×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 24 خرداد 1403  .::.   برابر با : Thursday 13 June 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25602 خبر
سناریوی محورِ آمریکایی–صهیونیستی، تجزیه کشورهای اسلامی منطقه است

به گزارش همنوا به نقل از مهر، محمد باقر قالیباف عصر امروز (دوشنبه) در نشست ویدئو کنفرانسی رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی فلسطین، ابتدا از برخی رهبران مقاومت فلسطین و رؤسای کمیسیون‌های روابط خارجی و نمایندگان مجالس کشورهای دوست و برادر که با هدف تشریک مساعی و آگاهی بخشی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، دعوت مجلس شورای اسلامی ایران را پذیرفته و در این نشست مجازی مشارکت کردند، قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان تلاش دارند از مسیر اعمال تحریم‌ها، اقدامات خودسرانه و یکجانبه، تهدید و تطمیع، وحدت امت اسلامی را هدف قرار دهند، گفت: بی‌تردید، در چنین شرایطی اهمیت موضوع فلسطین، ما نمایندگان مجالس کشورهای اسلامی و پارلمان‌های حامی فلسطین را بر آن داشت تا با تمرکز بر شعار «قدس محور وحدت‌ما – باهم علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی»، برای حمایت از قبله اول مسلمین و قدس شریف به عنوان بخشی از هویت دینی مشترک مسلمانان، گرد هم آئیم و میثاقی دوباره ببندیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جنایات مستمر رژیم تروریستی صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوارغزه، از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی ملت مظلوم فلسطین و محور مقاومت، ۱۲ سال پیش و در اولین سالروز تجاوز ۲۲ روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه، با هدف تجلیل از مظلومیت مردم فلسطین و حماسه‌آفرینی محور مقاومت، طی مصوبه مجلس شورای اسلامی، ۲۹ دی‌ماه را به نام روز «غزه، نماد مقاومت فلسطین» نامگذاری کرد و این روز، برای همیشه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.

قالیباف ادامه داد: ما امروز، به منظور پاسداشت مقاومت ملت فلسطین و محور مقاومت، در این نشست مجازی گردهم آمده‌ایم تا مجدداً تأکید نمائیم که امروز اهمیت هیچ مسأله‌ای به درجه اهمیت آزادی قدس شریف برای جهان اسلام نمی‌باشد و آرمان فلسطین، آرمان قرن ۲۱ برای جهان اسلام است.

وی تاکید کرد: همانطور که می‌دانید اشغال کشور فلسطین و آوارگی فلسطینی‌های ساکن در این سرزمین، بدترین فاجعه‌ای است که جریان انحرافی صهیونیسم بعد از جنگ جهانی دوم در قلب جهان اسلام ایجاد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم گذشت ۷۲ سال از این رویداد تلخ و روز نکبت، همچنان بیش از ۴ میلیون فلسطینی در اردوگاه‌ها و در بدترین شرایط معیشتی بسر می‌برند؛ بیش از هزاران نفر در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر، زندانی و تحت شکنجه‌اند. شهرک‌های صهیونیستی همچنان توسعه می‌یابد و هر روز زنان و کودکان فلسطینی به خاک و خون کشیده می‌شوند و هرروز خانه فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی به بهانه‌های مختلف تخریب می‌شود.

قالیباف بیان کرد: بیش از دو میلیون فلسطینی، ۱۴ سال است در غزه، تحت محاصره کامل انسانی قرار دارند و بیش از ۶ میلیون فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه غربی در زیر سلطه صهیونیست‌ها و جوّ نظامی، پلیسی و امنیتی وحشتناک و غیر انسانی به سر می‌برند، یک تراژدی دردناک برای بشر در قرن ۲۱ است.

