×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 8 آذر 1402  .::.   برابر با : Wednesday 29 November 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24852 خبر
ایجاد درمانگاه توسط بخش خصوصی در شهرستان هشترود

محمد رضا قهرمانپور عصر شنبه در جلسه شورای شهر هشترود گفت: این درمانگاه مجهز به تجهیزات روز خواهد بود و در جهت کمک به توسعه بهداشت و درمان کمک حال منطقه دایر خواهد شد.

 وی خاطر نشان کرد: مردم منطقه از نبود تجهیزات به روز و نبود پزشک متخصص در اکثر رشته‌ها با مشکل روبرو هستند از این رو با دایر کردن درمانگاه خصوصی مجهز، می‌توان مشکلات بهداشتی و درمانی مردم را کاهش داد.

وی افزود: برای ساماندهی سد معبر، ایجاد نظم در مقابل مدارس در زمان منفک شدن دانش آموزان و چندین مورد دیگر نیاز به جلسات تخصصی می‌باشد که در هفته‌های آتی در صحن شورا برای بهبود وضعیت با حضور مسئولان به رای گذاشته خواهد شد.

نائب رئیس شورای شهر نیز در این جلسه یادآور شد: با ایجاد امکانات می‌توان بر مشکلات فائق آمد و جلوی کوچ مردم را گرفت و این مهم، می‌تواند در بهبود وضعیت زندگی مردم بسیار موثر باشد.

حسین اکبری اظهار کرد: دایر کردن آزمایشگاه مجهز، وجود پزشک متخصص در طول شبانه روز،توجه به درمان کودکان و سالمندان،راه اندازی دستگاه MRI و توجه به زیر ساخت‌های درمانی از مطالبات مردم منطقه می‌باشد.

وی ادامه داد: بیمارستان هشترود از هیچ نظر جوابگوی مراجعه کنندگان نیست و مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و به خاطر کمبود تجهیزات پزشکی و نبود دکتر متخصص برای درمان به سایر شهرستان‌ها می‌روند.

وی در خصوص جمع آوری سگ‌های ولگرد به شهردار متذکر شد: این سگ‌های بلا صاحب عامل بیماری‌های مختلف هستند و باید چاره ای برای جمع آوری آن‌ها اندیشیده شود.

اکبری گلایه مردم در خصوص عدم جمع آوری سد معبر را به اطلاع شهردار و اعضای شورا رساند و از ادارات ۹ گانه دخیل در این امر درخواست کرد:؛ به وظایف قانونی خود عمل کنند.

عضو دیگر شورای شهر نیز در این جلسه، گفت: حوزه درمان و سلامت یکی از حوزه‌هایی است که حائز اهمیت در کل جامعه است و باید در جهت بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی کارهای اساسی انجام گیرد.  

محمد رضا شقاقی پور اضافه کرد: هم بیمارستان هشترود و هم درمانگاه تامین اجتماعی این شهر نتوانسته آنچنان که باید، انتظارات مردم را بر آورده کند.

عضو دیگر شورای شهر نیز در این جلسه عنوان کرد: دایر کردن داروخانه مجهز و در دسترس بودن اکثر داروها، برای مردم هشترود به یک آرزو تبدیل شده است.

رضا عباس نژاد اضافه کرد: متاسفانه در بیمارستان هشترود به مراجعه کنندگان ارزشی قائل نیستند و بیماران در این مرکز درمانی با کم توجهی مواجه می‌شوند.

وی اضافه کرد: متاسفانه دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان حاذق را به شهرستان‌ها نمی فرستد و پزشکانی را به مناطق می‌فرستند که در حال طی کردن دوره مربوطه هستند.

عضو دیگر شورای شهر نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: برای همه سرمایه گذاران فرش قرمز پهن خواهیم کرد و در جهت ساماندهی همه جانبه منطقه تمامی تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

سعید امنی گفت: شهرستان هشترود در مسیر توسعه قرار دارد و در این خصوص بسترهای خوبی برای سرمایه گذاری آماده است تا سرمایه گذاران در این منطقه با هیچ مشکلی روبرو نشوند.

شهردار هشترود نیز در این جلسه از آمادگی کامل شهرداری برای استقبال و همکاری با سرمایه گذاران خبر داد.

مهدی پورصادق اظهار کرد: از همه اداراتی که همراه با شهرداری در برچیدن سد معبر دخیل هستند می‌خواهم به وظایف خود عمل کنند و تا زمانی که ادارات ۹ گانه با همدیگر همکاری مناسب نداشته باشند این معضل همچنان پابرجا خواهد بود.

وی اضافه کرد: متاسفانه اداره صمت در هیچ موردی بخصوص در حوزه صدور پروانه کسب و کار و جمع آوری سد معبر با شهرداری همکاری نمی‌کند و باعث بی نظمی می‌شود.

وی از اتمام ساخت دیوار ساحلی خبر داد و یادآور شد: از فردا جدول کاری و زیر سازی این محدوده شروع خواهد شد تا در آینده نزدیک به مرحله آسفالت کاری برسد.

پورصادق گفت: وضعیت مالی شهرداری خوب نیست لذا از تمامی مردم بزرگوار تقاضا دارم عوارض خود را سر موقع به حساب شهرداری واریز نمایند تا شهرداری بتواند بیش از این در خدمت مردم باشد.

وی اظهار کرد: شهرداری لایروبی رودخانه شهری را این بار هم به خاطر مردم با هزینه‌ای نزدیک بر چهار میلیارد تومان انجام داد اما بر اساس رای دیوان عدالت اداری از این به بعد وزارت نیرو موظف به لایروبی رودخانه‌ها می‌باشد و باید اداراتی که زیر مجموعه وزارت نیرو هستند و در این مورد دخیل می‌باشند باید اقدامات خود را در خصوص لایروبی انجام دهند.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته بیش از پنج هزار تن در خیابانها، محلات و معابر شهری آسفالت ریزی شده است و در آینده نزدیک نیز هشت هزار تن دیگر برای ساماندهی بافت‌های فرسوده، آسفالت کاری خواهد شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.