×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 24 خرداد 1403  .::.   برابر با : Thursday 13 June 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25602 خبر
یکی از خواسته‌های شورای شهر تبریز به سرانجام رسیدن مترو است

به گزارش همنوا به نقل از فارس کریم صادق‌زاده اظهار کرد: روز یکشنبه، هفته گذشته لایحه بودجه سال ۹۸ از طرف شهرداری تقدیم شورای شهر تبریز شد که جمع‌بندی این بودجه ۲هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان است.

دبیر کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز در ادامه افزود: بررسی بودجه از هفته آینده در صحن شورای شهر تبریز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به نگاه اجمالی خود به بودجه پیشنهادی، گفت: ویژگی‌های زیادی در لایحه بودجه سال ۹۸ مشاهده کردم که در سال‌های گذشته به آنها اشاره نشده بود.

۶۰ درصد بودجه به سمت کارهای عمرانی سوق داده شده است

دبیر کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم تا ۶۰ درصد بودجه به سمت کارهای عمرانی سوق دهیم.

سخنگوی شورای شهر تبریز ادامه داد: کارهای عمرانی شامل آسفالت‌ریزی، مسیرگشایی، ترافیک و غیره است.

وی با بیان اینکه البته در لایحه پیشنهادی توجه به مسیرگشایی و آسفالت معابر توجه ویژه‌ای شده است، گفت: پروژه و طرح‌های زیادی در مناطق کم‌برخوردار پیش‌بینی شده است به طوریکه از ۴۰ پارک در نظر گرفته، ۱۰ پارک به بهره‌برداری نهایی رسیده است.

صادق‌زاده اضافه کرد: ۳۰ پارک باقی‌مانده برای مناطق کم‌برخوردار نیز جزو برنامه‌های سال آینده می‌باشد.

دبیر کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: به همت شهرداری اکثر مخروبه‌ها تبدیل به احسن شده و هر ماه یک پارک در تبریز افتتاح می‌شود.

عضو شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی، موضوع  مترو بسیار مهم است، تصریح کرد: ما برای مترو هزینه‌های زیادی گذاشته‌ایم و در بودجه سال ۹۸ نیز توجه جدی به آن شده است.

وی ادامه داد: بیشتر درآمد شهرداری به مترو اختصاص می‌یابد به طوریکه همه هزینه‌ها توسط شهرداری تامین می‌شود و هیچ کمک دولتی در این رابطه دریافت نمی‌کنیم.

سخنگوی شورای شهر تبریز ابراز کرد: چند سال پیش قانونی مبنی بر ارزش افزوده شهرداری‌ها متوجه دولت بود که در حال حاضر آن را نیز پرداخت نمی‌کنند.

وی متذکر شد: یکی از خواسته‌های شورای شهر تبریز به سرانجام رسیدن مترو است از این‌رو شهرداری تبریز، بودجه مناسبی برای این منظور در نظر گرفته است.

صادق‌زاده افزود: امید است تا در روزهای آینده خبرهای خوشی از بابت افتتاح سایر خطوط مترو تا خیابان لاله تبریز را بشنویم.

وی تصریح کرد: قطعاً اگر سه خط مترو افتتاح شود به راحتی می‌توان از این طرف شهر به آن طرف تردد کرد و پشت هیچ ترافیکی هم نماند.

۴۳ درصد شهر تبریز بافت فرسوده و حاشیه‌نشین است

عضو شورای شهر تبریز به اختصاص بودجه‌ای برای ساماندهی بافت‌های فرسوده، اشاره کرد و گفت: ۴۳ درصد بافت شهر فرسوده است به طوریکه این آمار در شان تبریز نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه نه تنها بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشینی کمتر نشده است بلکه روز به روز شاهد گسترش آن نیز هستیم.

سخنگوی شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه از رویکردهای مهم شورای شهر و شهرداری تبریز رسیدگی به وضعیت حاشیه‌نشینی است، تصریح کرد: البته اقداماتی برای ساماندهی شروع شده و ادامه دارد.

وی افزود: در رابطه با احیای بافت فرسوده، چهار هکتار از بافت فرسوده توسط شهرداری و تصمیمات شورای شهر تبریز جزو اولویت سال ۹۸ قرار گرفته است.

صادق‌زاده بیان کرد: از دیگر اولویت‌های برنامه‌ اجرای شورای شهر تبریز، کاهش آلاینده‌های محیطی با تمرکز بر کاهش آلودگی هوا، بهینه‌سازی عبور و مرور شهری، بهره‌برداری بهینه از سرمایه‌ها، تحقق‌پذیری طرح‌های توسعه شهری، توجه جدی به اجرای پروژه‌های تاثیرگذار در سال ۹۸ می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه حمل و نقل عمومی در تبریز از طریق فاینانس خارجی و ایرانی برنامه‌ریزی‌هایی شده است.

کاهش۱۶ درصدی هزینه‌های جاری شهرداری/ افزایش ۲۲ درصدی درآمد شهرداری

عضو شورای شهر تبریز مطرح کرد: کاهش ۱۶ درصدی هزینه‌های جاری در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته از دستاوردهای شهرداری تبریز است که حائز اهمیت می‌باشد.

وی افزود: البته نباید از افزایش ۲۲ درصدی درآمد شهرداری در سال جاری هم غافل شد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.