×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 4 اردیبهشت 1403  .::.   برابر با : Tuesday 23 April 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25388 خبر
ماجرای کتک‌کاری برزن‌های شهرداری با شهروند تبریزی چه بود؟

به گزارش همنوا، دو تن از ماموران جلوگیری از تخلفات ساختمانی معاونت خدمات شهری و اجرایی شهرداری منطقه ۳ تبریز که برای ممانعت از تخلف در محل ساخت و ساز غیر مجاز در خیابان طالقانی حضور یافته بودند، مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در اثر سنگ پرانی ساخت و ساز کنندگان یک پیرمرد نیز از ناحیه سر آسیب دید.

در پی گزارش دوباره سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ۱۳۷ شهرداری تبریز مبنی بر گزارش و شکایت شهروندان اهالی خیابان طالقانی در خصوص ساخت و ساز غیر مجاز در یک ملک مسکونی دو تن از ماموران جلوگیری از تخلفات ساختمانی معاونت خدمات شهری و اجرایی منطقه ۳ برای جلوگیری از تخلف در محل حضور یافته بودند، شدیدا از سوی ساخت‌ساز کنندگان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

در تخلف آشکار افراد خاطی و متخلف در ادامه ضرب و شتم خود یکی از ماموران جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز منطقه را محبوس کرده بودند و همچنین بی‌سیم و موبایل وی را برای ممانعت از تماس با همکارانش گرفته بودند که در نهایت با وساطت ماموران شهرداری فرد آزاد شده و بی‌سیم و موبایل تحویل گرفته شد.

در ادامه درگیری افراد خاطی ساخت و ساز کننده برای دور کردن ماموران از صحنه، اقدام به سنگ‌پرانی کردند که در نتیجه این اقدام مجرمانه، غیرقانونی و غیر انسانی، یک پیرمرد بر اثر اصابت سنگ از ناحیه سر مجروح شد.

ماموران شهرداری برای اینکه به ساخت و ساز کنندگان از موقعیت بوجود آمده فرصت سوء استفاده ندهند، از درگیری پرهیز کردند اما متخلفان با صحنه‌سازی و سرپوش گذاشتن به اقدام مجرمانه و غیرقانونی و خلاف خود خواستند با تشویش اذهان عمومی خود را بی‌گناه جلوه دهند.

بنا بر اعلام امور ارتباطات شهرداری منطقه ۳ تبریز، طبق استعلام به‌عمل آمده از کلانتری محل، ضارب دارای سابقه کیفری است.

گفنتنی است، از روز گذشته تصاویری از ضرب و شتم شدید یک پیرمرد توسط ماموران شهرداری تبریز، انتقادهایی را در پی داشته است.

در توضیح این تصویر آمده است: «این تصویر شکنجه در زندانهای فلان کشور نیست، تصویر تبهکار فراری و یا دعوای چاله میدانی هم نیست، تصویر پیرمردیست که ماموران برزن یکی از مناطق شهرداری تبریز به این روزش انداخته‌اند. با اطرافیان این مرد صحبت کردم، گویا داشتند خانه کهنه ساخت خود را تعمیر می‌کردند که یکی از برزن‌ها بدون اجازه دست دراز کرده و درب موقت خانه را باز می‌کند و وارد منزل می‌شود، اینها هم برزن را گرفته و نگهش می‌دارند که با کدام مجوز وارد حریم خانه و خانواده شده‌ای؟ در این بین چندین نفر از همکاران برزن هم ریخته و پیرمرد را زده و این وضعیت را به بار آورده‌اند‌. گیریم که این شهروند برخلاف ادعایش خلاف‌سازی هم کرده، این نوع مواجهه و ضرب و شتم اینگونه هیچ توجیهی ندارد. در این شهرداری و شهر کسی نیست این گردن‌کشان را سرجایشان بنشاند؟»

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.