×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : جمعه 19 خرداد 1402  .::.   برابر با : Friday 9 June 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 22024 خبر
کانادا مأمن اختلاس گران شده است

به گزارش همنوا به نقل از فارس، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه همایش عمومی فرماندهان روسا و مدیران پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه آیا امکان دارد که شیخ الاسلام به کشور بازگردد یا نه گفت: پلیس اینترپل ایران همکاری خوبی با دستگاه قضایی دارد اما مشکل ما با پلیس اینترپل خارج از کشور خصوصاً کشورهایی است که با ما عناد دارند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: کانادا مأمن اختلاس گران شده و ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می خواهیم که نگذارند که چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است.

دادستان کل کشور گفت: متاسفانه عده‌ای اموال مردم را اختلاس کرده و به کانادا می روند.

وی گفت: دستور قضایی در این خصوص صادر شده است.

دادستان کل کشور در خصوص چهارشنبه آخر سال گفت: انتظار ما از خانواده‌ها و پدر و مادرها این است که کاملا توجیه باشند تا حوادث دلخراشی که در سال گذشته برای برخی افراد به وجود آمد دوباره شاهد آنها نباشیم.

منتظری تصریح کرد: انتظار ما از ناجا حضور قاطع و قدرتمندانه است و اینکه با همه کسانی که هنجارشکن هستند و زمینه را در این خصوص فراهم کرده‌اند قاطعانه برخورد کنند.

وی گفت: دادستان ها نیز حتما در کنار ناجا و مردم خواهند بود.

دادستان کل کشور اظهار داشت: ارتباط بین دستگاه قضایى و نیروى انتظامى یک ارتباط تنگاتنگ و همیشگى بوده و خواهد بود، به لحاظ جایگاه دستگاه قضایى و مسئولیت هاى این دستگاه و همچنین نیروى انتظامى به لحاظ اینکه قسمت عمده اى از کارهایى که بر عهده قوه قضاییه است از طریق نیروى انتظامى انجام مى شود این ارتباطات همیشه باید باشد و تقویت شود و ما هم در سراسر کشور این ارتباط را همیشه داشته و داریم و خواهیم داشت.

منتظری تصریح کرد: تحولى که در دستگاه قضایى در دستور کار قرار گرفته و هم در ابلاغى که مقام معظم رهبرى براى رئیس محترم جدید قوه قضاییه صادر فرمودند و هم در این گام دومى که بنده معتقدم منشور مهمى است و حکیمانه تهیه و ابلاغ شده است در بخش هایى که مرتبط با دستگاه قضایى و نیروى انتظامى است ما را وادار مى کند تا تحولى را در این جهت ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: این موضوع جز سیاست هاى جدى دستگاه قضایى خصوصا در دوره جدید که متناسب با شرایط و نیازهایى که جامعه دارد باید تحولاتى را ایجاد کنیم.

دادستان کل کشور بیان داشت: این تحولات در حوزه هاى مربوط به قوانین است که باید مجلس محترم همکارى کند قوانینى که مورد نیاز است و مى تواند در طرح تحول قوه قضاییه موثر باشد این ها را سریع تر براى ما تصویب کنند و آیین نامه ها و دستورالعمل هایى است که باید در آن ها تغییر ایجاد شود و گام ها تحولى مى تواند موثر باشد و هم در عملکرد همکاران خودم در سراسر کشور و در دستگاه قضایى و تاکیداتى که ریاست محترم جدید قوه قضاییه در جلسه اى که دو روز قبل داشتیم و ما هم در دادسراها مدتى است که طرح تحولاتى که در دادسراها باید انجام شود که بخشى ساختارى و بخشى هم تحولاتى است که برمى گردد به نحوه عملکرد که باز قانون و آیین نامه ها و دستورالعمل ها هست و از همه مهم تر عملکرد قضاتمان و همکاران عزیز من در سراسر کشور است.

 منتظرى ادامه داد: ما باید هر راهى را که مى توانیم و هر کارى که امکان دارد انجام دهیم و هر راهى را که امکان دارد باز کنیم و خدمات قضایى بهتر و بیشترى را به مردم برسانیم، مردم نگرانى هایى را دارند در خصوص اطاله دادرسى، اتقان احکام که باید در آن ها تحول ایجاد کنیم.

دادستان کل کشور در ادامه و در خصوص چهارشنبه آخرسال گفت: انتظار ما از نیروى انتظامى این است که در صحنه حضور قاطعانه ترى داشته باشد و با همه کسانى که هنجارشکنى مى کنند و زمینه این مشکلات را مى خواهند ایجاد کنند و فراهم کنند قاطعانه برخورد شود و هرجایى هم که نیاز به دستور قضایى است و حضور دادستان هاى ما در سراسر کشور حتما در کنار نیروى انتظامى که امنیت بخش به جامعه هستند خواهند بود و انتظار ما این است که اولا خود مردم رعایت کنند و شادى را با غم و اندوه همراه نکنند.

منتظرى اذعان کرد: پیشگیرى ها را حتما باید انجام دهیم و بخشى از آن که مربوط به دستگاه قضایى، نیروى انتظامى و بخشى هم مربوط به مردم و خانواده هاست، با کسانى که بخواهند در جامعه از این فرصت سواستفاده کنند و احیانا اقداماتى را انجام دهند که ناامنى در جامعه ایجاد کنند نیروى انتظامى مکلف است برخورد کند و دستگاه قضایى قاطعانه با مخلان امنیت جامعه برخورد جدى خواهد کرد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.