وی با تاکید بر اینکه تأسف بارتر از این اتفاقات، این است که همه این جنایت‌ها در سکوت و مماشات برخی از حاکمان جهان اسلام، سازمان ملل و سازمان‌های مدافع حقوق‌بشر درحال وقوع است، تصریح کرد: امروز، ما نه تنها شاهد حمایت و کمک به مردم مظلوم فلسطین نیستیم، بلکه متأسفانه معدودی از حاکمان کشورها با نادیده انگاشتن حقوق ملت فلسطین، با برقراری روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری و حتی نظامی - امنیتی و سرمایه‌گذاری، در پروژه‌های شهرک سازی صهیونیست‌ها کمک می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه صهیونیست‌های اشغالگر و تروریسم در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کووید ۱۹، ارسال واکسن برای اسراء و زندانیان فلسطینی را ممنوع و تحریم می‌کنند، فاجعه مضاعفی است که وجدان هر انسانی را با هر دین، مذهب و آئینی به درد می‌آورد.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه امروز، همه ما مسئولیم و کمترین وظیفه انسانی و اسلامی ما این است که با صدای بلند فریاد برآوریم و صدای مظلومیت فلسطین را به گوش جهانیان برسانیم، تصریح کرد: محورِ آمریکایی – صهیونیستی، سناریویِ تجزیه کشورهای اسلامیِ منطقه را به موازاتِ اخراج فلسطینی‌ها از سرزمین اجدادیِ آن‌ها و یهودی‌سازی و تخریب مسجدالاقصی دنبال می‌کند.

وی افزود: بی‌تردید اگر امروز جهان اسلام متوجه این توطئه خطرناک نشود و از وقوع آن ممانعت نکند و صهیونیست‌ها در صورتی که بتوانند قبح عادی‌سازی روابط را برطرف کنند، گام بعدی را برای تجزیه جهان اسلام برخواهند داشت. جهانیان در سال‌های اخیر، روابط نزدیک صهیونیسم و تروریسم را در بخش‌هایی از منطقه غرب آسیا و به ویژه سوریه، شاهد بوده‌اند، این خصومت صهیونیست‌ها، با هدف تجزیه کشورهای اسلامی دنبال می‌شود و باید هوشیار بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به رؤسای کمیسیون روابط خارجی شرکت کننده در این نشست، گفت: معتقدیم پارلمان‌ها، تصویر گویا و زبان حالِ مردم هستند و می‌توانند از ظرفیت خود در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و بیان این فجایع در نطق‌های پارلمانی استفاده کنند. این حداقل کاری است که می‌توان برای فلسطین انجام داد.

قالیباف اظهار داشت: ما در مجلس شورای اسلامی ایران به ویژه در این مرحله حساس، با به‌کارگیری دیپلماسی پارلمانی برای تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین تلاش می‌کنیم و ضمن حمایت از راه‌حل مقاومت به عنوان یک حقِ مشروع، بر راه‌حل سیاسی فلسطین از طریق ثبت طرح برگزاری همه‌پرسی در میان ساکنان اصیل فلسطین در سازمان ملل، بر مشارکت این ساکنان اصیل در طرح رفراندوم شامل مسلمان، مسیحی و یهودی تأکید کرده‌ایم. هرچند صهیونیست‌ها ثابت کرده‌اند که فقط زبانِ قدرت را می‌فهمند.

وی بیان کرد: خوشبختانه امروز ملت و مقاومت فلسطین، بیدار، سرزنده و بالنده است و اسیر این توطئه‌ها نخواهد شد. باور داریم که ملت فلسطین از حقوقِ حقه خود کوتاه نخواهد آمد و ما نیز وظیفه داریم از این روحیه مبارزه و مقاومت تا حدِ ممکن حمایت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بی‌تردید، طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به معامله قرن، شکست خورده است و ملت‌ها بیدار و هوشیارند و با داشتن عقبه و فرهنگ غنیِ اسلامی نخواهند گذاشت صهیونیست‌ها بر منطقه مسلط شوند.

قالیباف در پایان یاد و خاطره سردار سپهبد سلیمانی، قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم را که ازسوی مقاومت و مردم فلسطین «شهید قدس» نام گرفت است را گرامی داشت.

برچسب ها : ,

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.