×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 19 بهمن 1401  .::.   برابر با : Wednesday 8 February 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 20657 خبر
دوئل شهردار و شورا در قدم آخر / تیر خلاص بر پروژه سایه استیضاح

به گزارش همنوا، با برگزار شدن جلسه فوق العاده شورای شهر تبریز برای پاسخگویی شهردار به سوالات غفوری، عضو شورای ششم کار شورا و شهرداری از جنگ سرد ماه های اخیر به دوئل رسید و حال همگان منتظرند که شورا بین دو راهی استیضاح و تعامل یکی را انتخاب کند.

پاسخ های شهردار به شورا تاحدی قرص و محکم بود که بسیاری این رفتار را اقتدار شهردار در برابر شورا قلمداد کردند و جمله «یا استیضاح کنید یا بگذارید کار کنیم» تیر خلاصی بود بر پروژه سایه استیضاح که مخالفان شهردار طراحی کرده بودند. محافل ضد شهردار سعی بر این داشتند که با تهدید ضمنی به استیضاح، شهردار را وارد فاز تعامل با خود کنند اما این جمله رنجبر در تاریخ شورا ثبت شد که اگر فردا روزی برکنار شد، قهرمان ایستادگی در برابر شورای شهر باشد.

مخالفان شهردار معتقدند که استیضاح قطعی است و باید رنجبر را کنار نهاد و در مقابل موافقان شهردار معتقدند شورا بیش از حد در امور شهردار دخالت می کند و این رویه اشتباه است. در دو سوی این دو قطبی رگه های افراط پیداست، مخالفان شهردار و هم خود شهردار این رگه را در رفتار و گفتار خود نشان داده اند، حال اینکه تعامل شورا و شهردار برای پیشبرد اهداف شهرداری یک پیش فرض اساسی و غیرقابل انکار است، در دوره های مختلف و تجربه شهرهای مختلف از اینگونه درگیری های فرسایشی بین شورا و شهرداری هیچ تجربه مثبتی به نفع شهر ثبت نشده است و آنچه معطل می ماند امور شهر و شهروندان است.

تصمیم اساسی که شهردار و شورا برای تعامل اساسی و یا جدایی زودهنگام باید بگیرند، جدا از نکات مثبت و منفی هر دو تصمیم، ضروری به نظر می رسد.

 

منبع: تبریز بیدار

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.