×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 3 اسفند 1402  .::.   برابر با : Thursday 22 February 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25131 خبر
با وجود مشکلات شهر، مرخصی اعضای شورا درست نیست/ میزهای ميلياردی که پشتشان می‌نشینیم هم از بیت‌المال است

هم‌نوا_ مهدی قاسمی

محرم محمدزاده گفت: شهر این همه مشکل دارد. مشکل آب داریم، مشکلات زیرساختی، مشکلات همفکری لایحه‌هایی که انباشته شده‌اند. این مسائل تصمیم‌گیری می‌خواهند. درست نیست که ما در این وضعیت تعطیل کنیم و برویم. 

 

محمدزاده ادامه داد: در هفته‌های گذشته شهادت کادر درمان را هم که دیدید. تصور کنید مثلاً کادر درمان بیمارستان‌ها را خالی کنند و بگویند که پزشکان دو هفته نیستند چه اتفاقی می‌افتد؟ دو هفته پارکبان‌ها نباشند چه اتفاقی می افتد؟ و ... 

کار آنها فیزیکی است و نبود آنها یک جور به چشم می‌آید و احساس می‌شود و نبود ما جور دیگر. ما تصمیم‌گیر هستیم. اگر درباره لایحه‌ای یک ماه تصمیم‌گیری نشود مشکلات خیلی‌ها پابرجا می ماند. من هم دوست دارم بروم مرخصی و گشت و گذار اما وقتی میبینم سایر بخش‌ها بی‌وقفه کار می‌کنند با توجه به اینها تعطیلات را مناسب نمیبینم. 

وی افزود: ببینید چند هفته است که در سطح شهر آب در محلات قطع است. می‌گویم بنشینیم و این مشکل را بررسی کنیم که چرا این اتفاق رخ داده است آیا مشکل زیرساخت داریم ؟ می‌گویند انتقال آب ارس به تبریز ۵ سال زمان خواهد برد. اگر انتقال آب امروز شروع شود و پنج سال بعد به اتمام برسد تا آن زمان چه خواهیم کرد؟پس نمایندگان ما این چهار پنج سال کجا بودند؟ هر کدام از جایی آمدند به آن ها رای دادند و الان هم در تهران در عشق و حال و کار خودشان هستند.  این نمایندگان ملت را بدبخت کرده اند. باید جواب بدهند ۴ سال کار خود را پیش بردند.  در مالازینال، ۴۲ متری، سه راهی بهشتی، آناخاتون هفته‌هاست آب ندارند.  اگر آب ۴ ساعت در بالاشهر قطع می شود در مالازینال ، حیدرآباد ، آنا خاتون چند روز هست آب نداریم. 

 

محمدزاده تصریح کرد: اگر آب ارس به تبریز نرسد تبدیل به بحران خواهد شد و بحران به این معنی است که چاره ای پیدا نخواهیم داشت. نمایندگان مجلس قبلی و فعلی باید پاسخگو باشند. چطور می شود شما رای گرفتید که بروید و در تهران کاخ نشینی کنید ؟ مسئولی که می گوید قطعی آب نداریم بله در محله آن‌ها قطع نمی‌شود. شما امروز بروید در محلات حاشیه ای عین قدیم در دبه‌ها آب را پخش می‌کنند. 

 

وی افزود: صحبت من این است من اگر شورا نبودم چه کاری داشتم که اعتراض کنم؟ من احساس مسئولیت می‌کنم. من می‌گویم واقعیت این است که از لحاظ انسانی و فکری مرخصی رفتن من درست نیست. وقتی امروز در شهرمان مشکل داریم مرخصی رفتن من درست نیست! 

این عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: من در رابطه با این که در مدت تعطیلی، اعضای شورا به گشت و گذار می‌پردازند یا در خانه می‌نشینند نمی‌خواهم فضولی کنم. من می‌گویم از لحاظ روحی روانی وقتی پرستاری نشسته و کشیک می دهد، لباس کارش را تا ساعت ۱۲ شب نمی تواند از تن خود خارج کند، وقتی ببیند شورا ۲ هفته نیست از لحاظ روحی زجر می کشد. مگر ما بیکار هستیم؟ لایحه نداریم؟ کار نداریم؟ من لایحه ای دارم که ۲ ماه است در نوبت است. 

 

 

درباره سریال جلال،من به خاطر هنرمندان شهرم این چالش را انجام می‌دهم

محرم محمدزاده درباره سریال جلال و لایحه مربوط به آن گفت: لایحه سریال جلال آمده ولی من به آمدن یا نیامدنش حساسیتی ندارم. سریالی قرار است بازی شود، جلال یا هر سریال دیگر؛ بودجه فیلم ۱۰ میلیارد تومان است که ۷-۸ میلیارد بودجه ملی از تهران تامین می‌شود و ۲ میلیارد از بودجه استانی.

