×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه 3 مهر 1402  .::.   برابر با : Monday 25 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23898 خبر
نگران آذربایجان نباشید، اوضاع تحت رصد است

سردار قاآنی شامگاه چهارشنبه در مجمع عمومی نمایندگان طلاب که در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، اظهار داشت: دو واژه «مقاومت» و «بسیج» از واژه‌های فراموش شده‌ای بود که انقلاب اسلامی آنان را احیا کرد.

وی ابراز داشت: مقاومت جزو موضوعات زیرساختی برای مسلمانان است که با وجود چنین ویژگی می‌توانند کار را به اتمام برسانند و بدون آن یا در بین راه، خسته شده و یا مسیر را عوض می‌کنند.

به گزارش هم‌نوا فرمانده سپاه قدس خاطرنشان ساخت: امام راحل بعد از انقلاب اسلامی مسیر عزت و سربلندی جامعه اسلامی را مشخص کردند که باید برای دفاع از ارزش‌های خود بایستیم و مقاومت کنیم.

سردار قاآنی بیان داشت: اگر کسی از ما بپرسد بالاترین دستاورد در جنگ چه بود؟ اعلام می‌کنم بالاترین دستاورد جنگ، انسان سازی بوده است؛ امام راحل جنگ را به دانشگاه انسان سازی تبدیل کرد و انسان‌هایی که در جنگ ساخته شدند، در هیچ دانشگاهی نمی‌توانستند ساخته شوند.

وی با اشاره به مقابله‌های ایران با اسرائیل، اظهار داشت: ایران اسلامی مدافع مظلوم است و حوادث مهمی را پشتیبانی کرده است و امروز اسرائیل به ذلت افتاده است.

فرمانده سپاه قدس ابراز داشت: اسرائیل در حال حاضر به نقطه‌ای از ذلت رسیده که دور تا دور خود را سیم و رادار قرار داده تا کسی وارد حریم او نشود.

سردار قاآنی خاطرنشان ساخت: امروز به حول قوه الهی و به برکت حرکت جمهوری اسلامی و رشد فرزندان اسلام در زیر سایه فرهنگ مقاومت، بعضی از روزها بیش از ۳۰ عملیات در کرانه باختری انجام می‌شود که رسانه‌های آنان تلاش بر عدم بیان آن دارند.

وی بیان داشت: قبل از مسلح شدن کرانه باختری هر ساله به اندازه انگشتان دو دست هم عملیات نمی‌شد؛ اما امروز جوانان باغیرت فلسطینی با درس گرفتن از این فرهنگ در عین حالی که در تمام عملیات‌ها برآورد شهادت دارند؛ اما جانانه وارد میدان می‌شوند و ترسی از شهادت ندارند.

فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه قدس هدف نهایی نیست؛ بلکه قدس هدف واسط است، اظهار داشت: امروز جوانان فلسطینی رژیم صهیونیستی را ذلیل کرده اند و این رژیم جنایتکار در هیچ زمانی به این اندازه ذلیل نشده بود.

سردار قاآنی ابراز داشت: بحمدالله واژه مقدس مقاومت، واژه‌ای است که دشمنان سرسخت اسلام هم به آن معترفند و جالب است که بدانید اصل مقاومت را با واژه‌های دیگری در اصول جنگ خود اضافه نموده و صاحب نظران نظامی می‌نویسند که میدان نبرد را کسی برنده است که مقاومت بیشتری می‌کند و سلاح و پول، پیروزی نمی‌آورد.

وی خاطرنشان ساخت: عمده تحولات امروز منطقه، ریشه در مقاومت دارد و آمریکا هر روز عقب تر از روز قبل بوده و رو به اضمحلال است که نشانه‌های آن نمایان است.

فرمانده سپاه قدس بیان داشت: رهبر انقلاب بیان کرده اند که جوانان فلسطینی در قدس نماز خواهند خواند و ان شاءالله این سخن رهبر انقلاب محقق خواهد شد و با مقاومت و تشکیل بسیج جهانی سربازان جهان اسلام به سرانجام می‌رسد.

سردار قاآنی با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی به دنبال مزدورپروری نیست، اظهار داشت: ایران به کسی سلاح و پول نمی‌دهد که حرف او را گوش کند؛ بلکه اینجا محل آقاپروری است و تولید عزت و آقایی می‌کند.

فرمانده سپاه قدس خاطرنشان ساخت: سفر رئیس جمهور کشور به همراه وزرا به سوریه و حضور در دمشق، نشانگر اقتدار و موفقیت بزرگ جمهوری اسلامی ایران است که همگان به آن اذعان دارند.

