×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : جمعه 11 آذر 1401  .::.   برابر با : Friday 2 December 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 19809 خبر
توزیع واکسن آنفلوانزا در بین پزشکان مطب‌ دار از امروز

به گزارش همنوا به نقل از مهر، علی تاجرنیا، گفت: یکی از دغدغه‌های سازمان نظام‌پزشکی در بحث دریافت آنفلوانزا، کسانی هستند که در صف اول مواجهه با بیماری قرار دارند که در وهله اول مصونیت پیدا کنند و خوشبختانه وزارت بهداشت، پرسنل و پزشکان را در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی در سراسر کشور حمایت کرد و در نتیجه جهت‌گیری سازمان نظام‌پزشکی حمایت از بخشی از اعضای جامعه پزشکی هستند که مطب دارند.

وی افزود: اتفاقاً مطلب داران در صف اول و خط مقدم مواجهه با بیماران هستند و خوشبختانه با پیگیری‌ها و تلاش‌هایی که صورت گرفت به میزان ۱۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای چهار ظرفیتی در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار گرفت.

تاجرنیا گفت: اگرچه حدود ۳۰۰ هزار عضو جامعه پزشکی در سراسر کشور داریم اما با توجه به مشغولیت بخش عمده‌ای از آنها در بخش‌های مختلف تحت پوشش وزارت بهداشت فکر می‌کنیم که اگر این میزان به شکل درستی توزیع شود، پاسخگوی نیاز افرادی که در مطب‌ها مشغول ارائه خدمت هستند را باشد.

وی با اشاره به انجام توزیع واکسن‌ها در سراسر کشور و در تمام ۲۰۶ شهر دارای نظام پزشکی، ادامه داد: مرحله اول توزیع در سطح کشور انجام شده و ظرف امروز و فردا توزیع واکسن‌ها در بین اعضای جامعه پزشکی شروع خواهد شد.

تاجرنیا افزود: برای دریافت واکسن، پزشکان و دندانپزشکان که در مطب یا دفاتر کار مشغول خدمت هستند باید با نظام پزشکی شهرستان مربوطه تماس بگیرند و شیوه دریافت را مطلع شوند. طبیعتاً با توجه به اینکه واکسن باید در شرایط زنجیره سرد نگهداری شود و بلافاصله بعد از دریافت تزریق شود، برخی از نظام پزشکی‌ها با داروخانه‌ها یا مراکز بهداشتی هماهنگی انجام داده‌اند که همکاران باید به آنها مراجعه کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ایران، در خصوص توزیع واکسن آنفلوانزا برای پزشکان شهر تهران، گفت: در تهران با توجه به تعدد افرادی که باید واکسن را دریافت کنند از امروز و ظرف مدت یک هفته و به تدریج پیامک‌هایی به شماره موبایل همکاران ارسال خواهیم کرد و متناسب با اطلاعاتی که افراد ارائه خواهند کرد و از جمله منطقه شهری محل سکونت یا طبابت، داروخانه‌ای به آنها معرفی خواهد شد که می‌توانند با مراجعه به آن داروخانه، واکسن را دریافت کنند.

وی افزود: این میزان واکسنی که در اختیار نظام پزشکی قرار داده شده صرفاً برای اعضای جامعه پزشکی است و به صورت رایگان خواهد بود.

تاجرنیا تاکید کرد: درخواست ما این است که همه عزیزانی که در بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی مشغول کار هستند و از طریق معاونت بهداشتی وزارت بهداشت این واکسن را دریافت می‌کنند حتی‌المقدور مراجعه‌ای به سازمان نداشته باشند تا سایر همکاران بتوانند واکسن را دریافت کنند. امیدواریم با توجه به تأمین اعتبار خوبی که برای ورود چندین میلیون واکسن دیگر صورت گرفته در گام‌های بعدی بتوانیم خانواده‌ها و همکاران پزشکان را هم تحت پوشش قرار دهیم.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.