×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : جمعه 24 فروردین 1403  .::.   برابر با : Friday 12 April 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25337 خبر
۱۷۵ مصوبه با اعتبار ۱۹.۹۴۸ هزار میلیارد بود

محمد فرشکاران در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ارائه گزارش عملکرد یک ساله و آخرین وضعیت مصوبات سفر ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی، اظهار کرد: میزان جذب اعتبارات از این محل در سال ۱۴۰۰، حدود ۵۴ درصد بود که ۴۰ درصد آن به صورت اوراق بود.

به گزارش هم‌نوا وی ادامه داد: سال ۱۴۰۱ به رغم تمام محدودیت‌ها، در سایه تلاش مسئولان استان از نظر تأمین اعتبار سال خوبی پشت سر گذاشتیم و معتقدیم که مدل و مبانی توسعه به هر حال شکل می‌گیرد اما اگر منابع توسعه به موقع نباشد و به موقع اجرا نشود از مدار توسعه عقب می‌مانیم.

وی افزود: میزان اعتبارات سفر ریاست جمهوری ۱۹.۹۴۸ همت بود که سهم عمده آن یعنی ۱۰ همت تعهدات سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در دوره سه ساله تا ۱۴۰۳ است و شش همت آورده دستگاه‌های دولتی و مابقی مربوط به سازمان‌ها و نهادهای خاص است که در بخش آورده دستگاه‌های دولتی دانشگاه علوم پزشکی با سه همت و جهاد کشاورزی با ۱.۲ همت بیشترین سهم را از طریق مجوزهای فروش اموال مازاد و یا مولدسازی به خود اختصاص داده‌اند.

فرشکاران گفت: حدود ۵۷ درصد از تعهدات سفر از منابع عمومی، ۳۰ درصد از منابع داخلی و مولدسازی و ۱۱ درصد از محل تسهیلات تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: نخستین اعتبارات تخصیصی از محل مصوبات سفر استانی رئیس جمهور ۱.۲ همت بوده که بیش از ۷۰۰ میلیارد آن نقدی و باقی به صورت اوراق جذب و سرجمع تخصیص‌ها در سال گذشته ۴.۴ همت شده در حالی که سهم سازمان برنامه و بودجه کشور در ۱۴۰۱ معادل ۴.۶ همت بود و به این ترتیب بیش از ۹۰ درصد سهم سازمان تأمین شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین سهم و مصوبه در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به استان به بخش راه با ۲۱.۷ درصد و آب با ۲۰ درصد اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: شاخص‌های اقتصادی آذربایجان شرقی در حال بهبود است ضریب مشارکت ۱.۵ برابر سال قبل شده و ارزش افزوده خدمات ۵۴ درصد، کشاورزی هفت و صنعت ۳۶ درصد شده که جبهه گیری اقتصاد استان را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد: در بودجه ۱۴۰۲ سعی می‌کنیم سقف افزایش اعتبارات استان را حفظ کنیم که منابع استان ۱۵ همت و مصرف آن ۲۳ همت است و باید مابه التفاوت آن را در بودجه بندی از بودجه عمومی تأمین کنیم.

منبع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.