×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 3 مرداد 1403  .::.   برابر با : Wednesday 24 July 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25760 خبر
وضعیت آسفالت تبریز قابل دفاع نیست/مردم ناراضی‌اند

به گزارش همنوا،  اولویت‌های آسفالت سال ۱۴۰۱ شهرداری در بیست و پنجمین جلسه‌ کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز به صورت کامل و جامع بررسی شد.

روح‌الله رشیدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز امروز در بیست و پنجمین جلسه‌ کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اظهار کرد: دستور جلسه امروز مربوط به موضوع آسفالت بوده که قرار است در این راستا طی سال‌جاری اقدامات جدی صورت گیرد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: موضوع آسفالت و مشکلات مربوط به آن با انباشتی از نارضایتی شهروندان همراه است که با یاری خداوند امسال نواقص را حل خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: می‌خواهیم امسال دغدغه‌هایی که در خصوص آسفالت معابر داریم را رفع کنیم و نگرانی‌ها را کاهش دهیم.

رشیدی گفت: بهتر است در خصوص آسفالت سطح شهر نظارت بیشتری صورت گیرد و موضوع آسفالت مجدد به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا معابر شهری سامان‌دهی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: مسئله‌شناسی آسفالت از سوی مدیران شهری مطرح شود و فهرست آنها به ما ارائه داده شود تا اقداماتی در این راستا صورت گیرد.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: برنامه عملیاتی با ذکر اولویت‌بندی معابر مشخص برای جایگزین‌سازی با کف‌پوش مشخص از سوی معاونت عمرانی به ما ارائه داده شود.

رشیدی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بازنگری در قرارداد پیمانکاران آسفالت نیز در دستور کار قرار گیرد و در این راستا به مصوبه شورای اسلامی شهر عمل شود.

فریدون بابایی‌اقدم، دبیر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه با بیان اینکه وضعیت آسفالت شهر به هیچ وجه قابل دفاع نیست، گفت: همواره کمبود در این راستا اعلام شده ولی باید نارضایتی مردم را رفع کنیم.

وی در ادامه داشت: ضعف عملکرد از سوی حوزه عمرانی در خصوص آسفالت به خوبی حس می‌شود، بهتر است این نهاد قبل از اینکه مشکلی رخ دهد موارد را بررسی کرده و راهکاری را جهت رفع نواقص چاره‌اندیشی کند.

بابایی‌اقدم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه لازم است مسائل مالی آسفالت حل شود، یادآور شد: از کمیته تخصیص تقاضا داریم این موضوع مهم را به‌صورت جدی پیگیری نماید.

دبیر کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز، افزود: با بازدید از سایر شهرها درمی‌یابیم که وضعیت آسفالت شهر ما چندان در خور شأن کهن‌شهر اولین‌ها نبوده و این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است.

بابایی‌اقدم در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ضروری است، موضوع آسفالت به‌صورت ویژه با حساسیت بیشتر در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

علی نوای‌باغبان، عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه یادآور ش: موضوع آسفالت را بهتر است در این جلسه دقیق بررسی و جمع‌بندی کنیم تا پس از این مشکلات چندانی رخ ندهد.

وی در ادامه اضافه کرد: لازم است مشکلات مالی این مهم نیز مدنظر قرار گیرد و اگر مکملی نیاز است مدیران مربوطه آن را اعلام کنند تا در این خصوص به تعامل رسیده و تصمیمات جدی اتخاذ کنیم.

احد صادقی، دیگر عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز هم در این جلسه اذعان داشت: سوالاتی در خصوص آسفالت ذهن بنده را مشغول کرده، یک آنکه آیا در خصوص تقویت جریان نظارتی آسفالت، مکانیزمی وجود دارد و دوم اینکه آیا اقدامات صورت گرفته در این رابطه در محلی ثبت می‌شود یا خیر!

صادقی در ادامه‌ سخنان خود ابراز کرد: بهتر است معاونت خدمات شهری و مدیران ذی‌ربط به کارکنان خود ابلاغ کنند تا لکه‌گیری‌های آسفالت معابر را بدون کاترزنی انجام ندهند.

در بیست و پنجمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز، معاونت عمرانی شهرداری و سرپرست سازمان عمران گزارشی در خصوص وضعیت آسفالت ارائه دادند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.