×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 15 اسفند 1402  .::.   برابر با : Tuesday 5 March 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25174 خبر
آذربایجان‌شرقی 198 هزار خانه خالی دارد

به گزارش همنوا، حیدر فتح‌زاده امروز در جلسه بررسی نظام نامه چرخه مدیریت بهره وری، اظهار کرد: سازمان ملی بهره وری ایران در تلاش است موضوع ارتقاء بهره وری را به تفکیک بخش های مختلف پیش برد و در استان نیز حدود یک سال است همگام با سیاستگذاری‌های سازمان ملی بهره وری در صدد تحقق اهداف موضوع هستیم.

وی با اشاره به اهمیت بهره وری در بخش مسکن یادآور شد: در سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۴۳ هزار و ۶۱۴ واحد مسکونی خالی در استان موجود بود و این رقم در سال ۱۴۰۰ به تعداد ۱۹۸ هزار و ۵۴۳ باب رسید و حدود ۴۶ درصد این واحدها در تبریز قرار دارند.

فتح‌زاده ادامه داد: سهم ارزش افزوده استان از کل کشور از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ بر اساس برآوردها و محاسبات داده ستانده بدون احتساب نفت حدود ۳.۴ الی ۳.۶ درصد در نوسان بوده است.

سرپرست سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، توضیح داد: سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی استان در این مقطع ۶.۷ تا ۱۱درصد متغیر بوده، سهم ارزش افزوده بخش صنعت و معدن حدود ۳۹ درصد و مابقی ارزش افزوده استان در بخش خدمات است.

وی اضافه کرد: حدود ۱۶ تا ۱۸ درصد نیروی کار در بخش کشاورزی، ۴۲ درصد در بخش صنعت و در حدود ۴۷ درصد نیروی کار استان در بخش خدمات فعالیت می‌کنند.

نرخ مشارکت اقتصادی آذربایجان شرقی

این مسوول ابراز داشت: نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال ۱۴۰۲ با ۴۳.۵ درصد، ۱.۹ درصد از نرخ مشارکت اقتصادی کشور بیشتر است. همچنین نسبت اشتغال استان در تابستان سال ۱۴۰۲ با ۴۰.۶ درصد، ۲.۳ درصد از نسبت اشتغال کشور بیشتر است.

فتح‌زاده با اشاره به موضوع مهم و بغرنج آب در کشور و استان توضیح داد: ۸۰ درصد میزان آب مصرفی استان مربوط به بخش کشاورزی و صنعت و تنها ۲۰ درصد مربوط به مصرف خانگی است.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.