×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : پنجشنبه 9 تیر 1401  .::.   برابر با : Thursday 30 June 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 18149 خبر
نمایندگان تبریز؛ یک صدا حامی بازپس‌گیری قره‌باغ/ تبعات نامطلوب دخالت خارجی

به گزارش همنوا به نقل از آناج، نمایندگان تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به صورت یک صدا از مردم مظلوم قره باغ در جنگ اخیر ارمنستان و آذربایجان حمایت کردند. نمایندگان تبریز در بیانیه‌هایی جداگانه‌ای از قره باغ و مردم مظلوم این منطقه اعلام حمایت کرده و قره باغ را خاک اسلام دانستند.

قره‌باغ باید به آغوش اسلام بازگردد

محمدرضا میرتاج الدینی: این جمله یک شعار نیست، بلکه یک اعتقاد راسخ است که می بایست تحقق یابد: قره باغ خاک اسلام است و باید به آغوش اسلام بازگردد. غصب و اشغال یک سرزمین در هیچ کجا و هیچ زمان قابل قبول نیست و اشغال قره باغ نیز از آن مسائلی است که وزارت خارجه و دولتمردان نباید در قبال آن سکوت کنند.

قره‌باغ خاک اسلام است؛ تمام

مسعود پزشکیان: گرچه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر همزیستی مسالمت آمیز و عدم دخالت در امور داخلی همسایگان استوار است اما هرگز تجاوز هیچ کشوری بر کشور دیگر را به رسمیت نمی‌شناسد. بر اساس تاکید معظم له، قره باغ خاک اسلام است؛ تمام. 

ارمنستان سرزمین اشغالی را ترک کند

روح‌الله متفکرآزاد: ما براساس دیدگاهی که داریم دفاع از مظلوم را همواره حق می‌دانیم و از آن دفاع می‌کنیم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحولات حوزه قره باغ را به دقت دنبال می‌کنند. ارمنستان باید براساس قطعنامه‌های 822، 853، 874،884 شورای سازمان ملل؛ سرزمین‌های اشغالی قره باغ را ترک کند و طرفین جنگ را سریعا خاتمه دهند. هرگونه دخالت خارجی، تبعات نامطلوبی بر امنیت منطقه دارد هشدار داد و نیروهای فرامنطقه‌ای باید از منطقه خارج شوند.

قره‌باغ باید به دست جوانان شیعه آزاد شود

احمد علیرضا بیگی: قره باغ سرزمین اسلام است و به دست جوانان شیعه تحت لوای ابوالفضل العباس باید آزاد شود. باور جوانان شیعه آزادی اراضی اشغالی است و دولت آذربایجان باید از اسرائیل اعلام برائت نماید. هرگونه اقدام برای تقویت نظامی ارمنستان محکوم است. این رویارویی اسلام و مسیحیت نیست اما قدرت های فرامنطقه‌ای درصدد احیای جنگ‌های صلیبی هستند. ما پشتیبان آزادی قره باغ هستیم و قره باغ نباید مامن صهیونیست‌ها شود.

هشدار درباره بازی گردانی رژیم صهیونیستی

علیرضا منادی: خاک قره باغ متعلق به اسلام است و متاسفانه امروز دوباره شاهد شعله ور شدن جنگ بین دو کشور همسایه یعنی ارمنستان و آذربایجان بر سر قره باغ هستیم. از 30 سال قبل که خاک قره باغ اشغال شده است، مردم آذربایجان همواره دغدغه بازپس گیری سرزمین‌شان را داشته‌اند و ما چون قضیه فلسطین حمیات خود را از این منطقه مسلمان نشین اعلام می‌کنیم و به تبعیت از فرمایش رهبر عزیزمان که فرمود"قره باغ خاک اسلام اس" این موضع شفاف ما بوده و هست و این خاک را متعلق به آذربایجان و مسلمین می‌دانیم. طبق آموزه‌های دینی خود هرکس را که از خاک اسلام و کیان مسلمین دفاع کند شهید دانسته و قابل احترام می‌دانیم.

به نوبه خود همچون تمام مردم عدالت خواه و حامی مظلومین مسلمان و ارامنه ایرانی، ضمن محکومیت این تعرض به قره باغ، خواستار توقف جنگ افروزی و حملات نظامی دو طرف می‌باشم چراکه در پشت پرده این جنگ و خونریزی بازی گردانی رژیم منحوس صهیونیستی به عیان قابل مشاهده است.

قره‌باغ جزو اراضی آذربایجان است

محمدحسین فرهنگی: نمایندگان شمالغرب کشور به اتفاق آرا بیانیه‌ی شفاف در حمایت از مزدم قره باغ صادر خواهند کرد و از دولت درخواست می‌شود که به حمایت از مردم منطقه بپردازد. از نظر قانون قره‌باغ جزو اراضی شیعه آذربایجان است و اینکه کشوری بخواهد به اراضی دیگر کشورها تجاوز کند برای جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست و درخواستمان از دولت و وزارت امور خارجه این است که پیگیر حل این مساله باشند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.