سردار قاآنی بیان داشت: چند روز گذشته رئیس اتحادیه عرب بیان نمود که «بشار اسد در جنگ پیروز شد و اخراج سوریه از اتحادیه عرب اشتباه بود» که همه این پیروزی‌ها بر اثر مقاومت ایجاد شده است.

وی با اشاره به نبرد جمهوری اسلامی ایران با داعش، اظهار داشت: جمهوری اسلامی با منطق صحیح در خارج از مرز خود به جنگ با دشمن پرداخت و نگذاشت این دشمنان وارد جمهوری اسلامی ایران شوند و اگر فرهنگ غنی نظام اسلامی و تجربه جنگ و مردان فداکاری چون سردار شهید سلیمانی نبودند، هیچ ارتشی در دنیا حریف آنان نمی‌شد.

فرمانده سپاه قدس ابراز داشت: جمهوری اسلامی در فشار و سختی است؛ اما محکم ایستاده و عزت خود را حفظ نموده و در اوج مشکلات، قدم به قدم جلو می‌رود.

سردار قاآنی خاطرنشان ساخت: نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی محکم و با عزت و احترام است و امروز همه از آمریکا و اسرائیل گرفته تا ناتو و … بسیج شده اند تا جمهوری اسلامی را تخریب کنند.

فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: حاصل مقاومت مردم در صحنه‌های گوناگون، عزت و احترامی است که نصیب جمهوری اسلامی ایران شده است.

سردار قاآنی ابراز داشت: ایران اسلامی جواب پُرروگری های اسرائیل را حتی بر روی آب هم می‌دهد و به کَشتی آنان هم رحم نمی‌کند و بسیار دقیق آن را مورد حمله قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان ساخت: انتقال قدرت از غرب به شرق شروع شده و در این انتقال، کشوری همچون چین که تا سال ۲۰۳۲ نمی‌خواست وارد این انتقال قدرت شود و فقط به دنبال مسائل اقتصادی بود نیز وارد شده که از علائم انتقال قدرت از غرب به شرق است و در این انتقال قدرت، جمهوری اسلامی باید جایگاه خود را پیدا کند و به حول قوه الهی پیدا خواهد کرد.

فرمانده سپاه قدس بیان داشت: عنان فکری مردم در دست روحانیت است و شما قدرتی دارید که می‌توانید خط فکری مقاومت را در جامعه گسترش داده و تبیین نمائید.

سردار قاآنی در بخش دیگر از سخنان خود در پاسخ به این سوال که موضع ایران در قبال تحرکات آذربایجان چیست؟ اظهار داشت: نگران آذربایجان نباشید و اوضاع تحت رصد است و اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

وی در پاسخ به این سوال که نابودی اسرائیل را چه زمانی خواهیم دید؟، ابراز داشت: قطعاً به حول قوه الهی ۲۵ سال حضرت آقا بر روی زمین نخواهد ماند و بنابر فرموده رهبر انقلاب خودشان هم عجله دارند.

فرمانده سپاه قدس در پاسخ به سوالی درباره یمن، خاطرنشان ساخت: وضعیت جبهه مقاومت در یمن بسیار مناسب است و جنگ بسیار خوبی را انجام داده اند؛ اما ایران اسلامی در موضوع جنگ یمن، حمایت از تصمیم خودشان انجام داده و دخالتی در آن نداشته است.

سردار قاآنی در پاسخ به این سوال که چه زمانی انتقام خون سردار سلیمانی گرفته خواهد شد؟، بیان داشت: بخشی از سخنان رهبر انقلاب مبنی بر انتقام خون حاج قاسم همچون اخراج نیروهای نظامی آمریکا از منطقه انجام شده است؛ اما سبک جمهوری اسلامی ایران متناسب با خود است و انتقام گیری را دنبال خواهد کرد و امروز زندگی بر کسانی که این کار را انجام داده اند، تنگ شده است.

وی به یکی از روحیات حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: حاج قاسم با روحیه اخلاصی که داشت، بزرگ شد و همگان باید این راه را از ایشان فرا گرفته و ادامه دهند.

فرمانده سپاه قدس در پاسخ به این سوال که روحانیت چه کمکی می‌تواند به سپاه قدس داشته باشد؟ ابراز داشت: روشنگری مردم در موضوع مقاومت از کارهایی است که روحانیت به خوبی می‌تواند انجام دهد.

منبع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.