×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه 14 آذر 1401  .::.   برابر با : Monday 5 December 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 19863 خبر
اهل تعامل هستم؛ هر چه شورا دستور بدهد را اجرا می‌کنم

به گزارش همنوا، شریف زاده در ادامه اظهاراتش اضافه کرد: اعتراف می‌کنم که هیچ گونه لابی و واسطه‌گری نکرده‌ام حتی شماره تماس اعضای شورا را نداشتم که واسطه‌گری کنم که مرا پیشنهاد کنند، هیچ کس از دوستان توصیه نمی‌کند که من شهردار باشم می‌گویند اینجا خطرناک است و نسخه مدیران گذشته و آینده را یکجا می‌نویسند.

وی با تاکید بر اینکه، برای حضور در سمت شهرداری تبریز هیچ پالس مثبتی دریافت نکرده‌ام، بیان داشت: به خاطر علاقه و تعصبم به تبریز بی‌میل نیستم که برای شهر و مردم خدمت کنم و گره‌گشایی از مردم تبریز. اگر بتوانم حتی گره تعدادی کم را باز کنم برایم ذخیره آخرت است.

این گزینه تصدی شهرداری تبریز در ادامه افزود: به نتیجه رای‌گیری از اکنون احترام می‌گذارم چه به نفع من باشد چه نه، چون اعضا در رای خود صاحب اختیار هستند.

شریف‌زاده با اشاره به اینکه عده‌ای از شهروندان نمی‌خواهند در مدیریت شهر افراد نظامی باشند، تاکید کرد: از آنجاییکه شهرداری مجموعه‌ای از تخصص هاست، امور شهروندان گره خورده به مدیریت شهری اعم از اجتماعی و فرهنگی و ورزشی و عمرانی و ... شامل می‌شود. جایگاه تبریز در منطقه همیشه مورد توجه بوده و همسایگان هم معتقدند که تبریز یک الگو و محور است و می‌تواند در نگرش‌های مدیریتی یک اصل قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: زمانی کلانشهر تبریز با اصفهان و مشهد مقایسه می‌شد اکنون آنقدر رشد نکرده که با کرمان و یزد مقایسه می‌شود. ببینیم مشهد و اصفهان چقدر از دولت بودجه می‌گیرند.  به اتاق هر مدیر بروید کتابهای برنامه پنج‌ساله و درازمدت و ... وجود دارد اما در عمل چیزی نیست و مبتلا به روزمرگی شده‌ایم. نمی‌خواهم زحمات دیگران را زیرسوال ببرم اما تلاش می‌کنم نکته نظرات خود را ارایه دهم و تغییر نگاه داشته باشیم.

شریف‌زاده با بیان اینکه در مجموعه شهرداری هر کس می‌آید تیم خود را می‌آورد، گفت: در داخل شهرداری از خود کارمندان که شایسته هستند معمولا نادیده گرفته می‌شود. کارکنان شهرداری مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند. سعی خواهیم کرد مدیران از درون شهرداری شناسایی شود و تا حد امکان از اینها استفاده شود و تغییرات اساسی ایجاد نشود و اتوبوسی نیرو نیاوریم و اتوبوسی هم نبریم.

سعید شریف‌زاده درخصوص سوابق و تجربیات خود اذعان داشت: توانمندی شهردار شدن را در خود می‌بینم و شناختی که از من در پایتخت وجود دارد، حل مشکلات تبریز را در خود می‌بینم و یک سری قول‌ها را هم گرفته‌ام از دکتر قالیباف و دکتر نیکزاد و دکتر میرکاظمی، می‌توانیم امکانات و توجهات را معطوف کرده و مشکلات را حل کنیم.

وی در ادامه اظهاراتش افزود: روحیه تعامل دارم و ۳۸ سال خدمت کرده‌ام در پست‌های مختلف و با انواع سلیقه ها. روحیه تعامل دارم، بخصوص در مدیریت شهری که آثار آن مستقیم به دست مردم برسد و معتقد نیستم که علایق و سلایق سیاسی را اعمال کنم. با جناح مخالف هم تقابل نمی‌کنم. معتقدیم که جمع شویم و هر چه در فکر داریم به نفع مردم کار را پیش ببریم و از شادی مردم ما هم شاد شویم.

شریف زاده ادامه داد: خودم نمی‌بُرم و نمی‌دوزم اعضای شورا باید سیاست گذاری کند و دستور بدهد و خط مشی بدهد و ما هم اجرا کنیم. قطعا نیاز به مشاوره داریم و اصلح ترین آنها اعضای شورا هستند که منتخب مردم هستند. مردم شایستهترین‌ها را انتخاب کرده‌اند و همگی در یک عرصه درخشان هستند و امیدوارم آخر مسیولین کارنامه‌ای درخشان ارایه دهیم.

من یک فرد معتقد هستم

مدیرعامل اسبق سازمان آتش‌نشانی تهران در ادامه ارایه برنامه‌های خود برای تصدی سمت شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: در هر شرایطی من سرباز ولایت و مقلد مقام معظم رهبری هستم.

همیشه یک قدم عقب‌تر از رهبر حرکت کرده‌ایم. اگر نیاز باشد اسلحه به دست بگیریم گرفته‌ایم و جنگ کرده‌ایم و اگر نیاز باشد آبروی خود را گرو می‌گذاریم و کار می‌کنیم. ادعا دارم که در این چند دهه با یک نفر هم زاویه نداشته‌ام و با کسی تقابل نکرده‌ام.

عطش مسئولیت ندارم

شریف زاده با تاکید بر اینکه کاملا در اختیار اعضای محترم شورای اسلامی شهر تبریز برای اجرای برنامه‌ها هستم، عنوان داشت: با این حال شهردار مردم خواهم بود و پشت میز نخواهم نشست و شهردار میدانی خواهم بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با کمک نمایندگان محترم مجلس و حاج آقا آل هاشم که یک امام جمعه آگاه و مردمی و فهیم یک نعمت و برکت است و استاندار رزمنده دفاع مقدس مهندس خرم می‌توانیم از پتانسیلها استفاده کنیم. کسانی که من را می‌شناسند با سرلشکر شهید باکری و شفیع زاده همراه بودم اخوی من هم آنجا شهید شده است. یک عکس با شهید باکری ندارم و حتی با برادر شهیدم هم عکس ندارم. با شهید شفیع زاده خیلی صمیمی بودم . خبرنگاران می‌توانند عملکرد من را منعکس کنند و خوشحال می‌شوم نواقص و خطاهای ما را بگویند تا رفع کنیم.

در ادامه جلسه شورای شهر تبریز حجت‌الاسلام رسول برگی درخصوص زمان ارائه برنامه‌های شریف‌زاده برای تصدی سمت شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: به آقای شریف‌زاده دیر اطلاع داده شده و قرار نیست که برنامه‌های ایشان محدود به این جلسه باشد و اگر انتخاب شوند در جلسات آتی از برنامه‌های ایشان بیشتر مطلع خواهیم شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.