×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه 16 خرداد 1402  .::.   برابر با : Tuesday 6 June 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 21960 خبر
حرفی از هزاران؛ سوز چوخ وقت یوخ! 

حالت خوب است؟ من یک شهروند فخیم تبریزیم. تصدقت، دستمان به رئیست نرسید. شهردارعالی مقامتان را بعد از اندی سال درگیر آرزوهای محال دیدم، خواستم با تو درد و دل کنم. امیدوارم لبت خندان و کیفت کوک باشد تا ابد الدهر... 
جانم برایت بگوید از خدا پنهان نیست از تو چه پنهان؟ شهردار ایرش خبری از خود در درگاه مجازی مدیریت شهری درج کرده بودند و به همین خاطر او را در کنار ابرهای آرزو تنها گذاشتم و مزاحم شریف شدم. شهردار ایرش آرزوها بسیار دارد حالا بگذریم اگر هم  عمر مدیریت وی در شهرداری تبریز کفاف نداد هم نداد وی بعنوان یک شهرساز و پیمانکار با سابقه بعد خانه نشینی البت نظام مهندس داری می تواند بکند و به وعده هایش یکی یکی جامه عمل بپوشاند. رسول جان باور می کنی شهردار ایرش می خواهد داشته‌های ۴ هزار ساله تبریز را احیا کند!
فکر کن اگر فقط آق قویونلوها را با قره قوینلوها دم در این عمارت جمع کند چه بلوایی می شود. تصور احیای این برش از تاریخ کهن تبریز و حضور اوزون حسن در حیاط عمارت برای پیگیری مطالبات شهروندان آن زمان ماجرایی می شود که ان سرش ناپیداست!
رسولم! شوخی کردم من که می دانم قصد ایرش شهردار احیای اینگونه که نیست منظورش توجه بسزاست در مقوله آثار باستانی و تاریخی و الخ است.
وی در آیین اعطای سند ثبت ملی موزه شهر تبریز چنین ابراز داشته است: اقتصاد شهری و موضوعاتی که در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی مهم است، در برنامه کاری شهرداری قرار گرفته تا ریل‌گذاری این کار فراهم شود.
همین یک جمله نشانگر اهمیت دادن وی به دو مقوله اقتصاد شهری و میراث و گردشگری است که در پایان دوری مدیریتش در برنامه قرار داشته و می خواهد ریل گذاری اش فراهم شود. در مورد سرمایه گذاری و درآمد پایدار که سندکاری و قرارداد جدیدی در شهر موجود نیست و در مورد گردشگری و میراث همین مجموعه اوزون حسن و حسن پادشاه و مقبره الشعرا و میدان مرکزی شهر و درب استانبول و هزار یک داشته تبریز کافی است مانند مترو ایستگاه قونقا از ریل خارج شوند و ... 
رسول آقا خوب نیست آدم یک کاری را درست انجام بدهد بعد رسانه ای کند؟ کاش آیین اعطای سند ثبت ملی موزه پروژه میدان آذربایجان هم برگزار شود. این پروژه از دوره قبل همین طور بلاتکلیف ماند. احیای این پروژه باستانی تازه ساخت با قدمت 4 هزار سال که نیست. می شود دستی سر و رویش کشید و تحویل جماعت داد تا در سال حفظ هویت و میراث فرهنگی و تاریخی تبریز این پروژه و پروژه میارمیار و پارک بزرگ تبریز هم سر و سامانی بگیرند.
معاون رسول از پارک بزرگ تبریز گفتم  گویا خود تو هم آرزوهای بزرگی برایش داری ، خوش بحالتان مرد است و آرزوهای بزرگ اش. چرا من این همه نوک دماغم را می بینم؟ جایی گفته ای : پارک بزرگ تبریز به زودی عملیاتی می‌شود. بنظرت کمی زود نیست؟ همین چند روز باقی مانده عملیاتی می کنید برود پی کارش؟! دیدم آنجا آورده شده است: مجموعه پارک بزرگ تبریز در ابعادی بزرگتر از ائل گلی و در راستای توسعه شهری به خصوص در ورودی شهر، به زودی عملیاتی می‌شود.
یعنی به زودی زود؟ چقدر خوب! محدوده میدان‌چایی از سه راهی اهر آغاز و تا پارک بزرگ ادامه دارد که با ساماندهی آن پتانسیل جدید گردشگری در کلان شهر تبریز ایجاد می‌شود؟ خدای من مرسی که رسول ما و رفقا را داریم...
