×

منوی اصلی

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه 10 خرداد 1402  .::.   برابر با : Wednesday 31 May 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 21863 خبر
رتبه یک استان در بهبود «فضای کسب و کار» فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران است

به گزارش همنوا به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در جلسه کارگروه امور اقتصادی استان آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه بهبود فضای کسب و کار در اقتصاد برای جذب سرمایه گذاری، تولید و اشتغال موثر است اظهار کرد: رتبه یک آذربایجان شرقی در بهبود «فضای کسب و کار» فرصت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران است.
وی با بیان اینکه وقتی رتبه بهبود «فضای کسب و کار» آذربایجان شرقی در سه ماهه زمستان 96 از 21 به 1 در سه ماهه بهار و تابستان رسیده، تصادفی نیست افزود: تکرار دو دوره رتبه نخست و ادامه این روند هم تصادفی نیست که بایداین روند را حفظ کنیم.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی کشور این فضا را به عنوان کارشناس بخش خصوصی ارزیابی کرده است، گفت: کسب این رتبه و باقیماندن در این رتبه نتیجه مثبتی از خروجی جلسات در استان بود که همه مدیران پای کار آمده و همت کردند تا فضا بهبود یابد.
وی راستی آزمایی داخل استانی را برای ارزیابی دقت این گزارش ضروری دانست و گفت: باید هرگزارش و اظهار نظر مستنداتی داشته باشد، از سویی هم باید با بازرسان نامحسوس، تداوم روندهای بهبود فضای بهبود کسب و کار رصد شود.
جهانگیری با انتقاد از اینکه همواره خبرهای «امیدوار کننده» کمتر از خبرهای «بد» برجسته می شود، بیان کرد: کسب رتبه نخست کار بسیار سختی بود، اکنون که به این مرحله رسیده ایم، باید این رتبه را حفظ کنیم و تلاش خود را ادامه دهیم اما به خوبی دیده نشد.
وی فعالیت «پنجره واحد سرمایه گذاری» را با پیاده کردن دولت الکترونیک، شفافیت و سرعت در کسب این رتبه موثر دانست و افزود: برای سایر سازمان‌ها به ویژه شهرداری هم باید همه استعلامات را از طریق این سامانه راه اندازی کنیم تا روند صدور مجوزها سرعت گرفته و مدت زمان آن کاهش چشمگیری یابد.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی شاخص‌های فضای کسب و کار را برشمرد و گفت: تقویت زیرساخت‌ها، دسترسی ساده به امکانات سرمایه گذاری، نیروی کار ماهر، کاهش بروکراسی و... از شاخص‌های ارزیابی است که باید این تعاریف را گسترده تر کنیم تا دقت ارزیابی بیش از این ملموس باشد.

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.