×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 3 اسفند 1402  .::.   برابر با : Thursday 22 February 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25131 خبر
روحانی: واکسیناسیون از مطالبات و دغدغه‌های مردم بود

به گزارش همنوا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در آیین افتتاح پروژه‌های وزارت نیرو گفت:  امروز افتتاح آغاز واکسیناسیون را داشتیم و این یکی از مطالبات و دغدغه‌های مردم بود.

رییس جمهوری با قدردانی از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بابت کار بسیار خوبی که انجام داد و این واکسیناسیون را از فرزند دانشجوی جوان خود آغاز کرده است، تصریح کرد: وزیر بهداشت، واکسیناسیون را از فرزند خود آغاز کرد تا مردم بدانند اگر اقدامی در زمینه مقابله با این کووید می‌شود همه بر مبنای برنامه های تخصصی و علمی و حساب شده است.

وی ادامه داد: جان و سلامت مردم برای ما مهم ترین مسئله است و همه مسوولان آماده اند هر جا احساس دغدغه و خطری می‌شود پیشگام شوند و در جلو باشند تا همه بدانند برنامه های بی حساب و بی مطالعه برای مردم مدنظر قرار نگرفته است.

 رئیس جمهوری خاطرنشان کرد:  تعجب می‌کنم خارج‌نشینان از این به بعد چه چیزی برای گفتن دارند. آنها می گفتند چند کشور واکسیناسیون را شروع کردند چرا ایران شروع نکرده است حالا از این به بعد باید چیزی دیگری به بهانه دیگری پیدا کنند تا فریادشان بلند شود.

وی افزود: آنها خیالشان راحت شود که مردم ما مردم بزرگی هستند و مسئولان کشور منتخبان مردم و خادمان این سرزمین هستند و همه اقدامات لازم را آنچه در توان داریم انجام می‌دهیم.

روحانی یادآور شد:  یک بار هم گفتم ما با دست بسته شنا می کنیم و دنیا با دست باز. ما را وارد یک جنگ اقتصادی در این سه سال کردند و با وجود بسته بودن دستمان از دیگران عقب نخواهیم ماند و آن هم به برکت لطف خداوند و همت و ایثار مردم ماست.

رییس دولت تدبیر و امید دومین افتتاح امروز را مربوط به آب و برق عنوان و تصریح کرد: افتتاح طرح ۱۶۰ مگاواتی در اردبیل و همچنین افتتاح سد و تصفیه خانه فاضلاب امروز انجام شد و این ها بسیار ارزشمند است. دولت تدبیر و امید بعد هفت سال و نیم به افتتاح پنجاهمین سد خود رسیده است.

روحانی گفت: اگر در آغاز دولت به مردم می‌گفتیم قرار است ۵۰ سد در این دولت افتتاح شود که البته ۷ سد دیگر تا پایان دولت قرار است بهره برداری شود، شاید باور نمی کردند. البته آغار برخی سدها مربوط به دولت قبل بوده، برخی سد هم ما آغاز و افتتاح کردیم و چه سدهایی که ما آغاز کردیم و در دولت بعد افتتاح می شود.

وی ادامه داد: این سدها در شرایط تحریم به بهره برداری رسید و اگر تحریم نبود چه می شد؟ یک بار گفتم آمریکایی ها در تحریم جلوی آب را هم گرفتند و بعضی البته این حرف را نفهمیدند یعنی سدهایی که می توانستیم بسازیم را کاهش دادند اگر تحریم نبود به جای این ۵۰ سد، ۸۰ سد افتتاح می شد و آنها جلوی افتتاح ۳۰ سد را گرفتند. میلیون ها متر مکعب آب را از مردم گرفتند و تحریم مانع آب شد و یکی از مسیرهای برجام باز کردن این راه ها بود.

رییس دولت تدبیر و امید در مورد افتتاح طرح های ورزشی سراسر کشور، گفت: ۲۲۴ طرح و پروژه ورزشی افتتاح می‌شود و افزایش اماکن ورزشی ما از ۴۰ هزار به ۶۱ هزار در این ۷ سال و نیم نشان می‌دهد ما امروز فرصت بهتری برای داشتن بدن سالم تر و ساعت های پر نشاط تر در اختیار داریم و در ایام فراغت یکی از بهترین ها در اختیار داشتن اماکن ورزشی است که می‌تواند موجب نشاط روح و جسم شود.

وی ادامه داد: یکی از مسیرهای برجام این بود که این راه ها را باز کرد البته خیلی از سد هایی که امروز افتتاح می‌کنیم حاصل برجام است زمانی که پس از انعقاد برجام دست و بال ما کمی بازتر و سرمایه گذاری ها بیشتر شد توانستیم این کارها را انجام دهیم و بخشی از این سدهایی که امروز افتتاح شد از سال ۹۴، ۹۵ آغاز شده است.

