×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 11 مهر 1402  .::.   برابر با : Tuesday 3 October 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24170 خبر
شما ناوارد و اشتباهی بودید؛ باید محاکمه شوید!

به گزارش همنوا، به دنبال مصاحبه یونس قربانی در مورد باشگاه ماشین‌سازی ‌و نام بردن از هوشنگ نصیرزاده، وی در پاسخ اظهار داشت: قربانی با حمایت رئیس هیات فوتبال استان برای خرید باشگاه ماشین‌سازی معرفی شد، یک صلح‌نامه نوشتند به استانبول فرستادند که آقای زنوزی و قربانی و ششگلانی امضا کردند، اما بهتاج مدیر کل ورزش و جوانان استان حاضر به امضا نشد و همان روز اول گفت ایشان اهلیت ندارد.

نصیرزاده گفت: قربانی وقتی تیم ماشین‌سازی لیگ برتری بود و ارزش ترانسفرمارکت باشگاه ۱۱۰ میلیارد بود آن را از زنوزی کاملا رایگان گرفت، ولی زنوزی به جای فروش نقدی و دریافت حتی یک ریال این باشگاه را کاملا رایگان و مفت به این آقا داد و در صلح‌نامه نوشتند تمام بدهی‌های گذشته را هم خود زنوزی می‌دهد و قربانی فقط یک بدهی بازیکن خارجی را بدهد و تیم را صاحب شود و پنجره را باز کند اما ایشان از همان روز اول فقط روی بدهی‌های مربوط به زنوزی متمرکز بود و چون اطلاعات بین‌المللی از فوتبال نداشت، می‌گفت ما از فیفا داریم وقت می‌گیریم و به من پیامک‌زده بخش بدهی به من به خودم مربوط است و شماها دخالت نکنید.

وی ادامه داد: هر چه اصرار کردم که باید تعهد خودت را انجام بدهی تا پنجره باز شود، بی‌توجهی کرد و حتی آمد تهران و در کمیته وضعیت بازیکنان با بنده هم به عنوان نماینده مالک مجددا صورتجلسه کرد که بدهی خارجی را خودش بدهد و پنجره را باز کند سپس به جای ثبت شرکت و تغییر مالک و هیات مدیره برای فرار مالیاتی دو تا صورتجلسه تایپ شده با امضا خودش و یک خانم از بستگانش را به سازمان لیگ آورد که نام یک موسسه آموزشی به نام سحر سما را به موسسه ماشین‌سازی تغییر داده بودند بدون اینکه ثبت شرکت‌ها را داشته باشد و بدون اینکه روزنامه رسمی شده باشد و این باعث خنده شده بود.

نصیرزاده افزود: وی خیال می‌کرد می‌تواند سازمان لیگ را با مدارک خودساخته خودش قانع کند یعنی ایشان نه تنها تعهد پرداخت بازیکن خارجی که طبق صلح‌نامه تنهاترین تعهدش بود انجام نداد بلکه تیمی را که مفت و رایگان به دست آورده بود آن را به لیگ یک سقوط داد و در مدتی که در باشگاه بود سازمان لیگ مطالبات مربوط به تبلیغات محیطی که بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان بود به حساب  واریز کرد که این برایش جذاب بود و با پول گرفتن از بازیکنان تستی که اصلا در لیگ مرسوم نیست، شأن باشگاه را هم پایین آورد و خیال می‌کرد این پول‌ها همیشگی است و مرتبا واریز می‌شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در حالی‌که می‌دانست و آگاه بود که پنجره نقل و انتقال تیم بسته است و نمی‌‌تواند بازیکن بگیرد ولی چند بازیکن کلیدی را فروخت و تیم را خالی کرد و به دلیل نداشتن بازیکن الان تیم ماشین‌سازی به خاطر اقدامات ایشان در انتهای جدول است. یعنی نه تنها  بدهی تعهد شده را انجام نداد، نه تنها پنجره را باز نکرد و نه تنها شرکت ماشین‌سازی را به ثبت نرساند بلکه درآمد‌زایی هم کرد و خودش هم در مصاحبه به این درآمدها معترف شده است و آنقدر از اصول باشگاه‌داری بی‌اطلاع بود که معاون هنری برای باشگاه منصوب کرده و بدون اینکه تیم بانوان داشته باشد معاون امور بانوان هم منصوب کرد او اینجا را با جاهای دیگر اشتباه گرفته بود.

