×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 12 فروردین 1402  .::.   برابر با : Saturday 1 April 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 21012 خبر
امروز تراکتور، بازیکن ساز نیست

هم‌نوا_ مهدی قاسمی

محمد علیپور، مدیرعامل تراکتور در نشست خود با خبرنگاران گفت:

اگر به فوتبال پایه اهمیت ندهیم دلیلی بر ادامه کار نداریم. پرسیدیم وضعیت تیم امید پارسال چه شد؟ گفتند هشتم یانهم شد. دلیل این نتیجه میتواند اهمیت ندادن به فوتبال پایه و برنامه نداشتن باشد.

وی در ادامه درباره فوتبال پایه گفت:

اگر تیم پایه خوب تغذیه شود و برنامه و ساختار خوبی داشته باشد نیاز به خرید بازیکن نیست. تیم‌های پایه مشکلات پارامتری دارند که به چشم نمی آید. پرسپولیس با یک پنجاهم هزینه فعلی می‌تواند در فوتبال پایه موفق باشد. الان همه دوست دارند مصرف کننده باشند. یک زمان تراکتور بازیکن ساز بود، الان نیست.

 

مدیرعامل تراکتور در ادامه به معرفی خود پرداخت و گفت:

من متولد مراغه هستم بعد از مدتی به خاطر تحصیلات تکمیلی به اردبیل رفتم پس از آن مدتی در تبریز زندگی کردم. سپس به تهران رفته و در بخش صنعت و انرژی در وزارت نفت مشغول بودم. پستهای اجرایی داشتم و با فوتبال بیگانه نیستم.

در نفت تهران نتایج خوبی گرفتیم. تیم نفت طرفدار نداشت و حاشیه کمی داشت.

 

علیپور در ادامه درباره تک بعدی بودن باشگاه‌ها گفت:

اگر باشگاهی بخواهد خود را باشگاه خطاب کند در صورتی که به فوتبال ختم شود باشگاه نیست. باید تیم والیبال و بسکتبال هم داشته باشیم. اگر بتوانیم و بخواهیم تیم بسکتبال و والیبال خواهیم داشت.

دو و میدانی هم می تواند باشد. دو و میدانی اسم کوچکی دارد اما ورزش مادر است. اگر باشگاه تیم دومیدانی داشته باشد یعنی ورزش‌هایش تکمیل است.

مدیرعامل تراکتور در ادامه در مورد فوتبال بانوان وی گفت: بحث فوتبال بانوان هم چند روز پیش مطرح بود که باید سریع تر راه اندازی شود. 

وی در ادامه افزود: از شما دعوت خواهم کرد در هدف گذاری ها به من کمک کنید. من با عقبه ای به این جایگاه آمده‌ام. به کسی قولی نداده و با پول و سرمایه نیامده ام. 

 

علیپور در ادامه به برنامه های خود اشاره کرد و گفت: ما برای فوتبال پایه برنامه بلندمدت داریم که امیدواریم با کمک خدا نتیجه بگیریم. در ایران پست ها در حال تغییر هست. برنامه میان مدت ما هم این است که بومی سازی را شروع کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتور افزود: بحث مدارس فوتبال هم برای تربیت بازیکن مطرح است. بچه ها را از مدارس فوتبال آکادمی هدایت کنیم و آنها را خوب تربیت کرده و روزی برسد که به کشورهای دیگر صادرشان کنیم.

 

 

علیپور درباره ارتباط خود و زنوزی گفت:

من با زنوزی خیلی ارتباط صمیمی و قبلی نداشتم.

زنوزی مدت زیادی به فوتبال حرفه‌ای مشغول است و تجارب زیادی دارد.

علیپور درباره ارتباط با همکاری خود و زنوزی نیز اظهار داشت:

 وزارت نفت که بودم در سیاست گذاری دخالت نمی‌کردم و در امور اجرایی فعالیت داشتم.

الان هم بخواهم در حوزه اجرایی کمک کنم، فکر نمی‌کنم آقای زنوزی مشکلی داشته باشند.

 

مدیرعامل تراکتور درباره نقل و انتقالات اظهار داشت:

فضا و بازار نقل و انتقالات بسیار مسموم و غبار آلود است. بازیکنانی که مرا می‌شناختند، مراجعه کردند تا به تراکتور بپیوندند اما چون قرارداد داشتند، جذب آنها را کاری اخلاقی ندیدم. 

وی در ادامه به قراردادها اشاره کرد و افزود: در ایران فقط پول گرفتن حرفه ای است در بقیه مراحل تقریبا از همه کشورهای جهان پایین تریم.

 

محمد علیپور به عدم وجود گلزن و اختلاف سطح بازیکنان در فوتبال کشورمان اشاره کرد و گفت:

در فوتبال ایران گلزن نداریم. 

بهترین و بدترین بازیکن لیگ ۱۰-۱۵ درصد اختلاف دارند. اگر اینطور نبود نفت مسجدسلیمان پرسپولیس را شکست نمی‌داد. در سالهای اخیر آقای گل ها با چند گل به این عنوان رسیده اند؟ ۱۰-۱۲ گل. آدم خجالت میکشد عنوان کند.اگر بازیکنی باشد که ۳۰ گل بزند دست او را می بوسم و حقوقش را هم پرداخت میکنم.