جا دارد من در این جا ضمن تشکر از رسول بزرگوار و عوامل پشت و روی صحنه خواستار افزایش وقت برنامه ها را داشته باشم و پیشنهاد می دهم همانند مسیر گشایی های 70 و 80 کلیومتری که از مرزهای بستان آباد را هم در می نوردد، همین پارک بزرگ را از میدان چایی ادامه داده تا آرپادرسی و جنگلهای باصفای شمال کشور گسترش دهیم. با تشکر!
هنوز نامه ام تمام نشده است این تشکر بعنوان یک تشکر ضمنی در مسیر کارهای بزرگی است که رییس شورای شهر از رسانه ای نشدن انها شاکی است. 
معاون ساعی رسول آقا جانم برایت بگوید.دکتر دبیری رییس شورای پنجم شهر تبریز بدون اینکه از افتخارات شورای شهر چیزی آنچه شورای پنجم برای شهر انجام داده بگوید شما و همکاران اطلاع رسانی شهرداری تبریز را متهم به کم کاری در جهت تنویر اذهان عمومی شهروندان کرده است. 
وی در صحن علنی شورای شهر تبریز ادعا کرده است: در دوره پنجم شورای شهر اقدامات زیادی انجام گرفته است، ولی متاسفانه رسانه‌ای نگردیده است. باید عملکرد خود را به صورت مصور آماده و در زمینه اطلاع رسانی قوی کار کنیم، شهروندان حق دارند از اوضاع و اتفاقات شهر باخبر شوند.
کوزه آن تراود که در اوست. بهتر نیست علت این اظهار نظر مخدوش را کسی توضیح دهد و کتمان کاری و رسانه ای نشدن خیل اقدامات را بعد از گذشت پنج سال بهانه تراشی نماید؟
رسول آقا سوز چوخ وقت یوخ آما
سلامت بماند و باشد ایرش آقا که در وقت پایانی مدیریت اش یک رام جدید مترو بجای آنچه به دیوار ایستگاه قونقا کوبیده شد را آورد. راستی ایشان که در مراسم رژه افزودن 100 دستگاه به ناوگان اتوبوس رانی شرکت کرده اند پس چه شده است که بهشتی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا می گوید: متاسفانه در طول چهارسال تنها توانستیم  ۱۲ دستگاه اتوبوس خریداری کنیم که این در سایه شرایط سیاسی و اقتصادی کشور بوده است.
شهر دیگر همانند تهران و مشهد با وجود محدودیت ها توانسته‌اند بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خریداری کنند.
از همه مهمتر وقتی کل درختان تبریز یک میلیون اصله بود و الان گفته می شود یک میلیون هم کاشته شده است پس چرا تبریز جنگل نشده و چشمان شهروندان این رشد دوبرابری را ملموس مشاهده نمی کنند؟ چرا یک دوره موفق مدیریت شهری اینچنین طی شده است اما خبری از توسعه شهرکلانشهر  تبریز نسبت به کلانشهر مشهد و اصفهان نیست؟ آن قرارداد تراموای تبریز چگونه لغو و به سرانجام نرسید ولی در شیراز همان شرکت در حال انجام به تعهدات فی مابین است؟
رسول جان حمام رفته ای؟ منظورم حمام نوبر است که با وجود مالکیت شهرداری، توانایی حل مشکل آن را نداشتید الان 14 خانه تاریخی را دارید کاه گِل می گیرید؟ شما تنها 4 تایش را نام ببر بقیه پیشکش! اسامی این 14 خانه تاریخی که شهرداری خودش را درگیر آن کرده را نگویی با تو قهر می کنم و دیگر برایت نامه نمی نویسم. 
البته خدا را شکر بازسازی و راه اندازی آبنمای فلکه مصدق ولی عصر(عج) پس از ۱۵ سال بلاتکلیفی انجام شده است. اما پروژه مشارکتی آبنمای موزیکال همانند کل پروژه های سرمایه گذاری در این دوره طلایی شورا به خواب رفته اند.
رسول آقا سلام ما را برسان ملالی نیست غیر از دوری و دوستی ! این آمار را هم بخوان عزیزجان برادر:
۸۶۸ هزار تن در چهارسال یعنی ۲۱۷ هزار تن در سال 
هر تن آسفالت حدود ۸۰۰ هزار تومن است که جمعا حدود ۱۷۳ میلیارد تومان برای هر سال یعنی هر منطقه ۱۷ میلیارد تومان ؟

۸۶۸ هزار تن یعنی پوشش آسفالت سطحی به وسعت حدود ۸ میلیون متر مربع یعنی تعداد ۴۰۰ خیابان به طول یک کیلومتر و عرض ۲۰ متر 
یا مثلا ۳ بار مسیر تبریز ارومیه را آسفالت کنیم. 
یا مثلا ۱۰۰ بار مسیر قونقا تا نصف راه رو آسفالت کنیم 

نگارنده: امیر تومان خانی/ منتسب و منتصب به نواده چندم امیرتومان شهردار اسبق کهن کلانشهر تبریز

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.