×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 30 شهریور 1402  .::.   برابر با : Thursday 21 September 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 23807 خبر
برنامه های ادارات آذربایجان غربی مطابق سندآمایش سرزمینی تدوین شود

به گزارش پایگاه خبری هم نوا، ناصر حضرتی شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تشریح آخرین وضعیت درآمد هزینه‌های استان، با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمینی استان آذربایجان غربی در شورای عالی آمایش سرزمین کشور در سال گذشته، افزود: اجرای تمامی طرح‌ها و برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی استان و تدوین اسناد پایین دستی باید بر اساس این سند تدوین و اجرایی شود.

وی ادامه داد: امسال ۲ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان درآمد برای استان پیش بینی می‌شود که در ۴ ماهه نخست امسال ۶۳۱ میلیارد تومان از این میزان درآمد برای استان محقق شده است.

حضرتی اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال جاری را ۳ هزار و ۴۵ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان اعتبار غیر از اعتبارات وزارت خانه‌ها، اعتبار ملی و اعتبارات دستگاه‌های غیر استانی است و تا کنون ۴۳ درصد آن به دستگاه‌های اجرایی استان تخصیص داده شده است.

وی اظهار کرد: از یک هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی تخصیص داده شده به دستگاه‌های اجرایی استان ۳۷۵ میلیارد تومان آن به صورت نقدی و ۹۲۴ میلیارد تومان نیز به صورت اسناد خزانه تخصیص داده شده است.

حضرتی با اشاره به تصویب سند آمایش سرزمینی استان آذربایجان غربی در شورای عالی آمایش سرزمین کشور در سال گذشته، گفت: اجرای تمامی طرح‌ها و برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی استان و تدوین اسناد پایین دستی باید بر اساس این سند تدوین و اجرایی شود.

استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست با اشاره به اینکه از روز نخست قبول مسئولیت در استان تا به امروز، توزیع اعتبارات بر اساس عدالت با نگاه تبعیض مثبت به مناطق محروم اولویت اساسی و اجرایی بوده است گفت: برخی شهرهای استان در برخورداری از امکانات زیرساختی از محرومیت تاریخی رنج می‌برند که برای جبران این وضعیت در توزیع اعتبارات تبعیض مثبتی را برای آنان قائل شده ایم.

محمدمهدی شهریاری، به تصویب سند آمایش سرزمین به عنوان یک سند بالادستی در راهبری توسعه متوازن استان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود را هماهنگ با این سند اجرایی سازند.

وی همچنین با قدردانی از اهتمام سازمان برنامه و بودجه استان در ارتقای جایگاه استان در جدول بودجه ملی افزود: جایگاه پنجم استان در جدول بودجه امسال حاکی از تلاش جمعی برای جبران بخشی از عقب ماندگی‌های استان است.

استاندار آذربایجان غربی از دستگاه‌های اجرایی خواست تا نسبت به ارائه پیشنهادات کارشناسی برای حل مشکلات استان و کشور دریغ نکنند.

در این جلسه اختصاص ۲۷۳ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و نوسازی شبکه آب روستایی و عشایری و ۳۷۴ میلیارد تومان برای توسعه و تکمیل راه‌های روستای استان تصویب شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.