×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 4 مهر 1402  .::.   برابر با : Tuesday 26 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23957 خبر
«پاکبان‌های فیک»؛ 4 نکته درباره وقاحت مدیرانی که واکسن کرونا زدند!

نگارنده: جعفرمحمدی 

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در گفتگوی زنده با خبر 23 شبکه آبادان، تایید کرده است که تعدادی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر آبادان، خود را پاکبان جا زده و واکسن کرونا دریافت کرده اند.
قصه از این قرار است که طبق اولویت بندی وزارت بهداشت، پاکبانان شهرداری، می توانند واکسن کرونا دریافت کنند. بنابراین علوم پزشکی آبادان به شهرداری اعلام کرده که اسامی پاکبانان را جهت تزریق واکسن اعلام کنند و این مدیران، نام خود را بین اسامی پاکبانان رد کرده و توانسته اند واکسن کرونا دریافت کنند!

گر خبر دانشکده علوم پزشکی آبادان مقرون به صحت باشد (که تکذیب هم نشده است)، درباره این "وقاحت"، آن هم در حالی که بیش از 80 میلیون ایرانی با نگرانی منتظر واکسن هستند، نکات زیر قابل تأمل است:

1- اسامی مدیران و اعضای شورای شهر که با این نیرنگ واکسن دریافت کرده اند باید به مردم اعلام شود. امر محرمانه ای هم در میان نیست؛ آنها خودشان اسم خود را بین اسامی پاکبانان نوشته و اعلام کرده اند و کافی است همان لیست با مشخص کردن اسامی "پاکبان های فیک" در اختیار رسانه ها قرار گیرد.
این حق مردم است این افراد را بشناسند، مخصوصاً کسانی که با رأی آنها به شورای شهر رفته اند. دریغ کردن این حق از مردم، به اندازه کار خود این افراد، نارواست.

 

2-  اینان باید به دستگاه قضایی معرفی شوند و دست‌کم به سه عنوان اتهامی محاکمه شوند:
- سوء استفاده از مقام و موقعیت (چون با استفاده از امکانی که داشته اند نام خود را در لیست واکسن قرار داده اند)
- جعل عنوان (یک عنوان شغلی که متعلق به آنها نبود را جعل کرده اند تا از مزیت آن برخوردار شوند)
- تضییع اموال دولتی ( واکسن توسط دولت خریداری می شود و بابت تزریق آن پولی دریافت نمی شود)
منتظر ورود جدی دستگاه قضایی به این ماجرا هستیم.
البته اگر بخواهند جدی تر به موضوع ورود کنند، باید گفت که خسارت وارده توسط این مدیران، تنها محدود به چند واکسن (که قیمت چندانی هم ندارد) نمی شود بلکه آنها افکار و احساسات عمومی را جریحه دار کرده و به سمت اعتماد عمومی شلیک کرده اند، اعتمادی که روز به روز نحیف تر می شود!

 

3-  انتظار افکار عمومی این است که این افراد، سریعاً از سمت خود عزل شوند. کسی که این گونه متقلبانه رفتار کند، نه شایسته مدیریت در شهرداری است و نه حق دارد خود را نماینده مردم در شورا بداند. چنین کسی حتی لیاقت ندارند همان پاکبانی شود که خود را جای او جا زده است؛ پاکبان شریف است.
 

4- پرونده های این افراد از سوی نهادهای امنیتی و بازرسی به دقت مورد بررسی قرار گیرد. کسی که این قدر فرصت طلب و قانون شکن است که آشکارا نام خود را به جای پاکبان می نویسد، معلوم نیست در خفا چه کارها کرده و چه سوء استفاده هایی کرده است. کسی چه می داند شاید در این بررسی ها، اموال دیگری از بیت المال کشف شود و بازگردد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.