×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 1 مهر 1402  .::.   برابر با : Saturday 23 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23847 خبر
دندان طمع شهرداری را بکشیم

به گزارش همنوا، روح الله رشیدی با اشاره به حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان، اظهار داشت: تبریز هم سالهاست که در معرض چنین مخاطراتی قرار دارد و هر روز ممکن است اتفاقی نظیر آنچه در آبادان رخ داد در تبریز هم تکرار شود.

 

رشیدی با بیان اینکه در تبریز هم پیش‌تر حوادث مشابهی رخ داد، افتاده، تصریح کرد: در ادوار گذشته برای 30 هزار پرونده در کمیسیون ماده صد شهرداری رای صادر شده ولی اجرا نشده است. این در حالی است که ساخت و ساز در این پرونده‌ها غیر اصولی بوده و حکم قلع و قمع آنان اجرا نشده‌ است.

وی با اشاره به انفجار چند ماه گذشته در یک ساختمان چهار طبقه در تبریز، خاطرنشان کرد: آواربرداری این ساختمان چهار طبقه در کوی شهید بهشتی چند روز طول کشید، حال اگر خدایی نکرده نظیر آنچه در آبادان اتفاق افتاد در تبریز تکرار شود، چه خواهیم کرد؟

دندان طمع را از ماده صد و پروانه ساخت بکشیم

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه نتیجه سه دهه شهرسازی در تبریز موجب طبقاتی شدن شهر شده و برای برخی گروه‌های خاص تمرکز ایجاد شده است، پیشنهاد کرد که می‌توان با ارتقای فیبر نوری و کسب درآمد، دندان طمع را از ماده صد و پروانه ساخت بکشیم.

رشیدی با بیان اینکه اگر نوعی از زیست در یک منطقه خاص تثبیت شود، شهرداری برای ارائه خدمات تحت فشار قرار می‌گیرد، افزود: مثلا اگر مدیران شهری و استانی در سطح منطقه یک زندگی کنند، فشار برای ارائه خدمات به آن منطقه بیشتر می‌شود و در نتیجه منابع به صورت عادلانه توزیع نمی‌شود..

وی ادامه داد: نامگذاری برخی مناطق مانند کوی ولیعصر، کوی استانداری، کوی اطباء به خودی خود منابعی همراه دارد و در همین راستا معیار عدالت توزیعی باید معلوم شود در پایان این شورا چقدر تفاوت خواهد کرد.

عضو شورای شهر تبریز با مطرح کردن این موضوع که سرانه بودجه مناطق تبریز تفاوت فاحشی باهم دارند، بیان داشت: تفکر پوسیده‌ای که می‌گوید هر جا درآمد زیاد است، بودجه هم باید بیشتر باشد، را باید کنار بگذاریم چرا که معیار عدالت این است که هر جا منابع کمتری وجود دارد، سرمایه‌گذاری بیشتری صورت بگیرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.