×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403  .::.   برابر با : Thursday 25 April 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25393 خبر
رحمانی فضلی: از اقدامات نمایشی در مقابله با کرونا پرهیز شود

به گزارش همنوا به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست اعضای ارشد کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا، گفت: نتیجه اطلاع رسانی صادقانه، ایجاد ادراک واقع بینانه و تحقق رفتار مسئولانه از سوی مردم است.

وزیر کشور در این نشست که سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی ربیعی سخنگوی دولت، فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی و معاونین ذیربط وزارت کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند، با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در عرصه اطلاع رسانی شیوع بیماری کرونا و روند مبارزه با آن، بخصوص از سوی بخش‌های مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر ضرورت تحقق مرجعیت اطلاع رسانی تأکید کرد.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت صیانت از سلامت عموم مردم و تأکید متخصصین مبنی بر اثر سو عدم رعایت بهداشت فردی و مراودات غیر بهداشتی بین افراد در مجامع و همچنین سفرها بین مناطق مختلف در گسترش بیماری، خواستار اهتمام حداکثری رسانه‌ها بخصوص رسانه ملی در شکل دهی فوری ادراک عمومی نسبت به اهمیت این مسائل شد.

وی دوگانه هراس غیر واقع بینانه و بی توجهی غیر مسئولانه نسبت به شیوع بیماری کرونا را کاذب و مخرب برشمرد و مهمترین هدف و نتیجه توأمان اطلاع رسانی را ایجاد ادراک واقع بینانه و تحقق رفتار مسئولانه در عموم مخاطبان بر شمرد.

وزیر کشور با مرور برخی زمینه‌های پیشینی که موجبات ایجاد تردید و بی اعتمادی نسبت به اخبار و اطلاعات منتشر شده را فراهم می‌سازد، ابراز امیدواری کرد، با مبنا قرار گرفتن اصول اطلاع رسانی و همچنین تقدم اقدام بر اعلام، از دل تهدید ایجاد شده در اثر ورود ویروس جدید، فرصتی برای تقویت اعتماد عمومی، فراهم شود.

رحمانی فضلی در همین زمینه، ضمن تأکید بر استمرار اطلاع رسانی صادقانه از سوی مسئولان و البته توجه بیش از پیش به ارائه جزئیات مورد نیاز افکار عمومی، اقدامات تبلیغاتی نمایشی برخی عناصر غیر مسئول را غیر قابل قبول بر شمرد و با توجه به اهمیت صیانت از آرامش و طمأنینه در فضای عمومی جامعه به عنوان مقدمه و شرط لازم برای حفظ سلامت و بهداشت، خواستار واکنش بهنگام مراجع قانونی به رفتارها و اقدامات غیر مسئولانه از جمله عدم توجه به مرجعیت و نهادهای رسمی متولی انتشار اطلاعات تخصصی شد.

وی همچنین آموزش عمومی و آگاهی بخشی فراگیر را از جمله اصلی ترین نیازها برای مقابله با شیوع بیماری کرونا ویروس برشمرد و مسئولیت رسانه ملی و مجموعه رسانه‌های برخوردار از منابع عمومی یا وابسته به دستگاه‌های مختلف را دارای مسئولیت تاریخی در این عرصه برشمرد و تاکید کرد: همه این مجموعه‌ها بایستی نقش تاریخی خود در این عرصه را به احسن وجه ایفا کنند و البته در محتوای آموزش‌ها، محوریت نظارتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را مورد توجه کامل قرار دهند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.