×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 8 بهمن 1401  .::.   برابر با : Saturday 28 January 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 20530 خبر
در دفاع از ائمه جمعه

هم‌نوا_ مهدی نعلبندی

اصابت خمپاره‌ها به خاک ایران، همه‌ی تبعات جنگ قره‌باغ برای ایران نیست. این یک نشانه است که خبر بدهد انفعال، جنگ را به داخل ایران خواهد کشاند. ترکش این جنگ، چه بخواهیم و چه نخواهیم به خانه ما رسیده است.

ائمه جمعه شمال غرب بیانیه‌ای خوب و بموقع دادند که واکنش‌هایی دور ار انصاف و ناصواب را در پی داشت و گفتند چون آقایان بیانیه دادند عصرش برخی شعارهای هنجارشکنانه دادند. عجب؟ اگر این بیانیه نبود آن تجمع برگزار نمی‌شد؟

این حمایت ائمه جمعه شمال غرب از جبهه مدافع در این جنگ نبود که عده‌ای را با شعارهای خاص راهی خیابان کرد، بلکه هجمه رسانه‌ای و گفتمان‌سازی رقیب بود که شعارهای تجزیه‌طلبانه را وارد کشور کرد. در دهه ۹۰ در باکو شعار دادند "هاردا گوردون ارمنی / وور باشیندان گولّه‌نی". بعدها این شعار شد " فارس روس ارمنی / آذربایجان دوشمنی" و حالا کورد در شعار نشسته جای روس. یافتن این که این شعار در کجا ساخته می‌شود سخت نیست، و بلاشک این شعار از بیانیه ائمه جمعه در نیامده است. کجای بیانیه ائمه جمعه دفاع از نژاد و ترک بود؟ آیا این بیانیه جز دفاع از مدافع بود؟ 

بیانیه ائمه جمعه نه پوسته که قلب فتنه اخیر را نشانه رفت و ناراحتین از بیانیه در ایران و آن سوی مرزها خواسته و ناخواسته هم‌صدا شدند. 

به بهانه دفاع از مام میهن، شعار و شعائر انقلاب اسلامی را ذبح نکنیم. همه تلاش دشمن این است که به بهانه جنگ قره‌باغ، در خیابان‌های تبریز و اردبیل و تهران با ما بجنگد. اکنون وقت انفعال نیست، باید با اسرائیل در جنگ رسانه‌ای قره‌باغ جنگید و پاسخ حملاتش را در خیابان‌های باکو و استانبول و در تشییع شهدای جبهه مقاومت اسلامی در منطقه داد. 

داعش در منطقه است؟ باشد. مگر تا سامراء و حرم امام و مجلس شورای اسلامی نیامد؟ کدام یک از اهالی "شرق" پنجه در پنجه‌اش افکندند؟

ما سال‌هاست که از حاکمیت جمهوری آذربایجان گله داریم. دوستداران انقلاب اسلامی در زندان‌های باکو هستند و همواره گفته‌ایم که صادق‌ترین جریان در بحث قره‌باغ، اسلامگرایان هستند. نیروهایی که منادی وحدت در جهان اسلامند و پرچمدار مبارزه با صهیونیسم. و پیشقراولان جبهه جهانی مقاومت در قفقاز که دلیل زندانی بودنشان همین است. 

من هنوز هم نگرانم که قره‌باغ، عین‌الورده عاشقان حسین باشد. اما این جنگ هر زمان و به هر نحو که روی آتش‌بس ببیند، تازه آغاز ماجراست. 

قفقاز فردا دیگر قفقاز دیروز نخواهد بود. 

و اما جمهوری آذربایجان؛ آذربایجان، خانه اهل بیت است چه رییس جمهورش جناب علی اف باشد چه برادر موسم صمدوف. همان گونه که عراق، هم در دوره صدام و هم پساصدام محبت حانه اهل بیت بود و هست. من پیش تر نیز گفته ام: "باکو، تل آویو نخواهد شد" کاش ترفندهای دشمن را پیش از آن که دیر شود بشناسیم. نمی شود با گفتمان خمینی انقلاب کرد و با گفتمان کسروی کشورداری.

و حرف آخر: تیتر «نه ارمنستان، نه آذربایجان» ترجمان همان شعار "نه غزه نه لبنان" است که جانی برای فدا کردن به ایران ندارد. ما دشمن هیچ کشور و ملتی نیستیم اما حامی مدافعی هستیم که کشورش اشغال شده است. ما خود آذربایجان، خود لبنان، خود سوریه، خود عراق، خود یمن هستیم. ما خود ایرانیم. ما خود خود کرب و بلا هستیم. نه چهار امام جمعه، که ما همه مدافعان آزادی قره باغیم.

 

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.