×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403  .::.   برابر با : Thursday 25 April 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25395 خبر
هزینه‌های عجیب در دنیای لاکچری حیوانات خانگی / اصلاح مو ۴۰۰ هزار تومان!

به گزارش همنوا به نقل از روزنامه فرهیختگان، عموما برای نگهداری از حیوانات در خانه، غذای مخصوص، انواع ویتامین‌ها، دارو‌ها و واکسن‌ها، وسایل بازی و محیطی برای استراحت حیوان، جزء ملزومات است. از دیگر وسایل موردنیاز می‌توان به ظرف غذا، قلاده، قفس، شامپو، کیف حمل‌ونقل، شانه، ناخن‌گیر، لباس مخصوص و… هم اشاره کرد که هزینه اضافه‌تری را می‌خواهند.

قیمت لباس‌های مخصوص از ۳۵۰ هزار تومان، شانه و پرزگیر از ۲۵۰ هزار تومان، ظرف غذا استیل به اندازه متوسط از ۳۰۰ هزار تومان، شامپو از ۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان، مکمل‌ها و دارو‌ها از ۳۰ هزار تومان، قلاده از ۴۰ هزار تومان و قلاده خارجی از ۲۰۰ هزار تومان، غذای تشویقی از ۴۰ هزار تومان، خاک گربه از ۳۰ هزار تومان، وسیله بازی از ۱۵هزار تومان، شیرخشک برای زیر سه ماه هر وعده ۱۷ هزار تومان، لوازم بهداشتی از ۵۰ هزار تومان، دماسنج، رطوبت‌سنج، لامپ نوری از ۴۰ هزار تومان و وان حمام از ۵۰ هزار تومان قیمت دارند.

علاوه‌بر این حیواناتی مثل سگ، گربه و برخی از پرندگان و خزندگان حداقل به دو بار چکاپ در ماه نیاز دارند، در کلینیک‌ها و بیمارستان‌های دامپزشکی معمولا معاینه اولیه بعد از خرید حیوان خانگی، خوراندن قرص ضدانگل یا انگل‌زدایی، کوتاه کردن موها، گرفتن ناخن، تمیز کردن گوش، واکسیناسیون، چکاپ دوره‌ای، خرید غذا و لوازم حیوان خانگی، جرم‌گیری دندان، جراحی‌های سبک و انتخابی مانند عقیم‌سازی، جراحی‌های خارج از حفره شکمی، صدور شناسنامه، کاشت میکروچیپ، صدور گواهی سلامت و… انجام می‌گیرد.

براساس تماس‌های گرفته شده با مراکز درمانی حق ویزیت در هر بار از ۷۰ هزار تومان به بالا شروع می‌شود ولی اگر حیوان‌تان از حضور در کلینیک مضطرب و بی‌قرار می‌شود؛ مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای ویزیت در خانه خواهید شد که این هزینه نیز به هزینه‌های یادشده اضافه می‌شود. همچنین گربه‌ها نیازمند جویدن چمن هستند و باید حتما گلدانی پوشیده از چمن برایشان فراهم کنید.

افزایش قیمت همراه با افزایش مشتری نشان می‌دهد طبقه‌ای از افراد جامعه هستند که می‌توانند هزینه‌های بالایی را فقط برای تغذیه حیوان خانگی خود بپردازند. هزینه‌های اساسی برای نگهداری از حیوان خانگی که نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد به‌طور کلی از ۱۵۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان در ماه است که برابر با مجموع ۳ تا ۱۱ یارانه ماهانه فرد می‌شود.

برخی از فروشگاه‌های اینترنتی وعده غذایی یک سگ را به مبلغ سه میلیون تومان می‌فروشند، قابل ذکر است هر بسته دو کیلویی نهایتا می‌تواند پاسخگوی ۱۰ روز برای غذای یک سگ باشد.

غذای گربه نسبت به غذای سگ مقداری ارزان‌تر است و میانگین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان خرج غذای ماهانه آن می‌شود. پرندگان نسبت به سگ و گربه خرج ماهانه کمتری دارند و می‌توان به‌طور میانگین رقم ۱۰۰ هزار تومان را برای تغذیه آنها گفت اما به‌طور دقیق این رقم وابسته به بزرگی و نوع پرنده است.

نکته قابل توجه این است که حیوانات به غذای مصرفی خود عادت می‌کنند و در صورت استفاده از یک برند، از طرف دامپزشک‌ها به شما توصیه می‌شود که همان برند را در مصرف‌های بعدی تهیه کنید.

۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برای واکسن

درست است که برخی خانه‌های حمایت از حیوانات وجود دارند که با کمک حامیان و دوستداران حیوانات بی‌پناه به درمان حیوانات می‌پردازند، اما آنها هم برای ارائه خدمات درقالب پکیج‌های حمایتی، هزینه می‌گیرند.

