×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 2 اسفند 1402  .::.   برابر با : Wednesday 21 February 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25131 خبر
سید حسن نصرالله: مقاومت نقشه صهیونیست‌ها برای جنگ داخلی در لبنان را نقش برآب کرد 

به گزارش همنوا به نقل از تسنیم ، مصاحبه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با رادیو نور لبنان که از شبکه‌های تلویزیونی به طور مستقیم پخش می‌شود لحظاتی پیش آغاز شد.

 

این مصاحبه به مناسبت بیستمین سال آزادسازی جنوب لبنان از اشغالگران صهیونیست(عید مقاومت و آزاد سازی) صورت گرفته و طی آن سید حسن نصرالله به تشریح پیروزی‌های مقاومت لبنان در این جنگ ، آینده مقاومت و تحولات منطقه خواهد پرداخت.

 

وی در ابتدای سخنان خود عید سعید فطر و عید آزاد سازی جنوب لبنان از اشغال صهیونیست‌ها را تبریک گفت.

 

سید حسن نصرالله گفت: روح مقاومتی که شهید «عماد مغنیه» از آن سخن گفت و اسرائیل نیز امروز به آن به عنوان یک ویژگی در نزد کسانی که با او جنگیدند، همچنان پا برجاست.  ‎

 

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: روحیه‌ای که بر دشمن پیروز شد، همچنان موجود است و اعتماد ما به مبارزان بسیار زیاد است.

 

‎وی افزود: با وجود همه تلاش‌ها برای جدا کردن مقاومت از خاستگاه خود، جنبه روحی و معنوی در دل ماهیت مقاومت است‎.

 

نصرالله گفت: اعتماد ما به محیط خاستگاه مقاومت بسیار زیاد است‎. اولین فاکتور در اصل مقاومت همان پاسداری از روحیه آن با تمام اصالت و قدرت آن است.

 

سید حسن نصرالله افزود: جنبه ایمانی همان ماهیت مقاومت و اصل و اساس آن است که روز به روز توسعه می یابد‎. این روحیه ایمانی با ثبات و عشق خود به خداوند متعال ادامه خواهد یافت‎. به اذعان دشمن، یکی از ویژگی‌های مبارزان همان روحیه ایمانی با ثبات و پیگیر و خستگی ناپذیر است.

 

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما امروز از توانی نظامی برخوردار هستیم که قبل از سال 2006 میلادی وجود نداشت. ما تحول و توسعه‌ای در جنگ مغزها و برنامه‌ریزی داریم. اما همه اینها فاکتور دوم است زیرا اولین فاکتور همان حفاظت از این روحیه ایمانی است که با قدرت تداوم خواهد یافت.

 

‎به گزارش تسنیم ، سید حسن نصرالله افزود: رسانه‌های اسرائیل تا همین لحظه درباره سخنرانی «لانه عنکبوت» صحبت می‌کنند و علت این است که این سخنرانی در زمان مناسب خودش در پرتو «شکست خفت‌بار» رژیم اسرائیل در  زیر آتش مقاومت ایراد شد.

 

‎وی ادامه داد : در موضوع روحی و معنوی، اسرائیل دچار دغدغه و نگرانی است لذا وقتی درباره لبنان از سال 2006 میلادی به بعد صحبت می کنند، از جبهه‌ای صحبت می‌کنند که محاسبات دقیق خودش را دارد. آنها می‌گویند که مقاومت امروز از مقاومت سال 200 میلادی متفاوت است و توانی برای جلوگیری از افزایش قدرت آن ندارند.

 

 

نصرالله گفت: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم اسرائیل همان کسی بود که دروازه را در سال 2000 میلادی بست(فرار از جنوب لبنان) و سران اصلی این رژیم همان‌هایی هستند که آن سالها را تجربه کردند‎. مقاومت از همان سال 1982 با توانمندیهای اندک خود می‌دانست که در سال 2000 میلادی چه روی خواهد داد.

 

‎وی با اشاره به ماهیت تجاوزگری رژیم صهیونیستی افزود: رژیم اسرائیل تنها به منافع و پروژه خودش توجه دارد و اهمیت می‌دهد و آن هم سیطره بر سراسر سرزمین فلسطین و ایجاد میهنی جایگزین برای فلسطینی‌ها است. بسیاری از نیروها از احزاب ملی و اسلامی بویژه در سالهای اولیه درخصوص آنچه در سال 1982 میلادی اتفاق افتاد، مشارکت داشتند‎. طرح میهن جایگزین برای فلسطینی‌ها در اردن همچنان در ذهن اسرائیل هست.

 

دبیرکل حزب الله لبنان بازدارندگی امروز در برابر اشغالگران را نتیجه داده‌ها و دستاوردهای واقعی دانست و گفت: عملکرد مقاومت در سال 2000 میلادی جلوگیری وقوع جنگی طائفی در لبنان را که اسرائیل برای شعله ور کردن آن نقشه کشیده شد، گرفت.فروپاشی ارتش «آنتوان لحد» یک رویداد غیرمنتظره و ناگهانی برای ارتش دشمن صهیونیست بود. ایده اسرائیل این بود که به مرزها عقب نشینی کند و این ارتش لحد باشد تا با مقاومت بجنگد و از این طریق جنگ را به یک جنگ داخلی تبدیل کند.

 

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اسرائیل بعد از سال 2000 میلادی نظیر اسرائیل قبل از این سال نیست و ارتشی که شکست ناپذیر بود، شکست خورد‎. انشاء الله رژیم اسرائیل در هر نبردی در آینده شکست خواهد خورد. اعتقاد داریم که رژیم نژاپرست اسرائیل از بین خواهد رفت‎. وقتی فاکتور خارجی که اسرائیل به آن اتکا می‌کند، تضعیف شود، این رژیم فروخواهد پاشید‎.منظور از این فاکتور خارجی، آمریکا است.‎ دیدن "اسرائیلی‌ها" درحالی که بار و بنه خود را بسته‌اند و می‌روند، یک صحنه طبیعی به شمار می رود که بوقوع خواهد پیوست. فقط زمان اینجا مطرح است.

 

به عقیده سید حسن نصرالله، دیدن صهیونیست ها درحال بازگشت به کشورهایی که از آنجا آمدند، یک صحنه «قطعی و حتمی» است.

 

‎وی با شاره به ضعف هم‍پیمانان آمریکا در منطقه تصریح کرد: فکر نمی‌کنم که شرایط داخلی لبنان در سال 2000 میلادی بسیار بهتر از فضای کنونی بود‎. حضور مستقیم آمریکا در منطقه بیانگر ضعف هم پیمانانش و نشانه‌ای از قدرت محور مقاومت است‎. اسرائیل می‌داند و می‌گوید که قدرت مقاومت چندین برابر شده است.

 

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.