×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 17 خرداد 1402  .::.   برابر با : Wednesday 7 June 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 21977 خبر
این اقدام را محکوم می‌کنیم

در پی جنایت و حادثه دلخراش هتک حرمت به حرم مبارک حضرت امام رضا(ع) و تهاجم به سه نفر از علمای جهادگر و خدمتگزار مشهد مقدس، علمای برجسته اهل‌سنت استان کردستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم ضمن ابراز همدردی و محکومیت شدید این تعرض به ساحت مقدس حضرت رضا(ع) و روحانیت معزز، خواستار برخورد قاطعانه با عاملان این اتفاق ناگوار هستند.

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج با تسلیت شهادت جانگداز شخصیتی مجاهد و انقلابی، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی، جانباز و برادر 2 شهید و ابراز تأسف از زخمی شدن دو روحانی دیگر اظهار داشت: همه ما مردم استان کردستان این جنایت نابخشودنی را به‌شدت محکوم می‌کنیم و خواهان تقاص خون این شهید عزیزمان هستیم.

وی گفت: حمله مسلحانه در حرم امام رضا(ع) که مرکز نور، معرفت و معنویت است، محکوم و این بار نیز دست کثیف و جنایتکار استکبار جهانی و نظام سلطه از آستین عده‌ای خودفروخته وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه و اراذل و اوباش بی‌ریشه بیرون آمده منجر به شهادت یک روحانی جهادگر و حامی مردم و زخمی شدن دو تن دیگر از عالمان کشورمان شد.

عالم برجسته اهل‌سنت استان کردستان با یادآوری اینکه ترور و خون ریختن مسلمانان به‌خلاف دیدگاه قرآن است، تصریح کرد: حادثه حرم رضوی از سوی عوامل گروهک‌های تکفیری از دیدگاه اسلام و جامعه و وجدان بشریت محکوم و جنایتی علیه بشریت است و هیچ انسانی نمی‌تواند این جنایت را محکوم نکند.

وی بیان کرد: امیدواریم همه کسانی که دلسوز اسلام، نظام و انسانیت هستند، این جنایت را محکوم کنند و همه با هم یکصدا و یکدل خواهان  برخورد قاطعانه با عاملان این حادثه هستیم.

ماموستا رستمی شهادت انسان بی‌گناه آن هم با زبان روزه و در حرم مبارک امام رضا(ع) را اقدامی ناشایست و نامبارک دانست و عنوان کرد: گروهک‌های تروریستی با خیال خام خود با این اقدامات تروریستی می‌توانند در وحدت و انسجام شیعه و سنی خدشه‌ای وارد و مدافعان نظام اسلامی و ولایت را از پاسداری خون برادران خود دلسرد کنند، اما غافل از اینکه همه ما اهل‌‌تسنن و اهل‌تشیع برادر و مدافع نظام و در یک سنگر علیه تکفیری‌ها ایستاده‌ایم.

حادثه حرم امام رضا(ع) باعث تأثر و تألم خاطر همه ایرانیان شد

ماموستا محمد امین راستی، امام جمعه موقت سنندج نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم جنایت تروریستی در حرم مطهر امام رضا(ع) را محکوم کرد و اظهار داشت: حادثه تلخ و دلخراش حمله به روحانیون جهادگر و مردمی که منجر به شهادت یک نفر و زخمی شدن دو عالم دیگر شده است، باعث تأثر و تألم خاطر همه ملت ایران به‌ویژه مردم استان کردستان شد.

وی گفت: ضمن ابراز همدردی و آرزوی سلامتی برای زخمی‌شدگان و عرض تسلیت به خانواده شهید والامقام حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی، این اقدام جنایتکارانه گروه‌های تروریستی در حرم امام رضا(ع) را به‌شدت محکوم می‌کنیم.

عالم برجسته اهل‌سنت استان کردستان تصریح کرد: این مصیبت بزرگ و هشداردهنده که اندوه و تأثر همه مسلمانان شیعه و سنی کشور به‌ویژه مردم کردستان را موجب شد، زنگ خطری است که باید از تکرار این اقدامات جلوگیری شود و عاملان این اقدام تروریستی به اشد مجازات خود برسند.

وی تصریح کرد: ما تمام مردم استان کردستان به شدیدترین لحن این جنایت هولناک را محکوم خواهیم کرد و از همه مدافعان نظام و اسلام خواهانیم که برای محکومیت این اقدام لحظه‌ای ساکت ننشینند تا افکار تروریستی و اقدام پلید آنان برای دنیا روشن شود.

ماموستا راستی ابراز داشت: امیدواریم با همت و پیگیری مجدّانه مسئولان متولی، مجازات طراحان و عاملان این جنایت ددمنشانه به‌سرعت و با جدیت دستور کار قرار گیرد و ضمن اجرا، تمهیدات لازم برای پیشگیری از تکرار این فجایع غم‌بار صورت گیرد.

