×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 3 مرداد 1403  .::.   برابر با : Wednesday 24 July 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25760 خبر
افشاگری مقام بلند پایه نظامی ایران درباره تونل های زیر زمینی حماس

به گزارش همنوا به نقل از همشهری آنلاین، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز، دوشنبه، در همایش ملی پدافند غیرعامل طی سخنانی اظهار داشت: این همایش همزمان با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه برگزار می‌شود، حوادثی که نشان داد فلسطین مهمترین مسئله جهان اسلام است و هیچ وقت نباید از این اوج خارج شود.

وی افزود: ملت فلسطین ۷۵ سال پیش در یک اقدام تروریستی دشمنان، سرزمینش را از دست داد و هفت دهه است که در حال مبارزه است، آنچه در عملیات اخیر رخ داد نتیجه انباشت ظلم چندین‌ساله صهیونیستها بود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تأکید کرد: نسبت دادن این عملیات به خارج از فلسطین برای سرپوش گذاشتن بر این شکست بود.

باقری ادامه داد: ملتی ستم‌دیده با توانایی خود و با تسلیحات عمدتاً تولید خود و زیر شدیدترین کنترل‌ها با یک عملیات ‌بدون نقص توانست چنین عملیات ارزشمندی را به انجام برساند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: آن ارتش پولادین و آن امنیت بی‌نظیر و قدرت و شوکت صهیونیست‌ها در ۱۵ مهر فرو ریخت و نشان داد سرزمین غصب‌شده فلسطین جایی برای مهاجران و توسعه زیرساختش نیست و اسرائیل پشتوانه‌ای برای تکیه دادن حکومتهای غیرمردمی در منطقه نخواهد بود، این حکومت پوشالی قدرت سرپا نگه‌داشتن خود را ندارد چه برسد به اینکه تکیه دیگر حکومتها باشد.

باقری تصریح کرد: صهیونیستها این شکست را با جنایت پاسخ می‌دهند، بمباران هوایی عملیاتی بدون ارزش نظامی است، در مقابل عملیات مبارزان فلسطینی که سراسر قدرت و اعتبار و نشان‌دهنده عمق توانمندی اطلاعاتی و عملیات آنها بود.

وی‌ خاطرنشان کرد: کسی که نمی‌تواند با رزمنده مقابله کند رو به کشتن مردم می‌آورد، اگر یک سال این بمباران ادامه یابد باز بازنده این میدان صهیونیستها هستند.

باقری عنوان کرد: از یکی دو روز بعد از حادثه ۱۵ مهرماه توان عمده زمینی صهیونیستها را دور نوار غزه جمع کردند و پنج لشکر زرهی با ۱۵۰۰ تانک و نفربر را دور این زمین مستقر کردند دائم هم می‌گویند "حمله سراسری می‌کنیم"، اما چرا این کار را نمی‌کنند؟ چون همه آگاهان نظامی به آنها می‌گویند "این عملیات شکست دیگری را برای شما رقم می‌زند"، مبارزان فلسطین آماده حمله زمینی اسرائیل هستند و در چند شب گذشته جلوه‌هایی از این شکست را شاهد بودیم و به‌محض وصل شدن اینترنت شاهد تصاویر تانک‌های سوخته و کشته شدن و به اسارت رفتن نظامیان صهیونیست هستیم.

وی ابراز کرد: حرکاتی که در کشورهای اسلامی و اروپا به نمایش گذاشته می‌شود سابقه تاریخی ندارد، هیچ‌گاه چنین جمعیتی در دفاع از مظلوم به خیابان نیامدند. رزمندگان فلسطین مبارزه خود را با سنگ و مشت آغاز کردند و امروز با موشک و سلاح ضدتانک ادامه می‌دهند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: راهی برای کمک کردن به مردم غزه وجود ندارد. رزمندگان در همین تونل‌ها هم آمادگی کسب می‌کنند و هم صنایع دفاعی‌شان را اداره می‌کنند. آنچه در جنگها سرنوشت‌ساز است انسانهای بااراده و محکم است و اسرائیلی‌ها چنین افرادی ندارند.

وی اضافه کرد: فلسطین تصمیم گرفته است به‌جای مرگ تدریجی قیام کند و حق خود را بگیرد. پیشنهاد جمهوری اسلامی تنها پیشنهاد عادلانه در جهان است که مطرح شده است؛ یک همه‌پرسی از میان تمام فلسطینیان که برای آینده خود تصمیم بگیرند و هیچ راهی جز این وجود ندارد و قطعاً نتیجه‌ای که از این صندوق خارج شود مورد قبول همه خواهد بود.

