×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 4 مهر 1402  .::.   برابر با : Tuesday 26 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23958 خبر
شستا برای عده‌ای محدود منفعت دارد اما برای تامین اجتماعی زیان!

به گزارش همنوا به نقل از ایلنا، شمس‌الله شریعت‌نژاد با انتقاد از اینکه هرچند وقت یکبار دولت نیم نگاهی به اموال تامین اجتماعی می‌اندازد گفت: یک زمان هم شاهد چشم‌داشت وزارت بهداشت به مراکز درمانی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی بودیم این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی به هیچ وجه دولتی نیست که دولت بخواهد برای اموال آن تصمیم بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اموال و دارایی‌های تامین اجتماعی ناشی از حق بیمه‌های کارگران و بازنشستگان است، گفت: با این وجود در کشور فضایی حاکم است که نمی‌توانیم تامین اجتماعی را خصوصی بدانیم زیرا دولت نه تنها نظارت بلکه مدیریت مستقیم بر سازمان تامین اجتماعی دارد.

نماینده تنکابن با انتقاد از اینکه واگذاری شرکت‌های شستا باید با نظر مستقیم تصمیم‌گیرندگان تامین اجتماعی باشد، گفت: اگر دولت اصرار بر واگذاری شرکت‌های شستا دارد باید به‌صورت منطقی قیمت‌گذاری‌ها انجام شود و درآمد حاصل از فروش آنها هم به تامین اجتماعی برسد.

وی با اشاره به زیانده بودن بسیاری از شرکت‌های تامین اجتماعی گفت: اکنون در آستانه افزایش دستمزد هستیم، شرکت‌هایی که زیانده هستند و در شرایط کنونی دخل و خرجشان همخوانی ندارد، چگونه می‌توانند افزایش دستمزد سال آینده را بپردازند.

شریعت‌نژاد از وجود ابهام در تامین اجتماعی خبر داد و گفت: باید بپذیریم که شستا پاشنه آشیل تامین اجتماعی شده است. اکنون مردم از مجلس توقع دارند در موضوع شستا ورود کند. باید مشخص شود مفهوم شرکت زیانده در این سازمان چیست و کدام عقل سلیمی شرکت زیانده را نگه می‌دارد؟

وی با تاکید بر اینکه وضعیت بسیاری از شرکت‌های شستا در ابهام قرار دارد، گفت: نیروی کار مازاد، هیات مدیره‌های سفارشی، پرداختی‌های قابل بررسی و بسیاری دلایل دیگر وجود دارد که می‌بایست شرکت‌های شستا مورد بازبینی قرار بگیرد.

نماینده تنکابن با تاکید بر اینکه بخش خصوصی هرگز حاضر نیست با اما و اگر مدیریت کند، گفت: متاسفانه شستا به مجموعه‌ای تبدیل شده که برای یک عده محدود منفعت دارد اما برای تامین اجتماعی زیان دارد بنابراین نباید بدین اندازه بر نگهداری چیزی که عامل بحران در تامین اجتماعی است، اصرار شود.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.