×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 15 بهمن 1401  .::.   برابر با : Saturday 4 February 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 20605 خبر
مطالعه پلاک به پلاک بافت تاریخی تبریز ضروری است

به گزارش همنوا به نقل از فارس از تبریز، جواد رحمتی در جلسه بررسی ضوابط حریم منظر و بافت تاریخی تبریز، مطالعات بافت تاریخی را عاملی مؤثر در تثبیت سبک و جریان زندگی در بافت تاریخی تبریز دانست و اظهار کرد: در این خصوص باید با هماهنگی شهرداری و میراث فرهنگی اقدامات اساسی و فوری انجام شود.

 

وی، مطالعه پلاک به پلاک بافت تاریخی تبریز را امری کارآمد در بررسی تخصصی و حفاظت از بافت تاریخی شهر عنوان و اضافه کرد: در اجرای مطالعات پلاک به پلاک بافت تاریخی تبریز لازم است تا دیدگاه اجتماعی و زیستی نیز در آن لحاظ شود.

 

رحمتی، ارائه مزایا و خدمات ویژه در راستای افزایش رعایت ضوابط تاریخی و زیست‌پذیر شدن بافت تاریخی شهر را از اقدامات مهم در راستای حفاظت و صیانت از بافت تاریخی تبریز برشمرد و بر ارتقاء کیفیت زندگی بر مبنای رعایت واحدهای همسایگی و تعلق ‌خاطر ساکنان تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه نقطه اتصال کریدورهای شهری معابر هستند، یادآوری کرد: از مهم‌ترین ساختارهای معابر ساختمان‌ها هستند که لازم است در راستای رعایت ضوابط بافت تاریخی تبریز، اراده‌ای همگانی لحاظ شود و اجرای ساختمان‌سازی براساس این اصول صورت پذیرد.

 

رحمتی گفت: با توجه به ضرورت رعایت ضوابط بافت تاریخی لازم است تا مشاوران طرح مطالعاتی نگاهی سه ‌بعدی به ساختارها و اجزای تشکیل‌‌دهنده بافت تاریخی داشته باشند.

 

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.