزش هم محبت کردند نامه‌اش به اتوماسیون رفته تا وزیر صنایع دفاع دستور بدهد اجازه بدهند به آنجا برویم و تمرین کنیم اما هنوز متأسفانه در زمین شماره 2 باید تمرین کنیم و چون پرسپولیس ساعت 5 بازی دارد باید زودتر تمرین‌مان را تمام کنیم، هر روز یک زمین هستیم اما بی‌زمین نیستیم مجبوریم که از این ور و آن ور زمین اجاره کنیم، زمین نفت را هم محبت کردند که در تهرانسر است صحبت کردند آنجا را 15 روز 15 روز اجاره کنند تا بچه‌ها بدون زمین نمانند تا به حال هم خدا را شکر بدون زمین نماندند اما از اینکه هر هفته باید از این زمین به آن زمین تردد کنند اینها اذیتشان می‌کند.

حاجیلو در خصوص اینکه 50 روز وقت داشتند تا یک زمین تمرین تهیه کنند گفت: شما کار اداری کرده‌اید در همان رادیو که هستید کسی نمی‌تواند بیاید کنار شما بنشیند از زمانی که وارد می‌شود باید حراست او را زیرنظر بگیرد اینکه استقلال بزرگ است و پرسپولیس بزرگ است کسی نمی‌گوید بیایید این زمین مفتی برای شما باشد. برای همین زمین صنایع دفاع دستمان تا به حال فقط به خدا نرسیده است. البته همه کمک می‌کنند حتی وزارت ورزش، این طور نیست که چون استقلال هستیم بگویند بفرمایید و دو دستی تقدیم کنند، شما بیایید نزدیک ببینید مشکلات استقلال و پرسپولیس چیست. برای تهیه کوچکترین چیزها به چالش می‌خوریم اما نمی‌توانیم همه چیز را بازگو کنیم و هوادار را ناراحت کنیم ما به بازیکنان و هواداران حق می‌دهیم. باید 21 میلیون از حسابداری باشگاه به بیمارستان دی بدهیم اما این طور نیست که فریاد بکشیم. در این تیمی که مردم دوستش دارند باید خیلی چیزها را به خودمان بگیریم، قرار نیست که تعصب فقط در حرف باشد.

پیشکسوت استقلال تهران در مورد اینکه بازیکنان این تیم روز گذشته خیلی ناراحت بودند و با بغض صحبت می‌کردند گفت: من 47 سال در این تیم بودم، 15 سال در استقلال فقط بازی کردم کل سال‌های زندگی من با استقلال بوده است، فقط با پیراهن آبی بازی کردم، وقتی کاپیتان تیم ملی بودم کفشم را پدر آقای ورمزیار وصله کرد و در سئول که کاپیتان تیم ملی کفشم وصله‌دار بود این را به من نگویید اگر بازیکن آخ بگوید من زودتر از هر کسی دردش را می‌دانم، اینجا کسی ما را باد نمی‌زند، من بیشتر از هر کسی غصه بازیکن را می‌خورم چون یک عمر بدون پول بازی کردم اما بازیکن حق دارد به دلیل اینکه مشکلات خودش را دارد. ما نمی‌گوییم چرا بازیکن اعتراض می‌کند.

حاجیلو در ادامه گفت: وقتی بازیکن نمی‌داند زمین تمرینش کجاست، ما نمی‌دانیم کدام زمین را داریم باید آنها را هماهنگ و مدیریت کنیم و به آنجا ببریم آنها حق دارند ما نمی‌گوییم حق ندارند اما ما بهترین‌ها را در اختیار داریم درست است که زمینی که داریم نامناسب است اما همه باید کمک کنند که برای استقلال اتفاقات خوب بیفتد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.