اقدام اخیر گروهک‌های تکفیری از دیدگاه بشریت محکوم است

ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه بانه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن محکومیت به شهادت رساندن حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی و زخمی کردن دو تن دیگر از روحانیون برجسته و جهادگر مشهد مقدس اظهار داشت: این اقدام اخیر گروهک‌های تکفیری آن هم در حرم مبارک امام رضا(ع) جنایتی بزرگ است و همه وجدان بشریت آن را محکوم می‌کنند.

وی با ابراز اینکه "امیدواریم خداوند متعال انتقام خون این شهید عزیز را بگیرد"، گفت: جای تأسف است که مزدوران ضدانقلاب در ماه مبارک رمضان در حرم امام رئوف روحانیون بی‌گناه را با زبان روزه به شهادت برسانند، آیا این جنایتکاران خود را انسان می‌نامند، آیا بویی از شرافت و انسانیت برده‌اند؟

عالم برجسته اهل‌سنت تصریح کرد: در این اقدام اخیر که عوامل تروریست‌ کوردل حرمت حرم مطهر امام رضا(ع) را نگرفتند و در این مکان مقدس با حمله مسلحانه روحانیون را مجروح و به شهادت رساندند، هیچ توجیهی ندارد و از مسئولان متولی انتظار می‌رود ضمن برخورد قاطعانه با این جریانات تکفیری و تروریستی، اقدامات پیشگیرانه‌ای نسبت به حفظ و امنیت زائران انجام دهند و در مجازات عاملان این جنایت هولناک، هیچ کوتاهی نشود.

ماموستا خدایی عنوان کرد: بنده نیز به‌نوبه خود به خانواده این شهید روحانی حادثه حرم امام رضا(ع) صمیمانه تسلیت عرض می‌کنم و برای مجروحان شفای عاجل از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

حادثه حرم امام رضا(ع) اقدامی کورکوانه و همسو با افکار تروریست‌ها بود

ماموستا مصطفی شیرزادی، امام جمعه مریوان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن محکوم‌کردن شدید جنایت وقیحانه در حرم مطهر امام رضا(ع) اظهار داشت: با تأثر و اندوه فراوان هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع) و سوءقصد به جان سه نفر از روحانیون عرصه خدمت و به شهادت رساندن یکی از این عزیزان را تسلیت عرض می‌کنیم؛ یقیناً چنین جنایاتی از سوی گروهک‌های تکفیری و عوامل خودفروخته و نوکر استکبار جهانی، جز با خواست و چراغ سبز دولت مستکبر آمریکا و صهیونیست خون‌آشام انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه جنایت تروریست‌ها در به شهادت رساندن مسلمانان به‌ویژه روحانیون مدافع نظام اتفاق جدید نیست و همواره این جنایت‌ها و ترورها اتفاق افتاده است، گفت: اسلام مکتب شهادت است و شوق شهادت در خون و فکر همه ما عالمان است و تحت هیچ شرایطی از پاسداری از انقلاب و رهبری عقب‌نشینی نمی‌کنیم.

عالم برجسته اهل‌سنت استان کردستان با بیان اینکه اقدام اخیر به شهادت رساندن و مجروح کردن روحانیون مشهد مقدس اقدامی کورکوانه و همسو با افکار تروریست‌ها بود، تصریح کرد: هر شهادتی باعث وحدت، اتحاد و دفاع بیشتر از خون و آزادی می‌شود؛ یقیناً حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی در این حادثه مظلومانه به شهادت رسید و یقیناً به‌اندازه قطره قطره خون مبارکش طرفدار و حامی برایش پیدا شده است و اکنون همه ملت آزادی‌خواه ایران به‌ویژه کردستانی‌های مرزدار خواهان برخورد با عاملان این جنایت هستند.

وی با یادآوری اینکه راه شهیدان تا دنیا دنیاست، ادامه‌ دارد، اضافه کرد: عاملان این جنایت تروریستی با افکاری غلط و قلبی کثیف و آلوده تحمل دیدن پاسداری عالمان دین از نظام و اسلام را ندارند و همانند حادثه اخیر مشهد، ناجوانمردانه به جان مسلمانان می‌افتند و خون آنان را می‌ریزند و به اماکن متبرکه مسلمانان شیعه و سنی؛ حرم مبارک امام رضا(ع) بی‌احترامی و اهانت می‌کنند.

ماموستا شیرزادی با ذکر اینکه این حادثه تلخ و ناگوار از دیدگاه هر انسان عاقل و آزادی‌خواه محکوم و همه اهل‌سنت نیز آن را به‌شدت محکوم و از خون و جایگاه روحانیون جهادگر مشهد حمایت می‌کنند، تأکید کرد: اکنون خواستار شناسایی، بازداشت و صدور اشد مجازات برای عاملان اصلی این جنایت هستیم.

به گزارش تسنیم؛ همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان 3 روحانی حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی(ع) با ضربات چاقوی فردی مزدور مورد حمله قرار گرفتند، در این حادثه حجت‌الاسلام اصلانی از روحانیون ‌فعال حاشیه شهر مشهد ‌با زبان روزه در صحن جامع به شهادت رسید‌‌، دو طلبه دیگر نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

منبع: تسنیم

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.