×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : جمعه 4 خرداد 1403  .::.   برابر با : Friday 24 May 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25524 خبر
رنجبر: من مامور به تکلیف بودم نه نتیجه!

به گزارش همنوا، پس از کش و قوس‌های فراوان و گسترش دامنه اختلافات شورا و شهردار تبریز، بالاخره اکثریت شورا موفق به برکنار عباس رنجبر شدند.

عباس رنجبر در نطق آخر خود در صحن شورا و دفاع از عملکرد خود اظهار داشت: اعتراضی به فرایند استیضاح ندارم. شخصا اعتقاد دارم به هر شکل موجود می‌خواهیم نتیجه بگیریم.بحث این است که اگر بررسی عملکرد به اینجا رسیده است، در شهریورماه این پرونده‌سازی‌ها برای جه بود؟

من 30 سال در شهر خدمت کردم، با فساد و زیاده‌خواهی مقابله کردم. افرادی که پرونده‌سازی می‌کردند، می‌دانستند چه کسی می‌آید.

رنجبر در ادامه افزود: اولین انتصابات من در 27 مهر اتفاق افتاد و بلافاصله یک هفته بعد سوال طرح شد. عضو محترمی که 22 نفر لیست می‌دهد، هفت نفر آن اصلا در شهرداری نیست. روحانی که خود را انصار می‌داند یا هر چیز دیگر، خواسته های او به جا نخواهد آمد.

شبانه 30 میلیارد از ما پول می‌خواستند

عباس رنجبر با اشاره به تماس شبانه یکی از روحانیون سرشناس با یکی از مدیران شهرداری، خارنشان کرد: شبانه با مدیر من تماس گرفته و خواستار دریافت 30میلیراد بودند که بنده مخالفت کردم. چون این پول بیت المال است و نمی‌توانم با سفارش این هزینه را انجام دهم.

وی با تاکید بر اینکه فرایند استیضاح برای امروز نیست، افزود: ما در برابر گول‌ها ایستادیم. من هفته گذشته از سیصد میلیارد صحبت کردم که با رئیس مجموعه نیز صحبتی داشتیم که قبول کردند اینطور نباشد و بازگردد. چطور می‌شود که این فرایندها طی نشده و به سرعت به استیضاح اقناع می‌شوند.

رنحبر در ادامه اضافه کرد: صد رحمت به شوراهای قدیمی، که نفر می‌آورند و بعد می‌گفتند در یک جایی مشغول شود. این شوراهای ما مدیرعامل می‌خواهند. به من می‌گویند چرا استیصاح را مطرح کردی؟ گفتم شاید در این سیزده نفر، شش نفر هم‌قسم پیدا کردم، ولی اینطور نشد. برای شهر و مردم مطرح کردم.

رنجبر در ادامه خطاب به اعضای شورا گفت: صادقانه بگویید آقا نپسندیدیم. چرا باید افراد را لجنمال کنی؟ در حوزه پروژه‌های عمرانی همه می‌دانند نیمه دوم سال در تبریز فصل کاری نیست. معتقدم باید با مردم روراست باشیم و مسائل را درست انتقال دهیم.

جبران ورزشکستگی بانک شهر از جیب شهرداری تبریز

شهردار تبریز با اشاره به تغییر مدیرعامل سازمان پسماند گفت: ما در حوزه پسماند نفری گذاشتیم که روزانه صد میلیون تومان کاهش هزینه داشتیم به کجا می‌رفت؟ باید هم مقاومت شود و دعوا شود. رئیس شورا گفتند نگاه حراستی به بانک شهر دارم. بانک شهر می‌خواهد پروژه‌های خودش را به شهرداری بفروشد. بانک شهر می‌خواهد ورزشکستی‌اش را با این کار جبران کند.

گفته‌اید می‌خواست در تعرفه عوارض محلی، از جیب مردم بردارد. هر چه بردارم برای شهر هزینه خواهم کرد. نه جیب خودم. بانک شهر برای جیب خودش می‌خواست چرا مخالف نبودید.؟

عباس رنجبر در بخش پایانی اظهارات خود با اشاره به خواسته‌های نامعقول و خارج از عرف برخی اعضای شورا بیان داشت: افتخار می‌کنم در تبریز بوده و زندگی کردم. اما اعتقاد دارم مواجهه با فساد نیازمند هزینه بود و مقاومت‌هایی صورت خواهد گرفت. بنده با هدف اعتلای شهر تبریز این مبارزه با فساد را شروع کردم و نمی‌خواهم اسم بیاورم که چه کسانی چه چیزی خواستند. به عنوان شیعه علی، در این راه ثابت‌قدم هستم. بنده مامور به تکلیف هستم نه نتیجه.

پس از اظهارات عباس رنجبر، رای گیری از اعضای شورا بر استیضاح شهردار تبریز انجام شد که در پایان، 9 عضو شورا به برکنار شهردار تبریز رای دادند.

همچنین در ادامه، با رای هشت عضو شورا، مهدی یوسفی به عنوان سرپرست شهرداری تبریز انتخاب شد. البته با اعلام رئیس شورای شهر تبریز تا زمات تائید روند استیضاح از سوی فرمانداری تبریز، عباس رنجبر همچنان به عنوان شهردار تبریز فعالیت خواهد داشت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.