×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : شنبه 8 بهمن 1401  .::.   برابر با : Saturday 28 January 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 20515 خبر
سازمان‌های شهرداری به حال خود رهاشده‌اند

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: موضوع اساسی شهرداری، سازمان‌هایی است که بدون هیات مدیره و اساسنامه رها شده است.

به گزارش همنوا به نقل از فارس فرج محمد قلیزاده امروز در نطق پیش از دستور خود در شورای شهر تبریز اظهار داشت: اولین موضوع مربوط به تاسیس کمیسیون‌هایی با عنوان توافقات در گذشته و امروز با عناوینی همچون جلسات مدیران و با اسامی مختلف دیگری در حال فعالیت هستند. وی افزود: این کمیته‌ها رسالتی جز قانون فروشی و شهر فروشی و آسایش فروشی شهروندان ندارند و متعجبم که در این زمینه چرا هیچ فعالیت مناسبی برای رفع مشکلات نشده است. عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در این زمینه بارها از طرف مسئولان مرتبط از نهادهای مختلف نامه‌هایی مبنی بر غیرقانونی بودن این کمیته ارسال شده اما شهرداری با اسامی دیگری در این زمینه فعالیت خود را ادامه داده است. قلیزاده اظهار داشت: انتظار و درخواست این است که سریعا جلوی فعالیت این کمیته‌ها گرفته شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است. وی ادامه داد: پیرو تذکرات به شهردار تبریز تنها پاسخ این بوده است که این کمیته تخصصی غیرقانونی نیست. قلیزاده ضمن اشاره به تصمیمات غیرتخصصی اخذ شده از سوی این کمیته‌های تخصصی تاکید کرد: عنایت ویژه این کمیسیون به برخی از مالکان قابل تامل است.

سازمان‌های شهرداری به حال خود رها شده‌اند

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: مورد بعدی سازمان‌های شهرداری است که به حال خود رها شده‌اند. عضو شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: یکی از اقدامات شهرداری این است که ترک تشریفات در شهرداری صورت نمی‌گیرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اما موضوع اساسی دیگر سازمان‌هایی است که بدون هیات مدیره و اساسنامه رها شده است. قلیزاده ادامه داد: برخی اموال توسط مناطق به این سازمان‌ها داده شده و این سازمان‌ها نیز بدون ترک تشریفات اقدام به واگذاری این اموال کرده که این موضوع غیرقانونی است.

استخدام نیروها به صورت فامیلی در سازمان‌ها

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: استخدام نیروها در این سازمان‌ها به صورت فامیلی بسیار زیاد است به طوری که طی دو سال گذشته بر اساس مستندات 300 نفر نیرو جدید به شهرداری تبریز وارد شده‌اند که ورود این افراد کاملا غیرقانونی بوده است و بدون تشریفات قانونی انجام شده است. وی ضمن اشاره به ورود قانونی نیروهای آتش نشانی گفت: امیدوارم با همراهی شهروندان بتوانیم به احقاق حقوق کسانی که حق آنها در این رابطه ضایع شده است دست بیابیم. قلیزاده با بیان اینکه برخی از افراد در این سازمان‌ها حقوق‌هایی غیرقانونی دریافت می‌کنند، گفت: حقوق برخی از افراد استخدام شده در این سازمان‌ها بسیار بالا و قابل تامل است.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.