×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه 13 اسفند 1402  .::.   برابر با : Sunday 3 March 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25169 خبر
تمامی تحرکات دشمن را رصد می‌کنیم/ ارتش و سپاه یک مشت هستند

به گزارش همنوا به نقل از مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری با بیان اینکه ارزیابی دقیق از توانایی دشمن داریم، گفت: تهدید را خوب می‌شناسیم و جهت و امکانات آن را می‌دانیم.

وی تصریح کرد: برای مقابله با دشمن راهکارهای کوتاه مدت و بلندمدت مشخص کرده‌ایم و آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه درسی که از دفاع مقدس آموخته‌ایم این است که دشمن شناس باشیم، اظهار داشت: نیروی انسانی الهی محور، حرف نخست را در آمادگی رزمی ما می‌زند و این نیرو، آموزش و مهارت دیده بر اساس ارزش‌های حاکم بر جامعه است.

امیر سیاری گفت: تجهیزاتی که نیروهای مسلح کشورمان از آن استفاده می‌کنند ساخته شده در شرکت‌های دانش بنیان داخلی و صنایع دفاعی خودمان است.

وی افزود: در دفاع مقدس برای پدافند هوایی فقط یک موشک داشتیم اما اکنون سامانه پدافند هوایی کشور را نمی‌توانیم شمارش کنیم و همه آسمان کشور تحت کنترل است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه همه تجهیزات از جمله هواپیما، رزم ناو و ناوشکن‌ها را می‌سازیم، افزود: نیروی انسانی الهی محور در کنار تسلیحات ساخته شده داخلی با تاکتیک‌های خودمان و پشتیبانی خوب ملت ایران آمادگی مقابله با هر تهدیدی را برای ما ایجاد کرده است.

دریادار سیاری گفت: بخش‌های مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران برای حفظ آمادگی هفته‌ای یک بار رزمایش برگزار می‌کنند اما سالانه رزمایش مشترک و سراسری ارتش برای وحدت، انسجام و تلاش بیشتر را اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به همه اهداف از پیش تعیین شده در رزمایش ذوالفقار ۹۹ دست یافتیم، افزود: در این رزمایش موشک زیرسطحی به سطح که دانش و فناوری بسیار بالایی دارد از زیردریایی پرتاب شد و این موشک دشمن را به شدت می‌ترساند.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: این موشک می‌تواند از انواع زیردریایی‌های ما که قابلیت پنهان کاری دارند پرتاب شود و این دانش و مهارت ما را نشان می‌دهد.

دریادار سیاری افزود: مدیریت زمان جنگ کامل، مدیریت جهادی و بر آن اخلاص، کار برای خدا، تکیه بر ایمان، کار برای حفظ اسلام و انقلاب و عشق به شهادت حاکم بود.

وی گفت: در مدیریت زمان جنگ کسی در پی منافع شخصی نبود و اینها ارزش دفاع مقدس و مؤلفه‌های اصلی پیروزی ما در جنگ تحمیلی است.

دریادار سیاری افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در مقابل دشمن ایستاده‌ایم و دشمن نه تنها تهدیدات خود را کم نکرده بلکه بیشتر کرده است.

وی گفت: جنگ با شیطان بزرگ و استکبار جهانی تمام نشده است و اکنون در جنگ نرم و جنگ اقتصادی با آن هستیم و می‌خواهند از این طریق به ما آسیب وارد کنند.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: امروز در همه مقاطع مدیریتی و نیروهای مسلح همان مدیریت و فرماندهی جهادی پیاده می‌شود و هر جا با مشکل روبرو بشویم اگر مدیریت جهادی را پیاده کنیم به طور قطع موفق خواهیم شد.

دریادار سیاری در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه ادعای اختلاف بین سپاه و ارتش از شبهاتی است که دشمن به وسیله عملیات روانی و استفاده از رسانه‌های خود انجام می‌دهد گفت: اطمینان داشته باشید چنین اتفاقی نه افتاده است و نه می‌افتد و دشمن کور خوانده که چنین آرزویی داشته باشد.

وی افزود: ارتش و سپاه با یکدیگر پیروزی‌های بزرگی ازجمله در عملیات‌های شکست حصر آبادان، فتح المبین، بیت المقدس و والفجر ۸ به دست آوردند که این عملیات‌ها درس‌های بزرگی دارد و نشان دهنده یکدست بودن، اتحاد و انسجام ما در دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: امروز نیز مانند دفاع مقدس هستیم و ارتش و سپاه در عین حال که مأموریت‌های مشخصی دارند اما لازم و ملزوم یکدیگر و کنار هم هستند.

دریادار سیاری افزود: اینکه دشمن جرأت حمله به کشورمان را ندارد به این دلیل است که ارتش و سپاه بر ضد دشمن؛ یک مشت هستند.

وی گفت: ارتش و سپاه می‌توانند چنان ضربه‌ای به دشمن بزنند که دشمن بیشتر از سودی که احتمال دارد ببرد، ضرر ببیند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تاکید کرد: کارهای مشترکی با یکدیگر انجام می‌دهیم و در رزمایش‌های ارتش کارهای بسیار مشترکی با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد.

دریادار سیاری درباره کلام امام (ره) پس از آزادی خرمشهر که فرمود «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، گفت: امام در یک جمله، وضع را برای همه روشن کرد و برای اینکه کسی را غرور نگیرد و هر کس در جای خود کار کند این جمله را فرمود.

وی افزود: عملیات بیت المقدس بسیار با عظمت و شجاعانه در ۲۶ روز با اتحاد، هماهنگی و انسجام نیروهای مسلح انجام شد که اگر چگونگی عملکرد نیروهای مسلح در این عملیات را بدانیم، عظمت آن مشخص می‌شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در ابتدای جنگ تحمیلی نمایندگانی از سازمان ملل خدمت حضرت امام رسیدند که ایران با متجاوز مذاکره کند اما امام فرمود اگر دشمن خاک ما را ترک کند مذاکره می‌کنیم و در غیر این صورت مذاکره‌ای انجام نمی‌شود.

دریادار سیاری افزود: نمایندگان سازمان ملل خواستار مذاکره در شرایطی بودند که بخشی از خاک ایران را دشمن اشغال کرده بود و امام فرمود می‌جنگیم و این طور مذاکره نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه این تصمیم شجاعانه امام به مردم نشان داد نباید زیر بار ظلم بروند و دشمن باید خاک کشورمان را ترک کند، گفت: اگر در آن شرایط مذاکره می‌کردیم مانند ۲۰۰ سال گذشته دوباره بخشی از خاک ایران از دست می‌رفت اما تصمیم امام برای بیرون رفتن دشمن از خاک کشورمان، مسیر را به طور کامل برای حرکت آینده، روشن کرد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.