×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 18 آذر 1402  .::.   برابر با : Saturday 9 December 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 24882 خبر
همگانی شدن ورزش در زندان های آذربایجان شرقی

به گزارش همن نوا به نقل از ایسنا نشست مشترک شورای ورزش مابین اداره کل زندان های آذربایجان شرقی و هیأت ورزش های همگانی استان در راستای همگانی تر کردن ورزش در بین مددجویان برگزار شد.

حسن محمدیاری در این نشست با بیان اینکه ویروس کرونا باعث کاهش فعالیت های جسمانی در جامعه شده و زندان ها نیز از این امر مستثنی نبوده اند، اظهار کرد: با مشارکت هیأت ورزش های همگانی در نظر داریم تا ورزش و فعالیت جسمانی را در سه بخش عمده مددجویان، سربازان و پرسنل اداره افزایش دهیم.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در رشته های متعدد در بین مددجویان تا قبل از همه گیری ویروس کرونا، ادامه داد: اخیرا تفاهم نامه ای مابین سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و فدراسیون ورزش های همگانی منعقد گردیده است که بر اساس آن باید بر روی افزایش تحرک جسمانی کار کرده و از فرسایش مددجویان جلوگیری گردد.

مدیرکل زندان‌های آذربایجان شرقی اصلی ترین مشکل کنونی در مسیر توسعه ورزش در بین زندان ها را کمبود مربی دانست و گفت: متاسفانه مربی ورزشی در اختیار نداریم و این موضوع ما را از همگانی کردن ورزش بیش از پنج هزار نفر مددجو در سطح استان  که شرایط و آمادگی ورزش را دارند،  باز می دارد.

وی ادامه داد: در هر دو بخش آقایان و بانوان نیازمند مربی ورزشی هستیم و امیدواریم با جلوگیری از کاهش فعالیت های جسمانی روند بازیابی مناسبی داشته باشیم و خوشبختانه تاکنون حتی یک نفر هم فوتی کرونائی نداشته ایم.

رئیس هیأت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به مشکلاتی که ویروس کرونا در بین مردم ایجاد کرده، اظهار کرد: با توجه به محدودیت های این بیماری رویکردمان را تغییر داده و با استفاده از فضای مجازی و ایده های نوآورانه سعی در حفظ فعالیت جسمانی مردم را داریم.

رسول صادقی ادامه داد: با استفاده از طرحی به نام ورزش در آوای همسایگی و در راستای افزایش نشاط و فعالیت های جسمانی، مربیان ورزشی را با هماهنگی های قبلی در اختیار مجتمع های مسکونی داخل شهر قرار دادیم تا ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی، ورزش در داخل مجتمع های آپارتمانی ادامه پیدا کند که از این طرح برای داخل زندان های موجود در سطح استان نیز می توانیم استفاده کنیم.

وی با معرفی رشته های متعدد موجود در هیأت ورزش های همگانی اضافه کرد: دوره های مربیگری و دانش افزایی را می توانیم داخل زندان ها و برای مددجویان در نظر گرفته و افراد متخصص ورزشی را از بین آنها پدید آوریم و با برنامه ریزی قبلی مدرسین خود را در اختیار اداره کل زندان های آذربایجان شرقی قرار خواهیم داد.

صادقی در انتها با بررسی چند ماه گذشته که حاکی از کاهش ۲۰ درصدی آمار تحرک جسمانی و متعاقبا افزایش مشکلات روحی و روانی در سطح جامعه بود، خاطرنشان کرد:باید به معنای واقعی کلمه مفهوم ماهیت ورزش را به شهروندان منتقل نمائیم، ورزش همگانی موثرترین و برترین فعالیت اجتماعی هر شهروند است اما متاسفانه شاهد جامعه ای هستیم که دانش کافی برای ورزش در عموم آن دیده می شود اما شوق و حرکتی به سمت آن خیر.

در انتهای این نشست تفاهم نامه‌ی همکاری مشترک مابین اداره کل زندان های آذربایجان شرقی و هیأت ورزش های همگانی استان در راستای افزایش خدمت رسانی به مددجویان زندان های استان به امضا رسید.

گفتنی است، بعد از انجام مراحل اولیه، مربیان ورزشی در راستای افزایش شاخص ورزش و فعالیت های جسمانی مددجویان توسط هیأت ورزش های همگانی استان در اختیار اداره کل زندان های آذربایجان شرقی قرار خواهد گرفت.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.