×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 12 مهر 1402  .::.   برابر با : Wednesday 4 October 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24170 خبر
لباس بهاری خانه ما

بهار با تمام زیبایی و طراواتش فرا رسیده است. خانم ها برای استقبال گرم از بهار و به نمایش گذاشتن نظم، ترتیب و سلیقه اشان چند هفته ایست که با بسیج کردن آقایان خانه تکانی کرده اند. اما کجاست تغییرات چشم گیر؟ نگاه کنید بهار چگونه در خانه تان حس غریبگی میکند! بهار چند چیز کوچک و جزئی از شما برای خانه  می طلبد که یادآور ش باشند.
توجه: آرامش خودتان را حفظ کنید، ما با چند روش کوچک خانه اتان را بهاری میکنیم.
 
  • قدم اول: گل های رنگی رنگی طبیعی

  در گوشه و کنار خانه جایی برای گل ها اختصاص دهید (جایی که خودشان را جلوه کنند). امسال گل های بزرگ ، پر شاخه و برگ از هر تنالیته مورد استفاده قرار گرفته. پیشنهاد ما به شما استفاده ازطرح ها و المان های ترکیبی مدرن و کلاسیک است. در رابطه با رنگ نیز می توانید از رنگ مسی استفاده کنید. برای گل هایتان از روی عادت از گلدانهای معمولی شیشه ای استفاده نکنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از قفسه های شیشه ای در اشکال مختلف با چهارچوب چوبیست و یا گل دانهایی که از خود تنه ی درخت ساخته شده است استفاده کنید.  
  • قدم دوم: دیوارهای رنگی رنگی

  از اینکه دیوارهایتان سوراخ شده و یا رنگی رنگی شده نگران نباشید، در عوض خانه تان شبیه بهار خواهد شد. گل هایی که خشک کرده بودید را به دیوارتان بچسبانید و یا دیوارهایتان را به رنگ ملایم بهاری رنگ کرده و یک یا دو دیوارتان را با کاغذ دیوار های گل گلی و یا سمبل های گل و پرنده آراسته کنید. و یا فقط از قاب عکس های رنگی رنگی و تابلوهای گل و بلبل، پروانه به جای کاغذ دیواری استفاده کنید.

قدم سوم: بالش و کوسن های رنگی رنگی

از بالش های رو هم و پخش پلا شده بر روی مبلمان هایتان غافل نشوید. اگر از 5 عدد بالش استفاده می کنید 2تای آن ها طرح دار بوده و مابقی تک رنگ باشند. (لزومی ندارد طرح گل و بلبل باشد، می تواند روکش بالش چین دار باشد یا آویز داشته باشند و یا طرح های برجسته بر رویشان دوخته شده باشد).

قدم چهارم: کاسه و گل دانهای مسی

  از کاسه و گلدانهای مسی قدیمی و کج و کوله خجالت نکشید، در قسمتی از خانه ایتان آن ها را پخش و پلا جای دهید و در داخلشان گل های متفاوت آلوورا، ارکیده،خیزران، convallaria majalis بگذارید.  

قدم پنجم: شمدان ها و فانوس ها

از شمع های رنگ ملایم بهاری در داخل فانوس های استفاده کنید و طوری در گوشه کنار خانه جایی دهید که به طور ترتیبی اما در یک راستا نباشند (پشت سر هم  و یا تقارنی نباشند).

قدم ششم: استفاده از المان های چوبی

در اتاقتان و یا در نشیمن از مجسمه های چوبی با فیگورهای حیوانی و یا گیاهان استفاده کنید، می توانید از قطعه ای از تنه ی درخت که فیگور و اشکال هایی رئالیستیک ندارد استفاده کنید.

قدم هفتم: آینه ها

چنان چه می دانید آینه ها منعکس کننده هستند و فضا را بزرگتر و بازتر، عریض تر نشان می دهند. در قسمت اصلی خانه اتان که تمام مسیر خانه به آن ختم میشود از آینه ها استفاده کنید. تمام قدم هایی که به شما پیشنهاد دادیم در داخل آینه منعکس شده و خانه اتان به طور کلی حال و هوای بهاری به خود گرفته و فضای خانه توسط آینه ها بزرگ و دلگشا خواهد شد.

قدم هشتم: صندوق های چوبی

همانطور که در فیلم و انمیشن های فانتزی صندوق های چوبی  سحرآمیز استفاده می شود، شما هم میتوانید از صندوق چوبی سحرآمیز چوبی استفاده کنید (منظور از سحرآمیز: در داخل آن ها کتاب های مختلف جای دهید و یا سرگرمی هایی که کودکان و مهمان ها از آن استفاده کنند، یا لوازمی که بتوان با آن ها اشیاهای دست ساز ساخت).

قدم نهم: استفاده از المان های نوستالژیک

می توانید از دستگیره و کوبه ی در قدیمی یا از خود در،قفسه ی پنجره قدیمی و یا چرخ یک درشکه، ... به عنوان دکور در گوشه ای از خانه اتان استفاده کنید. (بستگی به سلیقه ی شما دارد که از آن ها به چه عنوان استفاده کنید، مثال: به عنوان قفسه ی کتاب، گلها، آینه،...).
  • توصیه های کوتاه از ما: استفاده از شمع های بودار (عصاره های گل و گیاه)، به غیر از پیشنهاد های ما تا جایی که می توانید از اشیاه های زیاد تو در تو و در هم برهم که متضاد هم هستند استفاده نکنید، راهروها را خالی نگذارید از دو و یا سه آویز دیوار استفاده کنید، هر اتاقی رنگ متفاوت اما ملایم بهاری داشته باشد چون رنگ های غلیظ حس خفگان بهمراه دارد، در سالن و نشیمن از گل و گیاه (پیشنهاد بامبو)، آب استفاده کنید.  
 

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.