 روحانی گفت: بنابراین به همه آنانی که در صحنه تبلیغات حرف می‌زنند بگویم که درست حرف بزنند و همه ابعاد مسئله را در نظر بگیرند در زمینه آب که مسئله بسیار مهمی است و همچنین برق وقتی که می‌بینیم ۲ یا ۳ ساعت برق قطع می‌شود،  فشاری بر مردم وارد می شود البته آنها هم حق دارند برای اینکه برنامه ها و زندگیشان به این برق بستگی دارد.

وی افزود: اگر در شرایط کرونا دچار مشکل بودیم و اگر در برق دچار مشکل بودیم و کاری نمی‌توانستیم بکنیم، مدافعان سلامت ما چگونه می توانستند کار انجام دهند و چقدر برق اضطراری می‌توانست به آنها کمک کند و تا چند ساعت می توانند از برق اضطراری استفاده کنند.

روحانی اضافه کرد: در فصل تابستان در اوج گرما آب قطع نشد اما وقتی حادثه ای رخ می‌دهد و در جایی آب یا برق یا گاز برای چند ساعت قطع می‌شود که باید تلاش کرد آن چند ساعت هم نباشد، اما در عین حال فرصتی است که مردم کاملاً لمس می کنند زیر بناها چیست یعنی اگر این گاز یک ساعت بعد شود در سرمای زمستان چه پیش می‌آید. اگر بنزین و گازوئیل برای یک روز قطع شود چه می شود. این خدماتی که دولت به طور مرتب دارد ارائه می کند و به طور عادی در اختیار مردم دارد قرار می گیرد، احساس نمی شود. 

وی افزود: مثلا یک جایی برویم که بخواهیم از بنزین استفاده کنیم و بنزین نباشد یا گازوئیل و گاز نباشد و قطع شده باشد یا اینکه برق قطع شده باشد چون این کم اتفاق می‌افتد مانند ماهی است که در آب و اهمیت آن را حس نمی کند.

روحانی خاطرنشان کرد:  خدماتی که در دوران تحریم انجام گرفت بسیار بزرگ است. پویش پنجشنبه های الف ب ایران که از سال گذشته آغاز شد و امسال هم ادامه یافت، غیر از طرح‌های بزرگی که افتتاح می شود،  برای مردم نشاط ایجاد می کند.

 رئیس جمهوری گفت: امسال به خاطر کرونا سفرهای ما محدود بود اما به صورت ویدئو کنفرانسی توانستیم هر پنجشنبه و همچنین امروز چهل و نهمین طرح امسال را افتتاح کنیم به طور عادی هر پنجشنبه آیین افتتاح داشتیم و اکنون در دهه فجر هم روزهای دهه فجر به به پنجشنبه ها اضافه شده است.

رییس دولت تدبیر و امید این افتتاحیه ها را جدای از تحول بزرگ در اقتصاد، مسائل زیربنایی و آسایش مردم کشور، ایجاد یک نشاط بزرگ برای مردم توصیف کرد و گفت: وقتی مردم  می بینند جوانان،کارگران، مهندسین، مدیران یک لحظه دست روی دست نگذاشتند و در شرایط تحریم در طول سال افتتاح هایی داشته اند و در هر افتتاح از ۵ هزار  تا ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده، در بین شان نشاط ایجاد می شود.

 وی اضافه کرد: خوشحالم در زمینه آب و برق در این دولت کار بسیار ارزشمندی انجام شده و در تراز کشورهایی پیشرفته است و وقتی با دولتهای گذشته خود مقایسه می کنیم شرایط ما با وجود همه فشارها شرایط بهتری است که بسیار سپاسگزارم.

 روحانی درباره اهمیت ورزش گفت: طرح های بزرگ ورزشی هم افتتاح کردیم چون ورزش بسیار مهم است. ظاهر ورزش یک چیز تجملی است اما ورزش یعنی سلامت روح و جسم با هم و یعنی نشاط و تحرک.

وی ادامه داد: در ورزش هایی که در مسابقات جهانی حضور پیدا می کنیم مساله ملی هم مطرح می‌شود و خوشبختانه در این دولت هم حضور در میدان های ورزشی بین‌المللی و هم مدال هایی که به دست آورده‌ایم، بیشتر بوده است.

 رییس جمهوری با بیان رو به رشد و گسترش بودن فضاهای ورزشی ما در دولت تدبیر و امید گفت: فضاهای ورزشی ما از ۴۰ هزار در سال ۹۲ امروز به ۶۱ هزار فضای ورزشی رسیده است این تحولی بزرگی است که در این دولت افتتاح شده است.

وی ادامه داد:  این نشان می‌دهد همه مردم،بخش خصوصی، وزارتخانه‌ها و به ویژه وزارت ورزش و جوانان فعال هستند و از وزارت ورزش به خاطر این افتتاحیه ها تشکر می کنم و بار دیگر به مردم عزیزمان تبریک می‌گویم و همه این طرح‌ها که برای مردم ایران است، مبارک باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.