×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه 9 مهر 1402  .::.   برابر با : Sunday 1 October 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24104 خبر
کار جهادی تنها راه موفقیت مدیریت شهری است

به گزارش همنوا، علیرضا زاکانی ظهر امروز در اختتامیه همایش ملی جلوه‌های جهادی شهیدان آقا مهدی باکری و حاج قاسم سلیمانی در مدیریت شهری در تبریز گفت: خرمشهر نماد افتخار و عظمت دفاع مقدس است و امام فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد. وقتی نگاه خدایی در مدیریت و زندگی ما نگاه اصلی قرار بگیرد همه چیز برای ما گشایش پیدا می‌کند و این نگاه در دفاع مقدس تجلی یافت.

وی ابراز داشت: باید چشم‌ها را شست و از زاویه دیگری به ماجرا نگاه کرد در افق انقلاب باید در مسیر درست قدم برداریم. شهید مهدی باکری و شهید سلیمانی دو اسوه و دو قله بزرگ هستند که باید به آن سمت سو برویم.

زاکانی سپس گفت: باید قدر دان شهدا باشیم و برای آنان گریه و زاری کنیم و این بخاطر رشد خودمان می‌باشد و زمانه را باید با شهدا بشناسیم. شهیدان را الگوی خودمان قرار بدهیم در حالی که شهدا قهرمانان می‌باشند و جوانان باید شهدا را الگوی خودشان قرار بدهند و شهدا مظهر اقتدار ایران اسلامی هستند.

شهردار تهران ادامه داد: اولین درسی که از شهیدان باکری و سلیمانی می‌گیریم بنده شدن می‌باشد که در عمل خیلی سخت می‌باشد. باید همگی به خدا بندگی کنیم و خدا غافل از این نیست که چه کاری انجام می‌دهیم راه مشخص است و عالم همه محضر اوست، شهید باکری اسوه درک را در زندگی خود تجلی داد.

وی با بیان اینکه شهیدان تابع ولی و امام شأن بودند، یک مدیر نیز باید تابع بوده و درک درستی از ایده‌ها داشته باشد، گفت: شهدا خادم و نوکر مردم بودند و کسانی پیشتاز بودند، شهید باکری در ۹ ماه شهردار بودنش شهرداری را متحول می‌کند و فروتنی می‌کرد. در مقابل مردم فروتنی کردن، کار بسیار بزرگی می‌باشد و مردم سالاری دینی باید یک اصل پذیرفته شود.

زاکانی افزود: شهدا نسبت به مردم خاکسار بودند و نسبت به دوستان خودشان را کوچک می‌دیدند و نسبت به دشمنان سر سخت بودند. وقتی در مشکلی قرار می‌گرفتند از خدا کمک می‌گرفتند و نگاه تبعیض آمیزی نداشتند شهدای ما امانت دار بودند و مقاومت کردند. وقتی مرور می‌کنیم می‌بینیم این دو شهید چقدر به همدیگر شباهت دارند و خود را بدهکار می‌دانستند و در همه خطرات بودند.

وی گفت: وقتی آقا حمید شهید می‌شوند، شهید باکری بین برادر خود و دیگر شهیدان فرق نمی‌گذارد، ایمان را سر لوحه زندگی خود قرار دادن موفقیت در همه کارها می‌باشد. تدبیر، فکر، اندیشه و سر لوحه عمل و داشتن برنامه و دقت ویژگی‌های این دو شهید بودند.

زاکانی ادامه داد: امروز در مدیریت شهری از مشکلات رنج می بریم و هیچ راهی نداریم جز اینکه مدیرت جهادی داشته باشیم و به مردم خدمت کنیم و گره از زندگی مردم بگشاییم.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.