×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : جمعه 25 خرداد 1403  .::.   برابر با : Friday 14 June 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 25606 خبر
لایحه بودجه شهرداری تا پایان سال تصویب نمی‌شود/ رئیس شورا باید با قاطعیت بیشتر جلسات را اداره کند

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، فریدون بابایی‌اقدم اظهار کرد: بر اساس آیین کار شورا، بودجه شهرداری باید تا آخر بهمن ماه تصویب شده و به فرمانداری ارسال شود که امسال علی‌رغم اینکه شهرداری لایحه بودجه سال 98 را یک روز زودتر از زمان مقرر تقدیم شورا کرده بود، اما باتوجه به مقارن شدن این اتفاق با بررسی لایحه تعرفه عوارض محلی و سایر موضاعات، بررسی لایحه بودجه بعد از وقفه چند هفته‌ای در جلسه روز گذشته (پنجم اسفندماه) آغاز شد.
وی ادامه داد: باتوجه به از دست دادن زمان در بررسی بودجه، ضرورت دارد جلسات فوق العاده و پشت سر هم برگزار شود.
بابایی اقدم با بیان اینکه امیدوارم اتفاقات سال گذشته در تصویب بودجه رخ ندهد، گفت: بودجه امسال خرداد ماه به شهرداری ابلاغ شد و باتوجه به شرایط اقلیمی و محدودیت فصل کاری، شورا باید در موعد مقرر بودجه را تصویب کند؛ امسال نیز با روند کنونی، احساس می‌کنم یک دوازدهم و حتی دو دوازدهم در انتظار شهرداری تبریز است.
وی با بیان اینکه آسیب ناشی از تعلل در تصویب بودجه متوجه مسائل عمرانی شهر می‌شود، ادامه داد: بدون ابلاغ بودجه، شهرداری حق برگزاری مناقصات و آغاز پروژه‌های عمرانی را نداشته و در نتیجه فصل عمرانی کوتاه تبریز از دست می‌رود.
این عضو شورای شهر تبریز در خصوص دلایل تأخیر در بررسی لایحه بودجه، اظهار کرد: همکاران برای اداره خوب جلسه باید همکاری و همگامی با رئیس شورا داشته باشند و موضوعات بر اساس آیین کار شورا مورد بررسی قرار گیرد، به عنوان مثال در جلسه روز گذشته شورا، بارها صحبت‌های شهردار هنگام ارائه گزارش توسط اعضای شورا قطع شد. معتقدم شخص رئیس شورا باید با قاطعیت بیشتر و  بر اساس آیین کار جلسه را اداره کند تا شهر آسیب نبیند.
وی با بیان اینکه سیاست شورا تصویب بودجه سال 98 مبتنی بر برنامه پنج ساله است، خاطرنشان کرد: باتوجه به تدوین چشم انداز 1409 شهرداری تبریز، انتظار داریم برنامه‌ی پنج ساله نیز طراحی شده و بودجه هم مبتنی بر این برنامه تدوین شود که بر اساس گفته مدیران شهرداری و شخص آقای شهردار، لایحه بودجه سال 98 برنامه محور و بر اساس این چشم انداز طراحی شده است.
این عضو شورا با تأکید بر اینکه برنامه محور بودن و تحقق‌پذیری بودجه اولویت شوراست، خاطرنشان کرد: اعداد و ارقام غیرواقعی که قابلیت تحقق نداشته نباید تصویب شود؛ چرا که باتوجه به این درآمدهای پیش‌بینی شده، پروژه‌هایی تعریف می‌شوند و در نهایت این پروژه‌های عمرانی اجرا نمی‌شوند.
وی در خصوص پروژه‌های پیش بینی شده در لایحه بودجه سال 98، گفت: لایحه بودجه در هشت فصل طراحی شده و در هر کدام از فصول برنامه‌هایی نوشته شده است، معتقدم تعریف پروژه مهم نبوده، بلکه اجرای پروژه مهم است که لازمه آن کسب درآمد است.
بابایی اقدم در رابطه با میزان تحقق بودجه شهرداری تبریز در سال جاری، بیان کرد: تحقق 62 درصدی بودجه سال جاری آمار خوبی نبوده که نشانگر مشکلات اقتصادی کشور است و این درصد پایین تحقق بودجه باعث شده برخی از پروژه‌های عمرانی اجرا نشوند.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.