×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 5 مهر 1402  .::.   برابر با : Wednesday 27 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23977 خبر
هیچ دانشجویی به‌خاطر حضور در تجمعات به کمیته‌ی انضباطی دعوت نشده است

به گزارش همنوا، دکتر صفر نصراله‌زاده، در هشتمین تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه تبریز، با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانشجویان گفت: ما هیچ ترس و ابایی از حضور در جمع دانشجویی نداریم؛ چراکه جنبش دانشجویی همواره مایه‌ی برکت بوده و کلیدواژه‌ی جنبش دانشجویی عدالت‌خواهی و مبارزه با نظام سلطه است.

وی ادامه داد: گفت‌وگو باید هدفمند باشد، گفت‌وگو اصول خاص خود را دارد و نباید دانشجویان هنگام شنیدن نظر مخالف جلسه را ترک کنند. جدال، دعوا و گفت وگو تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند.

رئیس دانشگاه تبریز در ارتباط با بحث اشتغال که یکی از سوالات دانشجویان بود، گفت: اشتغال موضوع پیچیده‌ای است و ما در مقامی نیستیم که در این خصوص نظر دهیم اما آن‌چه که در این خصوص انجام داده‌ایم طرح مدرسه‌ی اشتغال و همچنین طرح دستیار فناوری است که با مشارکت صنایع و با حضور اساتید برای دانشجویان در حال اجرا است. همچنین با بودجه‌ای نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان از محل سفر ریاست‌جمهوری و ۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات دانشگاه در حال ایجاد پهنه‌ی علم و فناوری در خلعت پوشان هستیم.

وی در خصوص بحث انتخاب رؤسای دانشکده‌ها نیز گفت: آئین‌نامه‌ی مدیریتی دانشگاه‌ها، انتصاب روسای دانشکده‌ها را جزو اختیارات رئیس دانشگاه قرار داده است و با توجه به این‌که قبلاً روند انتصاب رئیس رؤسای دانشکده‌ها به‌صورت انتخابی بود، بسیاری از افراد نیز به این روند منتقد بودند و ما معتقد هستیم که در بحث انتصاب رئیس دانشکده باید از سیاسی کاری پرهیز کنیم.

وی همچنین در ارتباط با جذب هیات علمی تأکید کرد: در بحث جذب هیات علمی، توانایی علمی و صلاحیت عمومی به‌صورت توأمان مدنظر هستند. دانشجویان، امانت خانواده‌ها هستند و طبیعتاً فردی باید به‌عنوان استاد انتخاب شود که علاوه بر توانایی علمی، تعهد اخلاقی و اعتقادی نیز داشته باشد.

نصراله زاده، افزود: دانشجویان فرزندان ما هستند و کمیته‌ی انضباطی آخرین راه برای حل مشکلات است اما ما باید امنیت و آرامش  ۲۱ هزار دانشجو را فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه تبریز، در خاتمه گفت: ما حتی یک نفر را به‌عنوان نیروی شخصی به دانشگاه راه نداده ایم و به نیروهای حراست نیز تأکید کرده‌ایم که دانشجویان نباید اذیت شوند. من از شما دانشجویان می‌پرسم که آیا دانشجویی بود که در جریان این اعتراضات از سوی نیروهای حراست و سایر نیروهای دانشگاه مورد اذیت قرار بگیرد؟ احکام کمیته انضباطی در صورتی می‌تواند تغییر کند که نظم فعلی دانشگاه حفظ شود.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.