×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه 3 مهر 1402  .::.   برابر با : Monday 25 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23898 خبر
31 میلیون پیامک تقاضای وام یک میلیونی دریافت شد

به گزارش همنوا به نقل از فارس، حسین میرزایی با بیان اینکه برای تسهیلات یک میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد به سرپرستان خانوارهای یارانه‌بگیر تا کنون 88 میلیون پیامک از سوی وزارت ارتباطات برای سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر ایرانی ارسال شده است، زیرا برخی از سرپرستان خانوار چندین سیم‌کارت به نامشان ثبت شده و برای همه این سیم‌کارت‌ها پیامک وام یک میلیونی ارسال شده است.

 

به گفته وی، تا کنون 31 میلیون پیامک تقاضای وام با ارسال کدملی از سوی سرپرستان خانوار به وزارت رفاه واصل شده است که البته بخشی از این پیامک‌ها تکراری است، چون تعدادی از افراد سرپرست خانوار چندین سیم‌کارت به نام خود دارند که بعضا با همه سیم‌کارت‌ها پیامک تقاضا ارسال کرده‌اند و برخی از افرادی که شماره ملی خود را پیامک کرده‌اند سرپرست خانوار نیستند.

 

میرزایی همچنین گفت:‌ برخی از افراد نیز که در لیست یارانه‌بگیران قرار ندارند، کدملی خود را برای دریافت وام یک میلیونی ارسال کردند، در حالی که شرط دولت برای پرداخت این تسهیلات این است که سرپرست خانوار یارانه‌بگیر باشد.

 

وی تأکید کرد:‌ به زودی تعداد متقاضیان نهایی به اطلاع مردم می‌رسد و در مجموع بنا به اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، حدود 25 میلیون خانوار ایرانی یارانه‌بگیر وجود دارند.

 

میرزایی همچنین در مورد اینکه برخی از مردم اعلام کرده‌اند، پس از دریافت پیامک وزارت رفاه، شماره ملی خانوار را به شماره 6369 ارسال کرده‌ایم، اما پاسخی دریافت نکرده‌ایم، گفت:‌ به دلیل شلوغی خط پاسخ پیامک‌ها با تاخیر ارسال می‌شود، بنابر این باید مردم صبر کنند و همین که پیامک کدملی آنها به سرشماره 6369 ارسال شد، کافی است و ضمن نبود نگرانی، از ارسال مجدد شماره ملی خود خودداری کنند.

 

میرزایی همچنین در مورد اینکه کسانی که سیم‌کارت به نام سرپرست خانوار ندارند، باید چه بکنند، گفت: باید یک سیم‌کارت به نام سرپرست خانوار تهیه شود و تنها راه احراز هویت سرپرست خانوار و اینکه فرد در قید حیات بوده و احراز هویت به صورت سیستمی صورت پذیرد و همچنین خودش متقاضی دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا است،  داشتن یک سیم‌کارت به نام متقاضی است و باید در فرصت باقیمانده سرپرستان خانوار یک سیم‌کارت به نام خود تهیه کنند و تا فردا یکشنبه ساعت 24 کدملی خود را به سرشماره 6369 ارسال کنند.

 

وی همچنین در مورد اینکه آیا از وزارت کار با افراد تماس گرفته می‌شود، گفت: با هیچ کس تماس گرفته نمی‌شود، هیچ سامانه‌ای طراحی نشده و هر کس به عنوان تلفن یا سامانه می‌خواهد با مردم تماس بگیرد قطعا یک نوع کلاهبرداری است همچنین ثبت‌نام حضوری در کل کشور هم وجود ندارد، فقط از طریق سیم‌کارتی که به نام سرپرست خانوار باشد و با ارسال کدملی به سرشماره 6369 تقاضای فرد برای دریافت این تسهیلات ثبت می‌شود و لازم نیست با سیم‌کارت دوست و یا آشنا پیامک داده شود، باید حتماً سیم‌کارت به نام سرپرست خانوار باشد.

 

میرزایی تأکید کرد:‌ هر سایت یا لینکی که ادعا کند از سوی وزارت تعاون،کار و رفاه است و یا به صورت تلفنی با خانوارها بخواهد تماس بگیرد، قطعا کلاهبرداری است و وزارت رفاه جز از طریق ارسال یک پیامک با سرشماره V.Refah به سرپرست خانوارهای یارانه‌بگیر و نیز جز با دریافت شماره ملی سرپرست خانوار با سیم‌کارت به نام وی هیچ مسیر دیگری برای ثبت تقاضا در نظر نگرفته است.

 

وی گفت: برای ارسال پیامک حتی هزینه‌ای از سرپرست خانوار گرفته نمی‌شود و ارسال پیامک هم رایگان است و اگر کسانی به انحاء مختلف بخواهند با خانوارهای یارانه‌بگیر تماس بگیرند، قطعا قصد کلاهبرداری دارند.

 

 

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.