×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 4 مرداد 1403  .::.   برابر با : Thursday 25 July 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25763 خبر
قالیباف: دشمن جنایتکار پشیمان نمی شود مگر با واکنشی قوی

به گزارش همنوا به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای در نطق پیش از دستور خود با اشاره به فرا رسیدن روز مجلس، گفت: روز مجلس همزمان با سالروز شهادت شهید بزرگوار آیت الله مدرس است، مجاهدی وارسته که در عمل به وظایف نمایندگی و فعالیت به نفع مردم الگوی اصلی همه نمایندگان در تمامی ادوار بوده و هست. میراث گرانبهای شهید مدرس، آزادگی، تدیّن، وارستگی و تلاش برای منابع مردم در تمام لحظات ایفای وظایف نمایندگی است.

وی ضمن تبریک روز مجلس به نمایندگان، خطاب به آنها ادامه داد: از شما همکاران گرانقدر می خواهم تا با استفاده از این فرصت کارنامه 6 ماهه و برنامه های پیش روی مجلس شورای اسلامی را به استحضار مردم برسانید، امیدوارم در این هیاهوی تبلیغاتی با تمام محدودیت ها، خروجی های واقعی مجلس در طول این مدت کوتاه پاسخی باشد به امیدی که مردم عزیز به شما نمایندگان بسته اند و انتظاری که از مجلس دارند.

نماینده  تهران در مجلس  با اشاره به شهادت ناجوانمردانه شهید فخری زاده، افزود: این روزها دوباره با شهادت ناجوانمردانه یکی از اندیشمندان در حوزه هسته ای و مدیران برجسته، دل مردم ایران به درد آمده و غمی سنگین بر دل همه دغدغه مندان پیشرفت و عزت ایران عزیزمان گذاشته است.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: دشمنان ملت ایران بار دیگر با استفاده از شیوه های ترور به عنوان یکی از غیرانسانی ترین رفتارها، نشان دادند که از افزایش قدرت ایران به هراس افتاده اند و حذف دانشمندان ما را برای مقابله با ملت برگزیده اند. مردم ایران بیش از 4 دهه است با چنین ضایعه هایی روبرو بوده و تجربه ثابت کرده که مردم توانسته اند راه شهدای خود را قوی تر از گذشته ادامه دهند و این بار نیز به دشمنان ثابت می کنند شهادت دکتر محسن فخری زاده پنجره ای جدید بر روی پیشرفت کشور باز خواهد کرد و باعث پشیمانی این تروریست های وقیح و حامیان آنها خواهد شد.

قالیباف بیان کرد: دشمن جنایتکار پشیمان نمی شود، مگر با واکنشی قوی که هم در مقابل خطاهای احتمالی آینده دشمن، بازدارندگی ایجاد کند و هم بابت این جنایات از آنها انتقام بگیرد. در همین راستا علاوه بر انتقام بازدارنده از دشمنان و آمران شهادت شهید فخری زاده، وظیفه همه قوا و سازمان ها و نهادهای مربوطه است که تهدید این ضایعه اسفناک را به یک فرصت برای قوی شدن در عرصه های مختلف اقتصادی، امنیتی، دفاعی و هسته ای تبدیل کند و همچنین از فرستادن هرگونه سیگنال ضعف و یا اعتماد به سیستم سیاسی آمریکا پرهیز نماید.

وی تصریح کرد: پیش از این نیز گفته شده که تغییر برآورد دشمن از محاسبه اقدامات ایران ضرورتی انکارناپذیر برای کاهش فشارها بر مردم ایران است، این مهم میسر نخواهد شد جز با برداشتن گام های بلند و معنی دار در حوزه هایی که دشمن به آنها توجه می کند و درباره آنها نگرانی دارد؛ امروز بیش از گذشته این نوع اظهارنظرها چه قبل و چه بعد از ترور، حاکی از درک نکردن این نکته بدیهی است که از نظر دشمن بالا بردن دست نیاز به مذاکره حاوی این پیام اشتباه است که ایران عزیز خدای ناکرده ضعیف است و تصور اشتباه دشمن از ایران ضعیف نتیجه ای جز فشار اقتصادی بیشتر و امنیت کمتر نخواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: برای دستیابی به این هدف هر کدام از قوا، نهادها و سازمان ها وظیفه ای دارند، مجلس هم در حدود وظایف و اختیارات خود، فوریت طرحی را که در روز 13 آبان تصویب کرده بود را در جلسه غیرعلنی امروز صبح بررسی و ان شالله در همین هفته نهایی خواهد شد که این طرح موجب تقویت صنعت و دستاوردهای علمی دانشمندان هسته ای شده و زمینه عبوراز تحریم ها را برای ایران ایجاد می کند.

نماینده تهران در مجلس عنوان کرد: این قانون در کنار واکنش های دیگر دستگاه های مرتبط علاوه بر احیای صنعت هسته ای ایران موجب بازدارندگی دشمن و امنیت خاطر مردم می شود، همچنین به دشمن نیز نشان می دهد که محاسباتش کاملا غلط بوده و تا به تعهداتی که یک طرفه در رفع تحریم ها زیر پا گذاشته اند، عمل نکند، ایران نیز به تعهدات خود عمل نخواهد کرد، همچنین برای دشمن روشن خواهد شد جنایاتی که نظیر آنچه در این ماه ها دیده ایم، نه تنها اجماع داخلی برای انتقام بازدارنده از آنها را ایجاد می کند، بلکه در برنامه هسته ای جهش خواهد آفرید.

رئیس مجلس  گفت: به برکت خون شهید فخری زاده قفل هایی که به صنعت هسته ای زده شده بود، باز و زمینه عبور از تحریم ها ان شاء الله فراهم خواهد شد.

برچسب ها : ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.