باقری تأکید کرد: از دلایل پایداری مقاومت رزمندگان عزیز فلسطینی توجه به پدافند غیرعامل است. در همین بخش شمالی غزه گزارش این رزمندگان این است که بیش از ۴۰۰ کیلومتر تونل احداث کرده‌اند و بعضاً خودرو و موتورسیکلت در آن عبور می‌کند. یک سر تونل‌ها پشت حصارها و نیروهای صهیونیست است و یک سر آن در نوار غزه. صهیونیستها هم میدان را از دست داده‌اند و هم افکار عمومی جهان را و اگر منطقی عمل کنند باید زودتر آتش‌بس را بپذیرند و با مذاکره مدتی مهلت بگیرند.

سردار باقری افزود: چنانچه تعامل، همگرایی و هم افزایی میان مجموعه پدافند غیرعامل و دستگاه‌های اجرایی ضعیف باشد، قطعاً نتیجه لازم حاصل نخواهد شد لذا توصیه من به عزیزان این است که هرچه امکان‌پذیر است این نزدیکی، همفکری و مشورت بایستی توسعه و تعمیق پیدا کند و باید انتظار داشت که چنین کاری بهتر از گذشته پیش برود.

وی‌ با اشاره به فراگیر شدن پدافند غیرعامل، اظهار داشت: با فرهنگ سازی باید پدافند غیرعامل را به یک باور عمومی، مسئله بسیار حیاتی و اساسی تبدیل کرد چون اگر چنین چیزی نباشد ابلاغ و تحمیل ابلاغیه‌ها کاری را به پیش نخواهد برد؛ البته فرهنگ سازی هم روش‌های گوناگونی دارد لذا برای آن ‌که روز به روز توسعه پیدا کند باید از همه امکانات و ابزار جذاب استفاده کرد.

باقری ادامه داد: باید بر روی نسل آینده سرمایه ‌گذاری کرد که در این رابطه بیشترین سرمایه‌گذاری باید در مدارس و دانشگاه‌های ما صورت بگیرد چون آینده کشور را آنها اداره خواهند کرد؛ فراگیری بایستی با اقدامات رسانه‌ای، دانش افزایی، تمرین، رزمایش، ایجاد کارگاه‌ها و جلسات مداوم توسعه پیدا کند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: البته این اقدامات نسبت به گذشته توسعه چشمگیری پیدا کرده و این هفته هم فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی در این موضوع است اما هرچه در این موضوع کار شود باز هم‌کم است به همین دلیل بایستی فعالیتهای این حوزه توسعه پیدا کند؛ پدافند غیرعامل امری رشد یابنده است که هرچه زمان می‌گذرد موضوع آن پیچیده‌تر و موارد و مصادیق آن نیز متعددتر می‌شود.

وی‌ افزود: ویژگی‌های دیگری که باید به آن تاکید کنیم و در قانون هم به آن اشاره و تاکید شده، این است که مسئول اجرای پدافند غیرعامل در هر دستگاهی رئیس آن دستگاه است؛ اگر سازمان پدافند غیرعامل یا مدیری  یا مشاور و مستشاری در این امر وجود دارد، این‌ها صرفاً آموزش دهنده، راهنما، مستشار و هدایتگر هستند؛ قانون بسیار ارزشمندی در مجلس تصویب و ابلاغ شد که راهگشا خواهد بود زیرا هم تکلیف را معلوم کرده و هم برای مستنکفین قاعده گذاری کرده و هم تکلیف سازمان پدافند غیرعامل که باید هدایتگری کند را روشن کرده است و هم همه جوانبی که لازم بوده دیده است و مابقی از جمله تصویب مجدد اساسنامه سازمان پدافند غیرعامل را به نظر مقام معظم رهبری موکول کرده است که در مهلت ۶ ماهه‌ تعیین شده در قانون، صورت خواهد گرفت.

باقری ادامه داد: در سال‌های اخیر نمونه‌هایی مانند دیسپاچینگ ملی گاز،‌ کار بومی کم نظیر و بزرگ ملی به انجام رسید و شرکتهای دانش بنیان فراوانی در تولید فناوری و تجهیزات لازم برای مقابله با تهدیدات نوین به صورت بومی کار کردند و وارد میدان شدند و در این رابطه توفیقات بسیار بزرگی را هم به دست آوردند.

وی ‌افزود: در مسئله امن‌سازی سایبری دستگاه‌ها و زیر ساختارهای کشور کارهای بزرگ و موفقیت‌های قابل توجهی به دست آمد و تمرین‌ها، رزمایش‌ها و کارهای هنری مانند تولید فیلم و فصلنامه و ‌نشریات گوناگون به انجام رسیده که قطعاً تاثیرگذار است؛ ایجاد قطب‌های آموزشی، درمانی و پژوهشی در برابر حملات شیمیایی و مصدومان شیمیایی زیستی و هسته‌ای در کشور صورت گرفته است.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان گفت: کشور ما باید دارای چنان مصونیتی شود که در کنار قدرت دفاع عامل و توان نیروهای مسلح به همراه سایر ابعاد کشور را به بازدارندگی کامل و مصونیت قابل اعتماد و پایدار در برابر تهدیدها و طمع‌های استکبار جهانی و بیگانگان و دشمنان برساند.

 

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.