×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه 10 مهر 1402  .::.   برابر با : Monday 2 October 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24143 خبر
مبالغ وام ضروری، ودیعه مسکن و تحصیلی اعلام شد

صندوق رفاه دانشجویان در بخشنامه‌ای جزئیات اعطای وام‌های ضروری و ودیعه مسکن و همچنین مبالغ وام‌های تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن، مازاد شهریه دانشجویان تحت پوشش نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را اعلام کرد.

به گزارش هم‌نوا براساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، سامانه یکپارچه صندوق رفاه به نشانی https://refah.swf.ir از روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ برای دانشجویان واجد شرایط متقاضی دریافت وام ضروری و ودیعه مسکن فعال خواهد بود.

نظر به اینکه پرداخت وام به دانشجو صرًفا از طریق ثبت درخواست وام درسامانه مذکور خواهد بود، اطلاع رسانی به دانشجویان برای اقدام در مهلت مقرر بسیار حائز اهمیت است و مهلت درخواست وام تحصیلی و شهریه که از ابتدای نیمسال جاری آغاز شده است نیز تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ تمدید می‌شود، کاربران دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و معاونین دانشجویی حداکثر تا روز یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲) غیر قابل تمدید) فرصت خواهند داشت تا نسبت به بررسی و تأیید درخواست‌های وام درسامانه جدید اقدام نمایند.

سقف مبلغ ضمانت وام‌های دانشجویی (بندهای ۱ و ۲ و ۳ ماده ۱۰ آئین نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی) به ترتیب به ۶۰، ۱۲۰ و بیش از ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین در خصوصبند ب ماده ۱۲ آئین نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی ارائه گواهی کسر از حقوق صرفًا برای دانشجویانی که بالاتر از ۱۲۰ میلیون تومان وام دریافت خواهند نمود الزامی است. بدیهی است مسئولیت صحت سنجی سند تعهد و گواهی کسر از حقوق ضامنین بر عهده دانشگاه‌ها خواهد بود.

وام تحصیلی دانشجویان متأهل حداکثر دو برابر سقف وام دانشجویان مجرد عادی است وهمچنین ضریب ۵۰ درصدی افزایش وام تحصیلی برای دانشجویان دارای ویژگی خاص، برای دانشجویان مجرد اعمال شود.

پرداخت وام مازاد شهریه به دانشجویان شهریه پرداز تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مطابق شیوه نامه سنوات گذشته پرداخت می‌گردد.

عدم ثبت تقاضای این وام درسامانه یکپارچه صندوق توسط دانشجوی تحت پوشش معرفی شده به منزله انصراف از دریافت وام مازاد شهریه می‌باشد همچنین به دلیل پرداخت کل مازادشهریه دانشجو، از طرف صندوق، پس از ثبت درخواست این وام توسط دانشجوی تحت پوشش امکان استفاده از وام شهریه صندوق برای وی در این نیمسال وجود نخواهدداشت.

منبع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.