بنابر‌این برای درمان حیوان خود، ناچار به مراجعه به مراکز درمانی هستید. در تهران پنج بیمارستان تخصصی دامپزشکی و بیش از ۱۰۰ پت شاپ و کلینیک دامپزشکی وجود دارد که میانگین ویزیت آنها ۷۰ هزار تومان است.

داروی انگل بین پرنده و سگ و گربه مشترک است و ماهانه تکرار می‌شود و باید مصرف شود، اما واکسن چندگانه و واکسن هاری به همه گونه‌ها تعلق ندارد. قیمت واکسن چندگانه از ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است و در ابتدا به فاصله ۴۵ روز و یک‌ماه و بعد از آن سالانه مصرف می‌شود، همچنین واکسن هاری از ۸۰ تومان تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت دارد.

هزینه مکمل‌ها و دارو‌های سگ و گربه میانگین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان در ماه می‌شود و این هزینه در جوندگان، پرندگان و خزندگان متغیر است. بیماری حاصل از ویروس کرونای جدید، آخرین بیماری مشترک شناخته‌شده بین انسان و حیوان بود و تاکنون از حدود افزون بر ۱۷۰۰ عامل بروز بیماری‌ها، بیش از ۵۰ درصدشان مشترک بین انسان و حیوان هستند. بنابراین عدم‌رعایت بهداشت در حیوانات می‌تواند سلامت خانواده را به خطر بیندازد و توجه به دارو‌های آنها الزامی است.

گفتنی است از بین ۳۴ نوع واکسن طیور مصرفی در کشور ۱۵ نوع واکسن تولید داخل و ۱۹ نوع دیگر وارداتی است، هفت نوع واکسن سگ و گربه و پنج نوع واکسن آبزیان در کشور وجود دارد که در‌حال حاضر هفت شرکت و کارخانه واکسن‌سازی به تولید آنها می‌پردازند و مابقی وارداتی هستند.

از هتل تا آرایشگاه و بیمارستان لاکچری حیوانات!

مراکز مربوط به حیوانات خانگی که اکثرا در شمال و غرب تهران وجود دارند، شامل دامپزشکی، پانسیون یا هتل حیوانات، پت شاپ، آتلیه و آرایشگاه حیوانات خانگی می‌شوند و گردش مالی موجود در این بازار اصناف زیادی را به خود جذب کرده است. از پزشک و عکاس و آرایشگر گرفته تا پرستار‌های خانگی.

این امکانات لاکچری که هرکدام می‌تواند به‌خودی‌خود جای بحث داشته باشد، با شیوه‌های تبلیغاتی نوین مشتری‌های زیادی را به‌سمت خود کشانده است، با یکی از آرایشگاه‌های حیوانات تماس می‌گیریم، بعد از توضیحات اپراتور بخش مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از آنکه دانه به دانه اسم آرایشگر‌ها را می‌گوید، یکی از آنها را انتخاب می‌کنیم، قیمت اصلاح موی حیوانات از ۲۲۰ تا ۴۰۰ هزار تومان، شست‌وشو ۲۰۰هزار تومان و رسیدگی به ناخن‌ها ۱۲۰ هزار تومان! با آرایشگاه زنانه‌ای درهمان منطقه تماس می‌گیریم و بدون تشریفات و اپراتور، آرایشگر مستقیما تلفن را جواب می‌دهد، کوتاهی مو از ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و مانیکور ناخن از ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان!

پت کافه با منوی مخصوص حیوانات و انسان‌ها در کنار هم، بخش دیگری از این زنجیره امکانات لاکچری است! آتلیه‌های عکاسی حیوانات هر عکس را به‌صورت دیجیتال ۱۰۰ هزار تومان قیمت می‌دهند و هزینه یک کلیپ یک دقیقه‌ای را از یک میلیون تومان به بالا اعلام می‌کنند. هتل‌ها و پانسیون‌های حیوانات شبی ۲۰۰ هزار تومن هزینه اسکان می‌گیرند و هر فرد خودش باید غذای حیوان خودش را به پانسیون ببرد، عملکرد پانسیون‌ها به این صورت است که از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب حیوان را به پارک می‌برند و از ۱۰ شب به بعد در محفظه‌های مخصوص برای خواب قرار می‌دهند.

کلاس‌های آموزشی حیوانات هم جالب است، برای پنج جلسه بیش از چهار میلیون تومان هزینه دریافت می‌کنند، محل دفع را یاد می‌دهند و چند ناهنجاری دیگر را! همچنین کاشت میکروچیپ ۳۵۰ هزار تومان است و برای ادکلن مخصوص حیوانات از ۷۰۰ هزار تومان به بالا قیمت می‌دهند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.