کارگردان، بازیگران، طراح صحنه و همه از تبریز هستند. سریال از شبکه یک پخش خواهد شد. قطعا در روال این کار تعدادی از هنرمندان هم مطرح می‌شوند و فردا روزی برای کار به شهر های دیگر هم می روند. خدا شاهد است به جان دو فرزندم قسم میخورم این سریال برای من به اندازه یک حبه قند نفعی ندارد!  اما من می‌بینم بهترین هنرمندانمان، کاری نمی‌کنند و به تماشا نشسته‌اند. شبکه استانی هم سریالی ندارد و اگر هم سوژه‌ای باشد آنچنان پولی ندارد. پس بهتر است فضا را فراهم کنیم. 

 

محمدزاده درباره نظر برخی از اعضای شورای شهر که کمک به سریال جلال را اتلاف بیت‌المال می‌دانند گفت: آن اعضای شورا که دم از بیت المال می‌زنند در نظر داشته باشند که قیمت میزی که پشت آن می‌نشینیم ۲-۳ میلیارد است و از درخت گردو ساخته شده و بهترین نجار های تبریز آن را کار کرده. اگر دوستدار بیت المال هستید میز نئوپان آورده و بنشینید چرا پشت میز میلیاردی می‌نشینید؟

قیمت میز نئوپان در سمساری‌ها ۲۵۰ هزار تومان است ۱۳ تا بخرند و بگویند پشت آن‌ها بنشینید! بعد ببینیم یکی شان می‌نشیند؟ اگر نگران بیت‌المال‌اند چرا امروز پشت میزهای میلیاردی نشسته‌اند؟ نقاشیی که آن جاست چند صد میلیون تومان می‌ارزد.  در سال‌های پیشین برای این وسایل میلیاردی خرج شده. اعضای شورا اعتراض کنند که اینها بیت المال است!  آیا اعتراض میکنند؟ هیچ کس اعتراضی نمی‌کند! اما امروز اگر به هنرمند تبریزی ۱۰ میلیون پول داده شود، می‌گویند که از بیت المال برای فلان کس خرج می شود. 

وی تصریح کرد: اگر امروز برای پروژه جلال 2 میلیارد هزینه شود با توجه به بودجه هشت میلیاردی کشوری، در اصل 10 میلیارد به تبریز می‌رسد که اگر ما نگیریم شیراز و اصفهان یزد این پول ها را دریافت می‌کنند. من به خاطر هنرمندان شهرم این چالش را انجام می‌دهم. 

 

وی افزوذ: ۲ میلیارد تومان برای تعمیر پل پیشقدم خرج کردند بدون اینکه تضمینی بگیرند. آرماتورها را که قرار بود از بیرون خال‌هایی بزنند از داخل زدند آن روز هم مثالش را زدم انگار اول کمربند را می پوشی بعد از روی آن شلوار را! دو میلیارد تومان پول دادند یک نفر اعتراض کرد؟در پل پیشقدم به پیمانکاری که آن را کار کرده است غیر قانونی پول دادند. یک نفر اعتراض کند و بگوید چرا این دو میلیارد را داده‌ای؟ مگر پل را کار نکرده‌ای که ۲۰ سال دوام بیاورد باشد چرا الان پایه هایش را کوبیدی؟ حتی ممکن است در آینده 2 میلیارد هم متمم بگیرد! 

 

این عضو شورای شهر افزود: در میدان آذربایجان بالای چند میلیارد هزینه کردند. بیایند اعتراض کنند دیگر!  مسئول کارخانه اتوبوس‌سازی ۴_۵ سال پیش ۳۵ میلیارد برداشته و فرار کرده در ترکیه کارخانه زده. بگویند آن ۳۵ میلیاردمان کجاست؟ ۳۵ میلیارد در بانک داشته باشی هر روز ۲۵ میلیون سود به حسابت می‌ریزند! چطور این فرد به ترکیه رفته و در آنجا کارخانه اتوبوس سازی زده؟ اعضا اعتراض کنند دیگر مگر شورا نیستیم؟ چطور وقتی با یک فیلم هنرمندان شهر ۳_۴_۵ میلیون نصیبشان می‌شود به آن اعتراض می‌کنند؟ 

 

محمدزاده اضافه کرد: این ها هنرمند را اغفال می‌کنند ولی من ایستادگی می‌کنم. اصل هزینه از طرف صدا و سیمای مرکز است. به والله فقط برای هنرمندان شهر که از انجا درآمد داشته باشند پیگیر بوده ام. 

 

این عضو شورای شهر تبریز در پایان گفت: من هیچ وقت کار غلطی در این شهر انجام نداده ام و نخواهم داد. اما امروز در شهر مشکل داریم، مشکلات زیادی هم داریم. هر چقدر هم جلسه می‌گذاریم باز هم به همه‌شان نمی‌رسیم. ما باید مطالبه‌گر باشیم. شورا باید مطالبه‌گر باشد، همشهری باید مطالبه‌گر باشد. ما باید مطالبه‌گری را آموزش دهیم. بگوییم آقای نماینده مجلس! منِ شورا از شما مطالبه دارم. مردم باید بگویند شورای شهر من از شما مطالباتی دارم، پس برای چه به ما رای داده اند؟

وی افزود: من باید به خاطر اعتماد مردم وظیفه خود را به سرانجام برسانم و لا غیر.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.