مدیرعامل سابق باشگاه ماشین‌سازی، گفت: خوب دوست عزیز شما که پول نداشتی و حقوق معلمی داشتید چرا آمدی تیم لیگ برتری ماشین‌سازی را از زنوزی که یک سرمایه‌دار بزرگ است مفتی تحویل گرفتی و آن را به لیگ یک سقوط دادی و الان هم انتهای جدول است‌؟ شما که برای اعتراض به حقوق معلمی جلوی مجلس جزو تحصن‌کنندگان بودی و درخواست افزایش حقوق چند میلیون خودت را داشتی و با صدا و سیما هم مصاحبه کردی که ما حقوقمان کم است‌ چطور الان مصاحبه می‌کنی که چند میلیارد خرج کردی‌؟ با چه اعتباری تیم را مالک شدی‌؟ بازیکن خارجی ماشین‌سازی چه خوب و چه بد شما تعهد پرداخت داده بودید اما به جای انجام تعهد نسبت به بدهی این بازیکن که باید اجرایی می‌کردید دنبال این هستید که چرا قبلا اینطور شده است‌؟

وی بیان داشت: در اظهار عجیب دادن فیش سه برگی را توهین به مردم آذربایجان معرفی کردید‌؟ شما کجا درس خواندید؟ چند کلاس سواد دارید؟ ‌اولا فیش دو برگی است نه سه برگی در ثانی در بانکداری فیش نوعی برداشت از حساب باشگاه در بانک ملت بود که به جای چک که نداشتیم به بازیکنان باشگاه سه سال پیش و در سال ۹۷ فیش دادیم این چه ربطی دارد به مردم آذربایجان‌؟ شما دنبال تحریک احساسات کی هستید‌؟ آقای بهتاج هم گفتند از قول ایشان دروغ گفتید و ایشان چیزی در مورد فیش نگفته‌اند و این واقعا خجالت دارد، شما یک فرد ناوارد بودید و معلوم نیست علت حمایت  هیات فوتبال استان از شما چه بود؟ و چه کسی اهلیت شما را احراز کرد؟ و چه ماموریتی داشتید‌؟ و چرا تیم ماشین‌سازی را به این روز انداختید هم به لیگ یک سقوط دادید و هم الان انتهای جدول لیگ یک است.

نصیرزاده اضافه‌کرد: شما با چه رویی الان مصاحبه می‌کنید کی به شما اجازه می‌دهد دیگران را مقصر بدانید؟ هنوز هم می‌گویید پنجره فلان تیم را باز کردند و ماشین را باز نکردند یعنی هنوز هم به تعهد خودت اعتقاد ندارید؟ استاندار محترم هم متوجه اقدامات و ناواردی شما شدند. شما روز اول می‌گفتید پنجره را باز کنید قراردادها را ثبت کنید بعد آن را ببندید و خیال می‌کردید واقعا همان پنجره است و نمی‌دانستید این باشگاه از فیفا منع نقل و انتقالات دارد که رفع آن بستگی دارد به ادای تنها تعهد شما آقای محترم شما به جای دادن پول برای خرید تیم لیگ برتری تعهد داده بودید بدهی بازیکن خارجی را بدهید چرا از این تعهد حرف نمی‌زنید که باعث بدبختی تیم شده‌؟

با تیم ماشین‌سازی با قدمت نیم قرن چه کردید؟

وی تصریح کرد: آقای معلم غیر بومی تیمی با نام ماشین با ۵۰ سال سابقه را چه کردید؟ زنوزی جمعا تا الان سه میلیون یورو معادل ۱۲۳ میلیارد تومان بدهی خارجی پرداخت کرده خوب بدهی این بازیکن هم به راحتی قابل پرداخت بود شما چرا جلو آمدید و تیم را از ایشان گرفتید و تعهد دادید خودم آن را پرداخت می‌کنم و ده جا را هم امضا کردی و بعد هم انجام ندادید و تیم را سقوط دادید به دسته پایین‌تر و الان هم انتهای جدول است؟ داشتی زندگی معلمی خودت را می‌کردید چرا با ماشین‌سازی این کار را کردید؟ شما بعد از سقوط و بستن بودن پنجره  چرا بازیکنانش را فروختی؟ و یکی از آنها چک خاله خودش را به شما داده بود.

عضو هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی یادآور شد: شما خجالت نمی‌کشید الان مصاحبه می‌کنید و اسم افراد را می‌آوردید علت حمایت هیات از شما را بعدا می‌گویم اما ما از زندگی شما که خبر نداریم و به خودتان مربوط است اما این موارد را که در موسسه مالی و اعتباری ملل درآمدهای باشگاه گذاشته شده و الان گفتن این موارد  مورد اعتراض شماست خود نزدیکان شما به مردم گفتند و الا ما از کجا بدانیم که شما چه منافعی تاکنون در این باشگاه جمع‌آوری کرده‌اید بنده سه سال است در باشگاه نیستم و تاثیری در تحولات باشگاه هم ندارم و تازه کمک کردم ۳۱ طلبکار بازیکن و غیر بازیکن را تسویه کردیم، می‌دانید اگر در کشور چین بودید الان باید محاکمه می‌شدید نه اینکه بیایی یک ساعت آزادانه علیه آنها که ذات شما را می‌شناسند مصاحبه کنید و طلبکار هم باشید شما باعث این نابسامانی در تیم محبوب ماشین‌سازی هستید و باید به هواداران جواب بدهید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.