×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 16 خرداد 1402  .::.   برابر با : Tuesday 6 June 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 21960 خبر
شورای شهر تبریز باید از عمارت ساعت خارج شود

به گزارش همنوا، روح الله رشیدی  در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز که با موضوع بررسی احیای هویت تاریخی شهر تبریز برگزار شد، با اشاره به محل اداره شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در ابتدای ماجرا برای حفظ هویت تاریخی شهر، شورای اسلامی شهر تبریز برای اثبات دغدغه خود باید از عمارت ساعت خارج شود.

رشیدی ضمن قدردانی از جامعه علمی و اساتید دانشگاهی یادآور شد: ارتباط نهادهای علمی و جامعه این صحبت را که نهادهای علمی گوشه عزلت گزیده‌اند را به حاشیه می‌راند و این امر را که نهادهای علمی قصد نزدیکی به موضوعات شهری را دارند عینیت می‌بخشد.

در ادامه این جلسه حکیمه غفوری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به محل برگزاری این جلسه که دانشکده معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز بود، گفت: برگزاری این جلسه در مکان دانشکده معماری به دلیل قرابت این موضوع با معماری و شهرسازی است.

او ضمن اشاره به لزوم هم‌افزایی بین نهادهای مختلف ادامه داد: حضور نمایندگانی از سپاه و بسیج در این کمیسیون موجب وحدت رویه بین بسیج و سپاه شهرداری خواهد شد.

روح‌الله دهقان‌نژاد عضو شورای شهر تبریز هم در این جلسه با اشاره به متمرکز شدن بودجه شهرداری تبریز گفت: برخی مناطق که به‌صورت مناطق معین با دیگر مناطق در اجرای پروژه‌ها همکاری می‌کنند، مصداق مثال زکات دادن هستند و امور دیگر مناطق برای آنها جزو تعهدات ثانوی آنها به شمار می‌رود.

دهقان‌نژاد همچنین اظهار داشت: ما امروز در تاریخ خود به گذشته افتخار می‌کنیم اما اینکه امروز چه چیزی برای آیندگان به یادگار خواهیم گذاشت مد نظر نیست و این امر در عدم نگهداری اصولی از میراث گذشتگان مشهود است.

او با اشاره به برخی مشکلات موجود در مسیر ساخت مترو اضافه کرد:  قصد تخریب مترو و نادیده گرفتن زحماتی که در این مسیر صورت می‌گیرد را نداریم، قصد داریم بدانیم در واقع چه اتفاقی در این مدت در جریان ساخت مترو افتاده است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.