×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 8 مهر 1402  .::.   برابر با : Saturday 30 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24103 خبر
استفاده نمایندگان از امکانات دولتی شأن نظارتی مجلس را تضعیف میکند

به گزارش همنوا به نقل از مهر، سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در نشست مشترک با دبیران استانی این حزب با اشاره به تحولات کشور، گفت: در شرایط فعلی از ۳ جنبه تهدید می‌شویم و با توجه به آن باید برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: این تهدیدات از ناحیه جبهه کفر صورت می‌گیرد و ایمان مردم را هدف قرارداده است که نمونه‌های آن را در فضای مجازی شاهدیم. آنها با استفاده از ابزار علم برای کوبیدن هر آنچه که جنبه دینی و مذهبی دارد استفاده می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسلام هراسی که چند سالی است جبهه کفر آغاز کرده، مجدداً با موضوع جدیدی کلید خورده که نمونۀ آن را در جریان توهین نشریۀ فرانسوی شارلی ابدو شاهد بودیم، گفت: مقابله با اصل معنویت جنبه دیگر تلاش دشمن است؛ بر همین اساس منحصر کردن تمام مشکلات به معیشت مردم اشتباه است، درست است که موضوع معیشت بسیار حائز اهمیت است، اما ما فراموش کردیم که مسائل دیگری وجود دارد که چاره‌جویی آنها می‌تواند ما را در فائق آمدن بر مشکلات معیشتی کمک کند.

میرسلیم تصریح کرد: امروز در عین اینکه با مشکلات معیشتی روبرو هستیم، شاهدیم که در کشور اسراف متوقف نشده به طوری که در بودجه ۲۰ تا ۳۰ درصد امکان صرفه‌جویی وجود دارد.

وی به اجرای مخفیانه سند ۲۰۳۰ در مدارس اشاره کرد و گفت: جنبه دیگر تهدیدات جبهه کفر دفاع از اباحه‌گری است، به طوری که علی رغم مخالفت صریح رهبری در عدم اجرای سند ۲۰۳۰ شاهدیم که در برخی مدارس تشویق به اباحه‌گری می‌شود.

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: سند ۲۰۳۰ عملاً در حالی موذیانه اجرا می‌شود که همه ما مخالف آن هستیم و دولت نیز ظاهراً مخالف آن است.

میرسلیم ادامه داد: اینها همه نشان دهنده آن است که جبهه کفر تلاش می‌کند ما را به سمت لاابالی گری و هواپرستی سوق دهد و این را برگ برنده خود برای خنثی کردن انقلاب اسلامی تشخیص داده است.

وی تأکید کرد: باید از خواب بیدار شویم و فکر نکنیم که جریان کفر فعال نیست و نباید به آن غرّه شویم که جمهوری اسلامی را پیروز کرده‌ایم و بنابراین حاکمیت، حاکمیت شیعه است و دیگر نباید ابداً نگران تحرکات مخرب جریان کفر باشیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: در این کشور دوبار کشف حجاب صورت گرفت، یک بار به صورت اجباری در دوره رضاخان و بار دیگر به صورت اختیاری در دوره دولت دوازدهم.

میرسلیم با بیان اینکه جریان دیگری که علیه ما مشغول فعالیت است جریان ضدانقلاب است، گفت: این جریان که بسیار هم فعال است با مقدسات انقلاب مقابله می‌کند.

وی ادامه داد: دشمن در حال تحقیر کردن دستاوردهای انقلاب اسلامی است و قصد دارد دستاوردهای درخشان و بزرگ انقلاب را با برنامه‌ریزی مزورانه از ذهن مردم پاک کند.

میرسلیم در ادامه به جریان سوم که جریان نفاق است اشاره کرد و گفت: این گروه در عمل مجموعه‌ای است از شکست خوردگان جریان کفر و ضد انقلاب با تمام عناد و لجاجتی که با انقلاب اسلامی دارند و به صورت ظاهری لباس ایمان بر تن کرده‌اند.

وی تأکید کرد: امروز اصلی‌ترین دشمنان ما همین جریان نفاق‌اند که به اشکال مختلف در ارکان مختلف جامعه رسوخ کرده‌اند.

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت انتخاب مدیران اصلح اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز افرادی به عنوان وزیر معرفی می‌شوند که سابقه آنها درخشان نیست و ما هم در شرائطی قرار گرفته‌ایم که چاره‌ای نداریم، زیرا آخرین ماه‌های این دولت است و باید از ورود در حواشی پرهیز کنیم؛ معطل کردن کشور فایده ندارد.

میرسلیم با بیان اینکه ما در انقلاب با کسی تعارف نداریم، اظهار داشت: باید افرادی بر سر کار بیایند که مدیر و مدبر باشند و در کارنامه آنها حسن سابقه وجود داشته باشد که همین حُسن سابقه صرفاً لفاظی نیست و مفهوم دقیق دارد.

وی گفت: نباید ابداً برای فرد گرایی اصالت قائل شویم، امروز نجات دهنده کشور یک فرد نیست و تجربه اثبات کرده که فردگرایی سریعاً در دام خودکامگی می‌افتد، بلکه چاره نجات در سپردن مسئولیت به تشکیلات منسجم و متعهد و امتحان پس داده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باید افراد مسئولیت پذیر و دلسوز به انقلاب و مردم پا به عرصه بگذارند.

میرسلیم در بخش پایانی سخنان خود به ماجرای خودروی دناپلاس تحویلی به نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: این ماجرای انحرافی برای به خفت کشاندن مجلس انقلابی بود، نمایندگان نباید از امکانات دولتی برای سرکشی در حوزه انتخابیه خود استفاده کنند، زیرا این وابستگی که نوعی وامدار شدن است قدرت نظارتی آنها را کاهش می‌دهد.

وی گفت: هزینه رفت و آمدها را یا باید مانند سابق، مجلس تأمین کند و یا خود نمایندگان و البته اثبات شده که راه حل اخیر در مجموع صرفه جویانه تر است. از این تصمیم، هیئت رئیسه مجلس باید دفاع کند ولی به هر حال، جنجال آفرینی اخیر حکایتی از فرآیندی منافقانه برای تخریب جایگاه مجلس و نمایندگان در نظر مردم است.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.