×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه 9 مهر 1402  .::.   برابر با : Sunday 1 October 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24104 خبر
آسانسور قلب ساختمان

مدیران ساختمان باید توجه کنند که تمامی حوادث مربوط به عدم سالم بودن آسانسور به عهده ایشان میباشد و باید به سرویس های بموقع ماهیانه ، قرارداد سالیانه معتبر نگهداری بین مدیر ‌‌و مالک با شرکت آسانسور  و داشتن استاندار ملی و بیمه حوادث آن توجه کنند.

مهندس مقصود عباسی مدیر عامل شرکت دیبا برج مطمئن و کارشناس طراحی ، نصب و راه اندازی آسانسور می‌گوید: منظور از سرویس و نگهداری آسانسور، بررسی قطعات و نظارت کلی بر عملکرد آن میباشد و تمامی سیستم های مختلف از قبیل هیدرولیک، کششی و گیرلس که برای ساختمان ها نصب میشود نیاز به بازدیدهای مستمر دارد و باید توسط افراد  یا شرکت های متخصص که دارای پروانه طراحی و‌مونتاژ از وزارت صنعت و معدن و پروانه کسب از اتحادیه کشوری آسانسورسازان دارند انجام شود. متاسفانه قیمت های نامتعارفی توسط افراد بدون مجوز و تخصص برای نصب ، راه اندازی، سرویس ‌‌نگهداری داده میشود که شاهدیم بعضا چندین ماه از بازدیدهای ماهیانه آن نیز میگذرد مالکان و مدیران با این تفکر که صرفه جویی در هزینه های ساختمان کرده باشند با این افراد همکاری میکنند و در آخر بعد از وقوع حوادث ناگوار  متوجه اشتباهاتی میشوند که در خیلی موارد قابل جبران نبوده است و ساکنان مجتمع ها در صورت بروز حوادث و اتفاقات ناشی از مستهلک بودن آسانسور میتوانند بر علیه مالک و مدیر ساختمان در دستگاههای قاضی طرح شکایت کنند. در واقع هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور با آسایش و رفاه مردم در ارتباط بوده و هر گونه قصور نسبت به عملکرد آن قابل توجیه نمیباشد.

عباسی اظهار داشت : مالکان و مدیران ساختمانها و مجتمع ها توجه کنند بعد از نصب آسانسور و قبل از سرویس های دوره ای، گواهی استاندار نصب و راه اندازی  آن را از شرکت مذکور دریافت نمایند و در صورتی که زمان گواهی استاندارد سالیانه به اتمام رسیده حتما نسبت به استاندارد سازی مجدد آن اقدام نمایند. متاسفانه بعضی از ساکنین و مدیران و مالکان گمان میکنند که هزینه سرویس و نگهداری غیر ضروری و اضافه میباشد و تنها باید در زمان خرابی برای تعمیر آن هزینه کنند که این تفکر متاسفانه باعث بروز حوادث بسیاری از جمله سقوط کابین، از کار افتادن موتور و ... میشود و توصیه بنده این است باید به کارایی و عملکرد آسانسور به دقت توجه شود چرا که استفاده از آن مستلزم نگهداری و سرویس صحیح آنست صرف نظر از نوع آسانسور و شرکت سازنده آن باید بطور منظم و حداقل ماهانه ۱ بار توسط متخصصان شرکت های مجوزدار  بازرسی شود.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.