الان بازیکن روبروی من می ایستد و ۱۰ میلیارد طلب میکند، اگر بدهم به شما خیانت کرده ام. این ارقام وحشتناک است.

 

وی در ادامه افزود: 

اجازه ندارم و نمی خواهم به بحث حقوقی و گذشته باشگاه ورود کنم. در پرونده های حقوقی‌مان حتی اگر تاپ ترین نفر را هم داشتیم احتمالاً باز هم می باختیم.

بعضی قراردادهایمان نیاز به اصلاح دارند و باید اصلاح شوند. در طول ۱۰ سال در باشگاه نفت یک شاکی هم نداشتیم. کسی یک مورد آورد ۱۰۰ تای دیگر هم بیاورد قبول میکنم.

 

مدیرعامل تراکتور در ادامه درباره این که برخی مانع قهرمانی تراکتور می‌شوند گفت: 

با بحث این که نمی گذارند تراکتور قهرمان بشود موافق نیستم. در بدترین حالت باید فکر کنیم داور و فدراسیون هم با تیم مقابل همراه است و هنر من و کادر فنی این است که مبارزه کنیم و پتانسیلش را هم داریم. با اینکه بگوییم نتیجه بیرون از زمین تعیین میشود ۱۰۰ درصد مخالفم.

 

علیپور به حضور ۱۰ درصدی تماشاگران در ورزشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: 

اگر اعلام کنیم ۱۰ درصد از تماشاگران حضور داشته باشند و پروتکل ها را هم رعایت کنند، اگر بیشتر از ۱۰ درصد آمده و بیرون بمانند باید به وزیر بهداشت هم پاسخ دهم. در آن صورت همان اول سه هیچ بازنده خواهیم شد. حضور آن ده درصد عزم ملی می‌خواهد.

آیا به من تضمینی می‌دهند که به جای ده هزار نفر نود هزار نفر نیایند؟

 

مدیرعامل تراکتور درباره پخش بازی ها از طریق صداوسیما گفت:

 ما به صداوسیما خدمات می‌دهیم و دو ساعت برنامه اش را پخش می‌کنیم. اما باید التماس کنیم که مردم بازی را با کیفیت ببینند. این حق مردم است.

زمانی گفتند مشکل ما در واحد سیار هست. باشگاه هم قبول کرد که تجهیزات را تقبل کند. اما بروکراسی اداری و بقیه مسائل اجازه نمی‌دهند که اجرایی شود.

 

علیپور گریزی هم به تیم های دیگر زد و گفت:

تیم هایی که فکر میکنید قهرمان هستند، دو تیم از آنها در پایان فصل در رتبه زیر ۶ قرار خواهند گرفت.

 

علیپور درباره همدلی بازیکنان گفت: یک تیم محلی همدل به راحتی میتواند تیمی را با یازده رونالدو و بهترین مربی که همدلی ندارد شکست بدهد .

اگر در یک تیم بازیکن خراب کرد و دو نفر کمک کردند آن تیم موفق است.

 

مدیرعامل تراکتور در ادامه اظهار داشت: من شعار نمی‌دهم یا عمل میکنم یا میگویم نتوانستم. تا قبل از این‌که ندانم کسی به درد ما نمی‌خورد کاری با او ندارم. اولین بار است عنوان می‌کنم با گروهی از دوستان در اسپانیا در حال مذاکره برای ترانسفر مربیان هستیم.

 

وی درباره همزمانی حضور خود و منصوریان در تراکتور گفت: حضور من و آقای منصوریان هیچ تاثیری بر یکدیگر نداشت. قبلا هم در یکی از مصاحبه ها آقای زنوزی از آقای منصوریان به عنوان یکی از گزینه ها نام بردند.

 

علیپور درباره سوگیتا و سوال هواداران درباره بازگشت وی گفت: 

سوگیتا مشکل فرهنگی داشت. خانمش باردار شده و گفته بود من اینجا نمیتوانم بمانم.ظاهرا از عشق و محبت طرفدار ها هم زیاد خوشش نمی‌آمد. من ژاپن هم بودم. از محبت و نزدیکی و قاطی شدن زیاد خوششان نمی آید.

چهار نفر می آمدند و دست در گردن عکس می انداختند این برایشان سخت بود. البته هر کس دلش با تیم نباشد ماندنش مضر هست.

 

مدیرعامل تراکتور در رابطه با بازی های آسیایی گفت: یک نیم فصل فرصت داریم و می‌توانیم تیم را ترمیم کنیم. من نمی‌توانم با الریان و الدوحه رقابت تشکیلاتی داشته باشم اما تلاش میکنم که جلوی آن ها کم نیاوریم.

 

علیپور به تیک آبی صفحه اینستاگرام باشگاه اشاره کرد و گفت:

 گرفتن تیک آبی میتواند یکی از اهداف باشد. 

وظیفه ذاتی من این است که به خواسته طرفدار توجه کنم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.