×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 7 آذر 1402  .::.   برابر با : Tuesday 28 November 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24852 خبر
شقایق دهقان: می دانستم «نون خ» سریال پربیننده ای است /کارهای تلویزیونی ام را بیشتر دوست دارم

به گزارش همنوا به نقل از فارس؛ حتما «خانم شیرزاد» در مجموعه تلویزیونی ساختمان پزشکان را به خاطر دارید. همان منشی سر به هوای دکتر نیما افشار که به جای رتق و فتق کردن همه امور، بدتر همه مسائل را به هم می ریخت و خرابکاری می کرد. او با لحن کش داری که در اصل منشی ها را نقد می کرد بیشتر در ذهن مخاطبان تلویزیونی ماند.

شقایق دهقان همان خانم شیرزاد بود که در قالب این نقش به خوبی دیده شد. او از سال ۷۶ کار حرفه ای خود را در سینما و تلویزیون آغاز کرد و در این سال های اخیر بیشتر در نقش های کمدی سریال های مهران مدیری بازی کرد.

اما او این شب ها در نقش نازنین در سریال « نون خ» به ایفای نقش پرداخته است. دختری که طی اتفاقی به زندگی نورالدین خانزاده وارد می شود و ماجراهایی جدید را با حضورش رقم می زند. 

با دهقان درباره حضورش در سریال های کمدی و بالاخص سریال «نون خ» گفت و گو کردیم.

** وقتی که در  فصل دو «نون خ» بازی کردید فکر می کردید تا این اندازه از این سریال استقبال شود؟

این سریال در فصل یک ثابت کرده بود که سریال پربیننده ای است. من از فصل دو به سریال اضافه شدم و با این آگاهی به گروه پیوستم که سریال پر بیننده ای است.

** سریال «نون خ» را در ادامه سریال های طنزی که بازی کردید می دانید یا اینکه بین کارهایتان تفاوت قائلید؟

به هر حال اغلب سریال های تلویزیونی یک جور است اما هر کدام می تواند لحن متفاوتی داشته باشد. نون خ سومین همکاریم با آقای آقاخانی است و حتی در این سه سریال دزد و پلیس و زن بابا و نون خ با اینکه هر سه یک کارگردان داشتند اما هر کدام لحن متفاوتی از دیگری دارند و فکر می کنم در نون خ با لحن متفاوتی روبرو هستیم.** چقدر پرداختن به قوم های مختلف در سریال های تلویزیونی جای کار  دارد؟

اگر بشود سو تفاهم ها را برداشت و ما به عنوان سازنده یاد بگیریم چطور به این موضوع بپدازیم اشکالی ندارد. در این سالها دو کارگردانی که توانستند در این مورد به خوبی عمل کنند سعید آقاخانی در نون خ و محسن تنابنده در پایتخت نشان دادند که می شود شوخی کرد اما طوری که به کسی برنخورد و خدای نکرده توهین و تحقیر و اهانتی صورت نگیرد. ایران کشوری است که قومیت های مختلفی دارد و بهتر است تا به قومیت های مختلف شهرهای ایران نیز بپردازیم.

**  به نظر شما خانواده تا چه اندازه در سریال«نون خ» نقش دارد؟

خیلی زیاد. آنچه در نون خ می بینیم بیشتر حول خانواده رخ می دهد و مواردی دارد که آموزنده هم هست. خانواده اهرم مهمی در یک اجتماع است و در کنار سایر موضوعات در داستان پردازی اهمیت ویژه ای دارد. 

**  در تعطیلات نوروز سریال نگاه می کنید؟

نه من امسال تعطیلات نوروز سر کار هستم و معتقدم سریال های نوروزی باید جذاب و سرگرم کننده باشد و بعد پیام های اخلاقی به مخاطبان بدهد. ما همیشه به خندیدن نیاز داریم و وقتی فشار زندگی مان زیاد می شود نیاز به خندیدن داریم و این را می شود از نوع شوخی ها و جوک های فضای مجازی فهمید. اگر سر کار نباشم سریال می بینم و پایتخت را دوست داشتم و سریال قابل قبولی برایم است. دوست داشتم در پایتخت حضور داشته باشم اما جنس پایتخت از جنس خود من دور است.

برخی می گویند ممکن است سریال ها برای بچه ها بدآموزی داشته باشد.مردم ما با سریال سازی روز دنیا آشنا هستند و چشم و گوششان به یک کیفیتی عادت کرده است و به همین دلیل توقعشان بالا رفته است و اگر ما به عنوان برنامه ساز نتوانیم برنامه جذابی را برای مخاطبان بسازیم آنها هم تلویزیون را رها می کنند و به سمت برنامه ها و کانال های دیگر می روند.** از همکاری با سعید آقاخانی بفرمائید.

سعید آقاخانی کنترل عجیبی روی یکدستی فضا دارد. من سریال کمدی زیاد کار کردم و از جایی به بعد سر نخ کمدی از دست کارگردان در می رود و کار دچار شلختگی می شود. اما این درباره سعید آقاخانی صدق نمی کند و او حواسش به همه چیز هست. درباره نون خ همیشه می گویم انگار که این خانواده دارند در روستای خودشان زندگی می کنند و ما در عرض یکسال آنها را نمی بینیم و دوباره بعد از یکسال دوربین به درون خانواده آنها می رود. امسال ما حتی مقابل دوربین از ماسک استفاده می کنیم و بالاخره در هر شرایطی باید با شرایط خودمان را وفق دهیم.

** در میان نقش های طنزی که بازی کردید کدامیک را از همه بیشتر دوست داشتید؟

سریال دزد و پلیس را خیلی دوست داشتم و هنوز هم دوستش دارم به این خاطر که نقش متفاوتی برای خودم بود و بازیگری می طلبید. کارهایی که در تلویزیون بازی کردم را از همه کارهایم بیشتر دوست دارم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.